» »

novi ceed ali 2-3 leta star accord?

novi ceed ali 2-3 leta star accord?

urosh ::

Torak odločam se med tema dvema avtoma.
Nekak sem se v celoti naveličal mojega preljubega renoja.
In sedaj mogoče malo dilema - raje novega ceeda ali raje 2-3 leta staro hondo accord???

Oma kdo kaj od tega in vaše izkušnje? Pri obeh sem gledal, da ni nekih večjih težav manjše recimo pri ceedu - kaki črički, radio je freezal, (celemu) enemu je motor odpovedal. Seveda so mu ga brez vprašanj menjali, tudi večina čričkov je baje od prhih odpravljena, prav tako kar se tiče radia. Kar pa se tiče slabosti honde accord pa mislim, da bo kar google podal odgovor: http://www.google.si/search?hl=sl&sourc... - skratka sploh nobenih težav...Jasno mi je, da avtomobila nista ravno najbolj primerljiva tako po motorljih (ceed 1.6d, accord 2.2d) kot po opremi... Pa vseeno prosim za izkušnje im mnenja.

Hvala

lonz ::

Pri 2.2d accordu zna bit cena registracije mal huda.
...arrrrrr, shiver me timbers...

urosh ::

Glede na to, da mam zaj laguno 2.2 bi cena bila ista. Vprašanje je bolj "druge" narave :)
Kaj je boljše in zakaj...

Dr_M ::

Pri hondi tisti starejsi 2.2d ni bil nevem kako pretirano dober. To so celo prodajalci priznavali.
Je pa prenovljena verzija precej boljsa.
Sicer pa ce vozis renaulta z 2.2dci bi moral vedet kako je s tem >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

urosh ::

Kateri ja je potem boljši? Ta ta novi? Ti so "malo" predragi :) drugače pa nikjer nisem zasledil kaj slabega o teh hondinih 2.2 d - sicer je tudi bencinar opcija (pa mogoče plin malce kasneje)

blackbfm ::

Vzami nov avto. Sigurno ga boš lažje potem prodal, diši po novem, je čist, imaš garancijo in vse:)

joze67 ::

Honda je številko ali dve višje. Če kupuješ avto zato, da ga boš kasneje prodal, razmisli. Če ga kupuješ za vožnjo, Honda all the way. Tudi če motor ni bog ve kaj (ne vem, ne poznam), je vseeno vse skupaj večje in bolj udobno.

urosh ::

Če bo vse po sreči (kar je recimo nasprotno renoju ;)) bom avto sigurno mel en čas - beri vsaj 5 let (razen če dobim na lotu, potem mi bo pa tako ali tako vseeno). Se pa tudi sam bolj nagiban k Hondi... Ne vem sicer kaj je bilo mišljeno "da motor ni bogvekaj". Če se ne kvari - mislim, da ima moči dovolj za zmerno vožnjo. Ker pa bom v nekem času (če bo vse po sreči - no kako se vzame) hodil v služno dnevno ene 60km v eno smer, bi mi večji/varnejši avto bil bolj prioriteta. In tudi če gledam razmerje moč/teža mislim, da še je vedno v prid hondi... Pri hondi recimo tudi ni "velikih servosiv" ker majo ketno in so mi na servisu rekli, da se to čekira pri 180k km in menja če je treba, drugače ne. Servisi so na 20k km in pridejo okoli 300-350EUR. NA renoju ni nič drugače (razen vsi smesni "postanki" po nekaj 100EUR)... Ne vem kako je kaj s ceedi...

Dr_M ::

Ce bos kupoval accorda, potem raje razmisli o bencinarju (+ plin). Sigurno najboljsi nakup.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

motorc ::

Vozim hondo accord, letnik 2005 z 2.2 diesel mašino. Avto je super, večjih težav (še) nisem imel (redni servisi, menjava oljnega filtra, servis klime). Mašina ustreza mojemu načinu vožnje - zmerno, večinoma po omejitvah ... če je treba kje prehiteti, dobro potegne. Poraba se giblje med 6 in 7 l/100km. V sprednjih lučeh se nabira kondens. To so zaenkrat na hitro moje (neurejene) misli. Če te še kaj konkretnega zanima, pa vprašaj.

Na tvojem mestu bi vzel hondo.

urosh ::

No, tak odgovor sem čakal :)
sicer konkretno gledam tam 2006 ali 2007 s skoraj vso opremo, vključno s xenon. Mogoče je tu tudi kondens - ali pa ne. Bom videl :)

Lp

motorc ::

Ja, baje da je kondens v lučeh znana napaka accorda. Ampak to me moti zgolj zato, ker sem pikolovec.

urosh ::

če si pikolovec in je to vse kar te moti :)

Hardstyle ::

Imam pro ceeda in meni se zdi da ima avto za 1.4b preveč obratov 100km/h = 3000 obratov. Drugače pa sem prejšni teden dobil čričke v armaturki in ga bom ob prvi priliki odpeljal na servis.

tony1 ::

Imam pro ceeda in meni se zdi da ima avto za 1.4b preveč obratov 100km/h = 3000 obratov. Drugače pa sem prejšni teden dobil čričke v armaturki in ga bom ob prvi priliki odpeljal na servis.


Avto ima v določeni prestavi pri določeni hitrosti vedno točno določeno število obratov - odvisno pa je od tega, kakšno prestavno razmerje imata menjalnik in diferencial, ki so ju vgradili v tovarni.

In številka, ki jo navajaš ni nič slabega (niti nič posebnega ne pomeni v zvezi s porabo - ta je odvisna od razporeditve moči motorja glede na razpon vrtljajev).

Skratka, it's not a bug it's a feature - zato gremo pred nakupom avta na testno vožnjo... :P

Moj bemflov šestvaljnik ima tudi pri 130 km/h 4000 RPM, pa zato še vedno takrat ne žre kaj dosti več kot pri 100 km/h...

TOP ::

Ja nemoreš primerjat Kia pa Honda,to sta dva povsem različna ranga cene in seveda tud kvalitete.Na tvojem mestu ne bi niti pomislu na Kio,ker kvaliteta smae izdelave je pri Hondi bolša in tud materjali.Kia je kot kakšen Fiat,dokler je novo je še nekaj potle pa počasi se začnejo pojavljat črički,ki se jih nikoli ne moreš rešiti.In zleti jih imaš že celo gnezdo.

amigo_no1 ::

Pelji oba na testno vožnjo in si po začetnem navdušenju vzami 1 teden za razmislek.
Accordi imajo po mojem mnenju precenjeno ceno.

dzinks63 ::

Prvi avtomobil kupuješ z navdihom, srcem, imidžem, drugega z racionalnostjo, nezahtevnostjo, nevpadljivostjo. Pri izbiri teh dveh avtomobilov sploh ni dileme, kajti avtomobila sta si toliko različna, da izbira za enega ali drugega je lahko le pri dveh popolnoma različnih osebah. Skupno imata le to, da te oba pripeljeta iz točke a v b.

Dr_M ::

Kia je kot kakšen Fiat,


Ja no kr neki na pamet pa tudi ni treba govorit no. Kia je prej kot WV, kot pa Fiat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blackbfm ::

Ja nemoreš primerjat Kia pa Honda,to sta dva povsem različna ranga cene in seveda tud kvalitete.


To velja, če primerjaš samo nove ali pa samo stare avtomobile. Sem dosti bolj prepričan da bo nova kia imela manj težav v naslednjih parih letih, kot pa stara honda.

Na tvojem mestu ne bi niti pomislu na Kio,ker kvaliteta smae izdelave je pri Hondi bolša in tud materjali.


Toliko boljša, da bosta čez kakšnih 10 let verjetno itak oba na odpadu.

;-) ::

Nevem zakaj bi bil kater avto sploh po 10letih na odpadu. Avto mora z normalnim voznikom zdržati 15let +. Vsak.

Če pa delaš z avtom kot svinja z bučami pa ja.

Ja nemoreš primerjat Kia pa Honda,to sta dva povsem različna ranga cene in seveda tud kvalitete.Na tvojem mestu ne bi niti pomislu na Kio,ker kvaliteta smae izdelave je pri Hondi bolša in tud materjali.Kia je kot kakšen Fiat,dokler je novo je še nekaj potle pa počasi se začnejo pojavljat črički,ki se jih nikoli ne moreš rešiti.In zleti jih imaš že celo gnezdo.


Fiat nima čričkov, moj punto jih nima, zato ker majo fiati tak faking plastično amaturo, in v enem kosu da nima kja škripat. Ford je leta 94 delal boljše armature kot fiat 10let kasneje.

Jaz bi izbral hondo, je pomoje kr kak rang višje. Ceed pa accord je ko david proti goljatu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

urosh ::

To mi je vse jasno, da ta avtomobila nista ravno za primerjat. Mogoče pa. Cena je pri obeh nekje tu - okrog 15kEUR +- kak jurja. Res je, da je pri kii 7 let garancije na skoraj vse (drobni tisk), pri hondi pa je recimo 3 leta. Zato mogoče kako 2 leti staro, da še je 1 leto garancije. Honda mi je sicer dosti bolj pri srcu. Pri moji sreči pa... jebemosunac sigurno bo šlo nekaj narobe :) (in to pri obeh)

Cveto ::

No, jest imam tudi Accorda in sicer 2,2 dizel. Ne vem kaj naj bi bilo narobe z motorje, a glede na to da avto konkretno potegne (9,1 0-100 in 209kmh) in teče mirneje od večine motorjev v tem razredu mi res ni jasno. Ta motor je bil celo motor leta ko je bil predstavljen in je mislim da prvi v celoti aluminijast dizel.

Atvo sicer res dela bp. V treh letih samo servis (ki ni poceni) in pa gorivo (ki ga porabi nekje 6-7l na 100km). Zame največji problem je da sem zdaj "okužen" z to klaso avtov in se mi zdijo ceed, megane itd precej slabši.

motorc ::

He he, Cveto, nisi edini. Js sem pred accordom vozil same male avtomobile (stari renault clio, fiat punto, citroen c3, honda civic - vsi bencinarji) - in takrat sem se mi zdeli čisto vredu. Pred kratkim pa sem se peljal spet v citroenu c3 - in sem pomislil: "v tem sem se včasih vozil??". Človek se hitro razvadi.

blackbfm ::

Nevem zakaj bi bil kater avto sploh po 10letih na odpadu.


Ni varen, tehnološko zastarel, nezanesljiv, itd..

Fizikalko ::

ne se hecat, no. Sam imam skoraj 8 let starega superba (Škoda) in čez 2 leti naj bi bil zastarel? Ima 8 airbagov, ESP, tempomat, bluetooth, harman kardon ozvočenje, climatronic, lite feltne, 131 KM, kuri dobrih pet litrov... Any wishes?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Dr_M ::

Ja no, sej nismo vec v dobi yugotov... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

amigo_no1 ::

@Fizikalko
Če že iščeš dlako v jajcu: Ni avtomatik (tiptronik) (ko ga 1x imaš ga ne zamenjaš za nič) in ni 4x4.

;-) ::

Nevem zakaj bi bil kater avto sploh po 10letih na odpadu.


Ni varen, tehnološko zastarel, nezanesljiv, itd..


Ti si obseden, 80% avtov na cestah je starejših od 10let. Mogoče res niso najbolj varni, ampak tehnološka zastarelost vpliva na to da se pripelješ od točke a na točko b? Nezanesljivost pri 10 letih? Poglej okrog sebe kolk avtov se vozi pod letnik 2000, stavim da preko 70% in kolkrat vidiš da bi koga avto pustil na cesti? Zelo zelo malokrat, na prste preštejem kolk sem jih letos videl.

M-XXXX ::

Ti si obseden, 80% avtov na cestah je starejših od 10let.

Huh, kdaj si bil ti nazadnje v naši kokoški?:D

Spock83 ::

Definitivno Honda! Je pa tudi razred višje in s tem stroški vzdrževanja.

;-) ::

Ja imate prav povprečna starost vozila je 7.7 let bila lani. Vsekakor pa avto pri desetih letih niti približno ni za odpis.

Spock83 ::

Jaz pravim: "Čim več elektronike, slabše je kar se tiče vzdrževanja in napak!" Zato moj dela k urca :)

urosh ::

kaj maš jugeca? :D

Ok, gledam malo nar se tiče napak, izsledil sem test adac v nemčiji in sicer se najde tukaj: http://www1.adac.de/images/25797_tcm8-2...
Problem pa je v tem, da accorda ni nikjer v primerjalnih testih :S Jazz in civic sta, a to so "rahlo" drugačni motorji kot pri accordu...
V glavnem najslabši od vse pa je renault megane 2003 letnik :)

Spock83 ::

Poglej moj podpis. :) Sem drugače privrženec jap kočij. Amapk časi se spreminjaj,o kot tudi kvaliteta. Če bi že novega kupoval, bi kakšnega BMW.

urosh ::

No, pa sem našel nekaj slabosti honde accord:
So gibt es bei den Baujahren bis 1998 gelegentlich durchgebrannte Zylinderkopfdichtungen und gerissene Zahnriemen. Ebenfalls aufgefallen sind gerissene Gaszüge in den Baujahren 1997 und 1998. In den jüngeren Jahrgängen bis 2000 wurden Probleme mit Wegfahrsperren oder blockierte Lenkschlösser registriert.
:))

blackbfm ::

ne se hecat, no. Sam imam skoraj 8 let starega superba (Škoda) in čez 2 leti naj bi bil zastarel? Ima 8 airbagov, ESP, tempomat, bluetooth, harman kardon ozvočenje, climatronic, lite feltne, 131 KM, kuri dobrih pet litrov... Any wishes?


Fajn dokler ti stvari ne začnejo crkavat:)

Ja imate prav povprečna starost vozila je 7.7 let bila lani. Vsekakor pa avto pri desetih letih niti približno ni za odpis.


Nek povprečen avto pri 10ih letih in po možnosti večkratni menjavi lastnikov nima lih neke prihodnosti. Za zgonit do konca edino. Razen če gre za kakšne prestižne avte, sam tiste potem folk pazi kot otroka.

Dr_M ::

Ce je avto kolikot toliko dobro vzdrzevan in ce se vse pomembne sklope redno pregleduje, mu tudi po 10 letih nima kaj bit.
Je pa problem pri nas, ker so na vecini pooblascenih servisih totalni nesposobnezi. Ne samo, da so zelo dragi in velikokrat marsikaj spustijo, celo nategnit te hocejo. Recejo, da so zamenjal nevem koliko delov, ti jih zaracujano, nakoncu pa ugotovis, da ti niti olja niso zamenjali, kaj sele kaj drugega.
Tako da...tudi naj bi bil avto servisiran, se nekako na to ne mores zanest.

Ce kupis nov avto, lahko nekaj nardis za to, da se bo avto poservisiral tako kot treba, ce kupis rabljenega, pa nikoli ne ves, kaj se je dogajalo z avtom prej.

In 10.000€+ ni malo denarja (ubistvu res ni veliko, ampak za nase razmere je ogromno).
Sej vem, v Sloveniji je pac tako, da kupujemo avtomobile predvsem za druge...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LeLa ::

No, pa sem našel nekaj slabosti honde accord:
So gibt es bei den Baujahren bis 1998 gelegentlich durchgebrannte Zylinderkopfdichtungen und gerissene Zahnriemen. Ebenfalls aufgefallen sind gerissene Gaszüge in den Baujahren 1997 und 1998. In den jüngeren Jahrgãngen bis 2000 wurden Probleme mit Wegfahrsperren oder blockierte Lenkschlösser registriert.
:))


Sicer malo polomljeno, a boljše kot nič za nas "nekatere". :D
Ignorantia legis non excusat.

e-marko ::

Tole piše potem kvečjemu za šesto generacijo (97-2002), on pa kupuje sedmo generacijo, če se ne motim.

Sestra ima sedmo generacijo, 2,2 dizel (140KM). Ne vem, ne morem nič grajati. Včasih jo vozim in je zame super avto. Užitek je prehitevati, ker moči ne manjka. Nima pa še računalnika, ki so ga dodali menda potem po prvem faceliftu.
Ima pa vlago v desnem sprednjem žarometu, ker je malo preblizu prala z visokotlačnim čistilcem (160 bar, hehe). Glede na to, da ima zavarovana stekla ni to neki problem. Pač "prileti" kamenček in je potrebno menjati.

LP
...somebody, somewhere...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racionalnost ali strast? Megane 1.6 vs. Accord 2.0 vtec

Oddelek: Na cesti
324914 (3915) kiFni
»

Problem s sklopko - nateg?

Oddelek: Na cesti
209732 (8857) 69charger
»

Avensis / Insignia / Mondeo / Passat

Oddelek: Na cesti
3411252 (10124) Dejan_007
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812002 (10024) Martin Krpan
»

Kateri avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
679252 (7988) Kilgore T

Več podobnih tem