» »

Kabelski internet in domena

Kabelski internet in domena

SanDee ::

Ojla,

upam da ne bom zamoril z odkrivanjem tople vode...

Imam kabelski internet z enim IPjem in bi rad zakupil eno domeno.

Problem je v tem, da ko sem sel gledat razne ponudnike za odkup domene (domenca, Dotster, Powerpipe) ter jasno Arnes, zahtevajo dva DNS streznika (primary in secondary).

Zamima me kako to resit? Se mi zdi, da je na Dodsterju mozno dati samo en IP, ker je bil mnozinski 's' v oklepaju - ala DNS(s).

Ok, vem, da obstoja varijanta, da se nekoga (kabelskega uporabnika npr.) dobim, pa ga dam za secondary, samo jaz bi bolj resno (samostojno) resitev potreboval.

Zanima me pa tudi, kaj pomenijo razne dodatne moznosti, kot naprimer NameSafe,...

Prosim za pomoc ali pa priporocilo kaj narediti glede na to, da bi rad imel vse pri sebi na serverju in nebi rad imel zadeve gostovane na nekem hostingu.

Hvala

pivmik ::

Imam kabelski internet z enim IPjem in bi rad zakupil eno domeno.

Verjetno si mislil statični IP, ker vsi imajo en IP.


Domenca SUX

Ti vpisi dva ista IPja, če dela. Ali pa poskusi nek fake IP. Sej tako ali tako more delat.

-----Tu so cene domen pri KKS.net ------
STORITVE

REGISTRACIJA DOMEN

-
registracija domen .com/.net/.org za 1 leto
3.500,00 Sit
z DDV

-
registracija domen .com/.net/.org za 2 leti
6.500,00 Sit
z DDV

-
registracija domen .com/.net/.org za 3 leta
9.500,00 Sit
z DDV

-
registracija domen .com/.net/.org za 5 let
14.500,00 Sit
z DDV

-
registracija domen .com/.net/.org za 10 let
24.500,00 Sit
z DDV

-
registracija domen .si
Brezplačno / Arnes
--------------------------

Samo jaz bi bolj resno (samostojno) resitev potreboval.
Če želiš gostit svojo domeno na kablu potem se no moremo lih pogovarjat o "resnih" rešitvah.
LP, Gregor GRE^

SanDee ::


Hvala za izcrpen odgovor, pa si ne morem kaj, da se vprasam zakaj ta resitev ni dovolj resna? Meni se zdi to bolj, kot pa nekje gostovat, ker sem odvisen od drugih.

Kako je pa ta forum naprimer "resno" urejen oz. kako se to profesionalno dela?

Hvala

Gandalfar ::

kabl ni resen ker ti ne zagotavljajo dovolj dobre povezave v svet. Za zacetek si verjetno na dokaj pocasni povezavi. Poleg tega je znano, da se nekaterim kabelskim ponudnikom rado 'kolca'. Takrat pac ne bo tvoja stran na voljo.

Potem pa so seveda se HW problemi recimo. Pa vdori v tvoj sistem. Da ne govorimo o tem da te recimo lahko kdo cist brez problema dosnet. Oz. ce pride do dos napada na tvojega internet ponudnika. Ce ti zmanjka elektrike itd..

Tam pa imas nekoga, ki ga placas da imas uptime 24/7 in je to sposoben izpeljat. Pa se hitrejso in zanesljivejso povezavo v svet ima. Seveda je pa za domaco stran oz. za ucenje in osnovno nezahtevno hostanje domaci streznik cisto vredu.

SanDee ::

>
Seveda je pa za domaco stran oz. za ucenje in osnovno nezahtevno hostanje domaci streznik cisto vredu.
>

No to je to, kar zelim. Nisem pa ravno seznanjen s temi IPji pri DNSjih. Ostale omenjene pomanjlkjivosti oz. nevarnosti pa imam v mislih.

Hja najbolj, da kontaktiram enega od ponudnikov za registracijo domen, kar se dveh IPjev tice. Sem pa hotel zvedeti zeljene informacije od nepristranske strani; za kar se lepo zahvaljujem.

Se vedno pa ne razumem tistih NameSafe in ostalih moznosti. Kaj to pomeni? Ce logicno razmisljam, ko kupis domeno, se je itak ne da oz. ne sme spreminjati...

Pa se to me zanima, nekaj deljenih misljenj je s strani uporabnikov. Mnogi zatrjujejo, da je prava resitev, da se domeno zakupi pri prej omenjenih podjetjih (da ne bo pretirane reklame).

Kaj je bolje, tujina, ali nekdo od nasih ponudnikov.

Hvala

pivmik ::

SanDee:

Če svoje domene ne boš rabil za zelo profesionalno stran, ti priporočam, da si gostiš kar sam svojo domeno.
Obstaja en dober slovenski servis za to: Gajba.net
http://www.gajba.net/dynip.php

Samo en programček imaš zagnan, ki ti updejta domeno s tvojim najnovejšim IPjem(v tvojem primeru lahko programček samo enkrat zaženeš pa je). Za DNS strežnike pa vpišeš njihove IPje.

Po moje bo to zate najboljša rešitev.

Poleg tega pa ni nujno, da registriraš svojo domeno(razen če res si to želiš), lahko si izbereš zastonj tudi njihovo domeno npr: sandi.DynIP.Gajba.Net

Jaz imam domeno registrirano pri Lisjaku(sedaj s imenuje RegisterDomen) in sem čisto zadovoljen, plačaš lahko kar s položnico(4750sit/leto).

Če pa imaš kreditno kartico mogoče je boljše tujina(no, nisem prepričan, ampak cene so nižje tudi 10dolarjev na leto).

NameSafe niti jaz ne vem kaj pomeni, verjetno je to samo en beden umotvor prodajalcev domen, da si pridobi kupce.

Ko kupiš domeno lahko samo ti spreminjaš podatke(Admin Contact, Techincal Contact, ... pa DNS serverje)
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija domen .si

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
394730 (2278) Brane2
»

Končno .si domene tudi za navadne smrtnike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666674 (5331) Soprano
»

domena in prostorček na www-ju

Oddelek: Omrežja in internet
71260 (1179) SkIDiver
»

Najbolj poceni registracija domene, kje?

Oddelek: Omrežja in internet
162813 (1545) PaJo
»

domena .com .net .xxx

Oddelek: Omrežja in internet
132103 (1863) dynamite

Več podobnih tem