» »

RAM in Windows 7

RAM in Windows 7

deejay2 ::

Naložene imam Windowse 7...mašina, ki jih poganja pa je sledeča: 128 mb graficna, P4 2,8 MHz in 1GB RAM-a. Po tisti analizi harvera v Win 7 mi sistem sicer za RAM pokaže oceno 4,4, za procesor in grafično pa nekej pod 4. A se mi sploh splača kupvat RAM, da bi pohitril zadevo? Procesor mi precej dela na cajte (ko odprev več zavihkov v brskalniku in podobno)...ne vem al bi zarad dodatnega rama kej manj delal.

galu ::

To kar imaš je vse bolj slabo tak da raje drug komp (za 300e dobiš rabljenega dosti boljšega).
Tako to gre.

bluefish ::

Dodaten GB RAM-a bi vsekakor pohitril delovanje. Je pa vprašanje, koliko se v tole zadevo še splača vlagati.

phenom ::

odvisno kakšen ram imaš, verjetno sodeč po tvoji konfiguraciji imaš ram sdr, katerega ni lahko dobiti saj se namreč v trgovinah tudi ne prodaja več večinoma.
Če imaš ddr ram, potem še imaš šanse da lahko zadevo poceni zrihtaš saj rabljeni ali pa tudi novi nizkomegabajtni rami se dobijo po ugodnih cenah.
Vendar amo če je resnično ddr, drugače ne in se strinjam z DaChampRom in si nabavi nov računalnik:):):):)

subby ::

sodeč po njegovi konfiguraciji je 100% ddr1, kar se rabljenih tiče, dobiš 1GB tudi že za 20€, novi so pa že dražji od ddr2 modulov, tako da bi bilo smiselno kupit, samo če si čustveno navezan na ta računalnik ali pa imaš gor oem winse
skratka, če hočeš še vlagat kaj v ta računalnik, se novih komponent ne splača kupovat

Tr0n ::

Pa Windows 7 ni ravno najbolj primeren OS za tak outdated sistem. Zal.

c00L3r ::

Imel zelo podoben sistem. P4 2,4 ghz 1gb RAM. Namestil Windows 7. Probal z 1gb in 2gb. Razlika ni tako velika. Lahko imaš več stvari naenkrat odprtih. Ampak problem nastane ker ta enojedrni procesor več ne zmore tolko stvari naenkrat. Tudi, če je večina procesov bolj ali manj neaktivnih. Definitivno mu 2gb ram-a da več prostora "za dihat". Ne pričakuj pa pohitritev. Več pridobiš, če vzameš nov PC z 2 jedrnim procesojem in 3gb Ram-a. Tudi sam sem zato pred kratkim menjal PC.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera plata s procesorjem je boljša

Oddelek: Pomoč in nasveti
343193 (2392) Ikspe

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847247 (33940) dzinks63
»

Počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
243297 (3046) TheRiddle
»

Pohitritev računalnika

Oddelek: Strojna oprema
333453 (1874) Icematxyz
»

koliko je vreden sledeci racunalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576081 (4253) vinkl25

Več podobnih tem