» »

Hladilnik za grafično kartico

Hladilnik za grafično kartico

RazzorX ::

Torej, imam grafično kartico ATI Radeon HD4850 Gainward. Ker je že tako ali tako glasna, pa še ventilator se očitno kvari, saj povzroča neke čudne zvoke in je očitno nekaj zanič v njem, njegovi zvoki pa me še posebej spravljajo ob živce, bi rad kupil nov hladilnik. Torej, mora bit kar se da tih, čim tišji je, boljši je in mora zadosti dobro hladit grafično kartico. Nekako sem gledal tole:

Xigmatek Bifrost

Se vam to zdi dobra rešitev? Mogoče kak drug predlog? Dražje od tega naj ravno ne bo.

pharaon ::

Raje kupi tole, http://www.cool-pc.org/productdetail.ph... in namontiraj gor z vezicami en tih 12 cm vent...neslišno :)
Tako imam sam in se obnese odlično proti prejšnemu stock coolerju, ki je bil zelo glasen in neučinkovit. Imam pa Sapphire hd4850.

edit: http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...
http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...
Tu imaš dva tiha venta. Sam imam tistega z 800 obrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pharaon ()

RazzorX ::

Lahko še poveš kakšne imaš kaj temperature?

RazzorX ::

Sem našel nekaj boljšega in pogledal teste, pa še nekdo mi je priporočil ta hladilnik:

Scythe Musashi

Kupil bom kar ta hladilnik, saj po testih sodeč je za svoj denar odličen za to kar jaz potrebujem.

Hvala vseeno.

axee ::

Jap, Musashi je odlična alternativa! Na minimum obratih sta ventilatorja (nevrjetno) neslišna. Priporočam.

svetetko ::

Pozdravljeni!
imam 4870 512, odločil sem se za nakup aftermarket hladilnika. znano je, da imajo aftermarket hladilniki velike težave s hlajenjem vrm-ja, kolikortoliko ugodna rešitev naj bi bila ta, da se ne odsrtani rdeče plošče (ki prekriva vrm in ram). Baje da je to učinkovitejše od katerihkoli heatsinkov, ki so priloženi hladilnikom.
Kater hladilnik naj nabavim? Za relativno podoben denar lahko dobim musashija, setsugena ali pa bifrosta. vpoštev seveda pride tudi accelero z ventom. Pri setsugenu naj bi bil problem, ker je vent obrnjen stran od kartice (obrniti ga je pa težko), pa tudi ne pokriva vrmja. musashi in bifrost imata dva venta, Mogoče kdo ve v katero stran pihata?
Torej katerega naj vzamem, prioriteta mi je čim tišje delovanje (mogoče kar neslišno z 1m), ter seveda čim učinkovitejše hlajenje čipa in vrmja?
LP, Aleš

st0jko ::

Pri Musashiju pihata venta v grafično. Ima regulator obratov za vsak ventilator posebej, tako da lahko brez problema, zadevo narediš neslišno tudi bližje kot 1m.

Meni je 8800GT hladilo na 40 idle in 55°C load na najnižjih obratih. Stock hladilnik je idlal na 60-70.

Priporočam Musashija, ampak samo zato, ker imam z njim izkušnje, z ostalimi naštetimi pa ne.
keks?

axee ::

Izkušnje z Musashi in Setsugen, in ti povem da je Setsugen bolj primeren za manj vroče grafične (ala 4850), ta en ventilator ni dovolj za kaj vročega kot je HD 4870. Venta se ne da obrnit ker se potem zatakne med reže gladilnika. Musashi je super za tišino, ventilatorja pihata proti grafični, pa še veliko testov imaš ki potrdijo da so priloženi ventilatorji kvalitetni (tudi pri velikih obratih slišiš samo turbolenten zvok in ne brenčanja, kot smo navajeni od manjših ventilatorjev). Bifrost-a ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

svetetko ::

se najbolj se nagibam k musashiju, setsugen ni nevem kaj, sodec po reviewih. vsaj za vroce kartice ne, kot je rekel axee. ima morda kdo bifrosta, po moznosti na 4870/4890?

Mare3 ::

Pomoje je tut musashi najboljša izbira

Dejan99 ::

Mene je na musashiju motilo to, da ima stojne vijake tanjše od tistiš štirih lukenj na grafični kartici in zato hladilnik ni fiksen, se premika kot urin kazalec. Potem sem to rešil tako, da sem čez te vijake nataknil izolacijo od navadnega kabla. Mora pa biti ravno prav debela, ker drugače ne gre skozi luknje na grafični.
Hladi pa zelo vredu, neobremenjeno okoli 30°C, obremenjeno okoli 55°C, pri minimalnih obratih. Pri max obratih je temperatura pod 50°C. Ventilatorji so pri min obratih zelo tihi. Priporočam nakup. Aja, grafična 4850.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

M-XXXX ::

BuBBle.D ::

@axee: Imam doma setsugen-a in sem ventilator obrnil brez problema, tako da piha v PCB in ne obratno. Ventilator je glih zadosti velik, da piha v VRM-je in jih tako dodatno hladi. Sprobal na naviti HD5870 (1000/1300mhz-1.225vgpu) in temperature niso šle čez 65C v FurMarku. V igrah je bilo v rangu 55-60C; odvisno od igre.
Imel sem tudi Musashi-ja na 4870 in moram povedat, da sta oba odlična hladilnika in vredna vsakega centa. Torej za katerega koli se odločiš, z nakupom ne moreš zgrešit. Enako velja za Accelero-ta, če ti za estetiko dol visi.

Ker bom najverjetneje kupil še eno 5870, sem se odločil, da obdržim stock hladilnika za odvajanje toplote iz ohišja, zato je Setsugen naprodaj. Če koga zanima, je cena 25EUR + kot darilo mu dam na izbiro nekaj novih stvari. Hladilnik je bil v uporabi slabe 3 dni.

ZS ali danc.robert@siol.net za kontakt.


Lp
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

axee ::

Zanimivo, meni se je pa zatikal v reže ker je tako tanek ventilator. Drugače pa ja, sta super hladilnika, accelero pa bolj za pasivne podvige.

svetetko ::

Nabavil sem musashija. Na kartici sem pustil rdečo ploščo, ki prekriva ram in vrm. Kartica je navita na 780/990mhz (z navijanjem se bom še poigral:P)
Prilagam pa screenshote temperatur:
Stock hladilnik 25% (relativno neslišno), idle:

Musashi idle (ob neslišnem delovanju):

Stock 30% (že precej glasen), furmark po 3 minutah:

Musashi, furmark po 3 minutah (neslišno):


Padec vseh temperatur v loadu in idle je 18 °C (zanimivo naključje :P), porast temperatur vrmja 6-8 °C. V idle so temperature vrmja skoraj enake.

šernk ::

da ne bom nove teme odpiral.

sedaj sem se lotil malce štimat hlajenje računalnika (regulator in 2 venta sta naročena toliko da malce bolje prevetrim ohišje- trenutno sem brez ventilatorjev na ohišju)

glavni problem ostaja grafična, ventilator rohni stalno na full in je glavni vir glasnosti, zato ga moram na nek način utišat. pregrevanje grafične ni problem...le glasnost, dosti € ne mislim dajat v to, če ni nujno, vendar regulator ventilatorjev bo imel 3 pinske priklope, vent na grafični ima pa 2 pinski. (grafična je geforce 7900GT).

vsaj pretvornik da bi dobil da bi lahko potem ventilator probal priklopit na regulator in počasi zmanjševal hitrost, dokler se ne začne grafična pregrevat. ali pa kakšen nov hladilnik, ravno tako z 3 pinskim priklopom (resnično se ne spomnim da bi grafična kdaj uravnavala sama hitrost ventilatorja), vendar tega rohnenja se mi ne da več poslušat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Kr_Edn ::

šernk ::

na mimovrste je žal nedobavljiv tako da sem že naročil od akasa za 20€ na mimovrste, s pregrevanjem grafične nisem imel nikakršnih težav že sedaj, upam le da bo glasnost novega precej manj (pa ventilatorje z led sem le 1x kupil in nikoli več)

čakam mimovrste da se zbudijo...v sredo so rekli včeraj ali danes pripravljeno na prevzem...in še naprej čakam :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Nwanko ::

Jaz ti ga prodam za 25€,samo sproban za cca 20min in nazaj zapakiran. info na ZS.

šernk ::

žal sem že drugega naročil in čakam dostavo, tako da ne bo nič. lp
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

KTr1sk ::

Kje imajo kaj aftermarket hladilnike za gtx 1080, rad bi zamenjal blower fan s klasičnim hlajenjem ali se bolj splača prodat in drugo kupit?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

FireSnake ::

Si bom malo sposodil temo.

3090 hladim s hladilnimi rebri (s termalnim trakom prilepljeno na "backplate") in dodatnim Noctua ventilatorjem:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Vendar bi rad temperature zbil še bolj.

Razmišljam o vodnem hlajenju.
Če bi kupil, bi kupil vodno slovenskega porekla.

Ima kdo izkušnje s tem? Kako se vodno na grafični obnese?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Za tem, ko sem napisal zgornjo objavo, sem naletel na tole:
https://www.techpowerup.com/review/ek-q...

Zgleda, da je 3080 in 3090 kompatibilno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Amdforce ::

FireSnake je izjavil:

Za tem, ko sem napisal zgornjo objavo, sem naletel na tole:
https://www.techpowerup.com/review/ek-q...

Zgleda, da je 3080 in 3090 kompatibilno.


Pri 3090 racunaj se na aktiven backplate, drugace ne bos nic resil kar se vrama tice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

strumf666 ::

Aktiven backplate še dodatno zbije temperaturo vrama, ni pa nujno potreben; največjo razliko naredi nižja temperatura gpu-ja zaradi vodnega in je posledično tudi temperata vrama nižja.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Aktiven backplate?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

strumf666 ::

Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

FireSnake ::

Tako.
To imam namen nabaviti.
Šel bi v njihovo trgovino.
Tam verjetno, tudi znajo svetovati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

strumf666 ::

Kolkr vem imajo samo spletno prodajo in svetovanje, tako kot verjetno tudi vse ostale firme, ki delajo vodna hlajenja.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

dolenc ::

Pšš... Nej gre v trgovino :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov hladilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
566049 (4394) ttommy
»

Aftermarket hladilnik za Sapphire HD 5770 Vapor-X (Accelero L2 Pro)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
356163 (5374) Xserces
»

Temperatura grafične kartice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
384500 (3369) Sale_One0
»

Rad bi utišal računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
483578 (2602) jcb
»

HD4870 GS hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61264 (1138) bleh

Več podobnih tem