» »

Formatiranje NTFS particije v DOSU ?

Formatiranje NTFS particije v DOSU ?

Maxtor ::

Imam w2k naložen na NTFS particiji. Zanima me, kako bi v dosu sformatiral to particijo na FAT 32? Rad bi naložil namreč win 98.

LP
  • premaknil: perci ()

Matek ::

Predvidevam da če hočeš inštalirat Win98, da maš Win98 CD, torej samo bootaj z tem cedejem in napiši format C:

Sicer pa menim da bi blo bolš, da kr pbdržiš W2K, edino če maš kake nerešljive Hardware konflikte.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bobby ::

vse lepo in prav ampak pri bootanju z win98 cdja pri katerem imaš c=ntfs ti ne bo prepoznalo ntfs particije. boš mogu fdisk zalaufat pa zbrisat c particijo potem pa jo zopet narest. potem resetiraš mašino in potem lahko c particijo sformatiraš preko win98 cd-ja.

Matek ::

aja, dumb me, seveda, tak kot je bobby reko, z fdiskom zbriši takozvano ne-MSDOS particijo in ustvari novo MSDOS particijo, pol pa šele Format C: kot sem jaz reko.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Maxtor ::

To pomeni da fdisk prepozna ntfs particije? Je to sigurno? En moj kolega se je namreč nekaj igral s fdiskom pa ko je tako sformatiral je naenkrat ugotovil, da nima neč podatkov na disku. Hotel pa je naresti isto kot jaz , torej ntfs pretvoriti nazaj na fat 32.

bobby ::

ne ne prepozna ntfs ampak prepozna particije in kakšen format naj bi bila. brat pa ne zna (kar se tiče ntfs). ti sam zbriš c patricijo, d particijo če jo imaš pust pri miru. brišeš samo c, potem pa greš v "create new partition" in pač narediš znova particijo iz tistega prostora ki je prazen. in to je to. aja pa še c particijo moraš zacahnt kot "active"

CaqKa ::

vidim da se spet bluzi nekaj preveč tu... z formatom se izgubijo podatki! ravnotako se bodo zgubili podatki če boš zbrisal particijo z fdiskom.

pa še enkrat ta tema je bila že vsaj 3x načeta! iskanje psevdo!
med temi starimi temami je bil zaključek da samo za pretvorbo ntfs v fat32 se bi naj uporabil partition magic. pri tem spet opozorila da lahko pride do izgube podatkov kar pa spet ni nujno oziroma je v praksi zelo neverjetno.

http://www.slo-tech.com/script/forum/is...

bobby ::

a ti hočeš še dodatno naložit win98 al bi ti 2k pobrisal pa nazaj win98 naložu???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353478 (2302) teedy
»

Izgubljeni podatki???

Oddelek: Pomoč in nasveti
51097 (1054) Sba
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
707157 (5618) Mavrik
»

Win98 & Win NT dual boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
51116 (1082) su37
»

Deinstalacija Win2000?

Oddelek: Operacijski sistemi
51514 (1435) andrej

Več podobnih tem