» »

Namiznik za cca 500 funtov

Namiznik za cca 500 funtov

infiniteLoop ::

Evo bom se jaz pristavil svoj piskrcek.
Cez vikend je izpustil duso moj racunalnik. Po neuspesnem ozivljanju sem ga primoran nadomestiti. Ker pa me je zapustil po hitrem postopku, nekako nimam casa brati vseh moznih testov (hardwareu ne sledim ves cas - ponavadi zacnem delati taksne raziskave pred nakupom).

Moj nacin uporabe zaobjema vecinoma pisarniska opravila, programiranje (java enterprise aplikacije - torej poganjam tudi kako virtualno masino, bazo, aplikacijski streznik...), avdio-video zabavo (ne igram iger na racunalniku) in pa kdaj premuckam kak video, ki ga posnamem.

Za racunalnik sem pripravljen zapraviti okoli 500 funtov in to v dabs.com. Kar se tice firm se bolj nagibam k AMDju, ker po moje nudi vec za isti denar.
Ostala sta mi ohisje (stari dobri chieftec) in napajalnik (400w zalman, ce je presvoh ga bom pac zamenjal). Diske pa bi raje nadosmestil z dvema v mirror raidu. Pri racunalniku sta mi predvem pomebna CPU in RAM. Kar se tice graficne bi rad, da je pasivno hlajena in da ima dva DVI izhoda (slednje ni tako pomembno - zaenkrat bom fural samo en monitor). Racunalnikov po pravilu ne navijam, ker bolj kot hitrost cenim stabilnost.

Pri delu najraje uporabljam Linux in me zanima, ce ima kdo kake izkusnje glede graficnih kartic. Pred casi sem trpel muke Jezusove z ATIjevo kartico. Kako je kaj s tem zadnje case.

Hvala vsem, ki so si pripravljeni vzeti cas za odgovor.
None of us is as dumb as all of us.

opeter ::

V Linuxu je za AMD/ATI grafične v zadnjem času dokaj solidna podpora, vsaj kar se gonilnikov tiče (govorim za Ubuntu, za ostale distribucije ne vem).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

infiniteLoop ::

Hvala za info. Ubuntu je itak moj najljubsi distro.
None of us is as dumb as all of us.

TehDucky ::

Procesor AMD Phenom x4 955, Matična verjetno kar AM3, če greš z AM3 matično še 4GB DDR3 ramov. Potlej ti pa še ostane kakšen disk. Tukej imaš izbire med Samsung F3 serijo ali pa WD black. Verjetno 2x1TB v Raid1 ? Glede grafične se mi pa res ne da brskati po štacuni. Verjetno pa če boš šel z ATI nekaj v rangu od 4550 do 4670. Napajalnik pa mislim, da ne bo potrebno menjati, saj boš verjetno izbral grafično z majhno porabo.

infiniteLoop ::

Ja razumem, da se vam verjetno ne da brskati po stacuni. Saj lahko predlagate kaj tudi kar tak oz glave. Kar se tice maticnih plosc recimo, je kaksna stvar na katero bi moral biti se posebaj pozoren ali so dandanasnji vse plate vec al manj dovolj dobre? Kak je pa kaj z integriranimi graficnim? Nekatere imajo kar mocno integrirano grafiko (ce spet odmislimo igre).
None of us is as dumb as all of us.

TehDucky ::

kmetek ::

funt ni več ugoden.

infiniteLoop ::

Hvala za namige.

Ja narocil sem konfiguracijo, ki ima graficno nalotano na maticno plosco. Bom probal, ce bo to zadovoljilo moje potrebe. Ce ne, se vedno lahko dokupim graficno.

@kmetek
Zivim v UK in euro mi je se manj ugoden. Poleg tega sem trenutno brez racunalnika in zadevo hocem dobiti cimprej.
None of us is as dumb as all of us.

opeter ::

Ja narocil sem konfiguracijo, ki ima graficno nalotano na maticno plosco. Bom probal, ce bo to zadovoljilo moje potrebe. Ce ne, se vedno lahko dokupim graficno.


Dobra in pametna odločitev!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC

Oddelek: Strojna oprema
495045 (4121) Pro_moted
»

Sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
4811764 (10278) Pomaranckar
»

SSD-ji so prihodnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8821121 (16643) Lion29
»

Bright View, Anti Glare ... zaslon pri hp prenosniku?!!

Oddelek: Kaj kupiti
468652 (5845) bluefish
»

FX 5700

Oddelek: Strojna oprema
261585 (1187) boštjan

Več podobnih tem