» »

Kupovanje domene

Kupovanje domene

incognito ::

Pozdravljeni,

Na spletu sem opazil, da je domena s katero imam določene načrte že kupljena. Vseeno sem obiskal www._domena_.com ter padel na tako klišejski "buy this domain" obrazec. Bolj za šalo kot zares sem pisal na navedeni naslov ponudbo za nakup. Presenetljivo sem čez nekaj dni dobil odgovor, domena je naprodaj, celo cena je ravno sprejemljiva. Nato sledi iskanje informacij o prodajalcu. Izkaže se, da gre za podjetje iz Tajvana, ki (očitno) preprodaja domene. Našel sem celo dokument, ki opisuje kako so jim eno izmed domen vzeli iz uporabljanja v slabi veri. Nisem našel podatka, da bi s tega naslova prišlo do kakšnih prevar.

Moje vprašanje je sledeče, po kakšem postopku (oziroma preko katerega servisa) naj izvedem prenos lastništva, da ne bom na koncu ostal brez kupnine in domene? Ima kdo s tem kakšne podobne izkušnje? Rade volje plačam tudi nek znesek posredniku, ki bo jamčil da se zadeva spelje korektno?

Že v naprej hvala za ideje in predloge, r

x.sci ::

Ce se kdo ukvarja tocno s tem, ne vem. Ampak, ce so resna firma, ne bi smeli imeti nic proti uporabi escrow servicea, sploh, ce ti krijes stroske.

incognito ::

Ima kdo izkušnje s kakšnim takšnim servisom (Sedo, Escrow.com, ?).

Se "v tem svetu" posluje izključno s kreditnimi karticami ali se da kaj opraviti tudi z "klasičnimi" nakazili?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Free email provider za lastno domeno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
245877 (2891) zuz3k
»

SmartBuy.GmbH@gmail.com

Oddelek: Pomoč in nasveti
437733 (4517) rACrAC
»

Kako dostopati do IP kamere preko web-a

Oddelek: Omrežja in internet
1811993 (8756) urosh
»

Kupovanje na Kitajskem preko neta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546891 (5524) Opkow
»

Windows 2003 AD domena

Oddelek: Operacijski sistemi
192114 (1802) dronyx

Več podobnih tem