» »

Optimalno!

Optimalno!

janix7 ::

Hoj pocasi bo treba kupiti nov comp pa me zanima kaj nabavit?

1) NA RAČUNALNIKU SE NE BO IGRALO IGRIC!!!!!!!!!
2) Vglavnem delo ACAD, obdelovanje slik, prezentacije, surfanje po netu, obdelovanje videa iz kamere, word excel, divxi, mula!
3) Prosil bi tudi nasvet kje v Lj. nabavljate.
4) Varčen in tih napajalnik kaj mi svetujete?

Rabim nekaj optimalnega za realen denar ki nebo v 6 mesecih out!

Sej vem da je težko ampak dej poskusajte mi svetovat!!!

st0jko ::

Recimo:

Mainboard S-1156 ASUS P7P55-M, Micro-ATX 1 99.06
Procesor INTEL Core i5 - 750, 2,66GHz, LGA1156, Quad - Core, Boxed 1 176.36
PATRIOT 2x 2GB DDR3 1600MHZ SECTOR5 8-8-8-24 3DMark 1 120.87
Grafična GF 9500GT SUPER 512MB PCIE DDR2 TVO/DVI PASIVNO HLAJENJE 1 42.98
SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 - Spinpoint F3 (HD502HJ) 2(Raid0) 100.57
DVD/RW SAMSUNG SH - S223B/BEBE SATA BULK BLACK 1 21.50
OHIŠJE LC ATX MINI ELITE 952A ON NP/PWS 1 28.84
PWS COOLER MASTER EXTREME POWER PLUS 500W RS500 1 55.06
Skupaj: 645.25€ na Sestavi.si

Če lahko porabiš več denarja mogoče tudi i7 ali celo SSD.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Čelešnik ::

janix7 ::

Kje nabavit in koliko denaraja?

Hvala

Steinkauz ::

Ja lol kolijo denarja. To morš ti povedat kolk si prplavlen dat :))

ender ::

Če nočeš imeti problemov, vzemi en HPjev workstation, zraven pa kupi kakšno Quadro ali FireGL kartico (glede na to, da misliš uporabljat AutoCAD). Kište so tihe, in se ne kvarijo, so pa ponavadi malo dražje, kot pa če kupiš po komponentah.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

janix7 ::

700-900 € za kišto!!!

dmk ::

 sestavljeno pri AGT

sestavljeno pri AGT



Boljše in dražje se ne splača. Priporočam da raje daš preostanek denarja v večji monitor.
p.s. Ko se bo pocenil RAM, dokupiš še kakšen GB po potrebi, ker trenutno so zelo visoke cene.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

nobodyelse ::



Neki me zajejbava z uploadam slike :P :P

Hitro, neslisno, USB 3.0, ki bo v naslednjem letu prisel v uporabo. Za moje pojme je to to

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Rabim nekaj optimalnega za realen denar ki nebo v 6 mesecih out!


6 mesecev ti bo zdržalo karkoli boš sestavil skupaj. Ne vem zakaj te skrbi ravno ta kratka doba. Menda ne boš vsake pol leta nadgrajeval računalnika in prodajal skoraj novih komponent. To delajo največji entuziasti tipa "DaChampR".

Če se odločaš za nakup resnega računalnika za delo, bi si moral postavit kriterij 6 let. Nabavi močno robustno sestavo z kvalitetnimi komponentami. Računaj na skupno ceno okoli 2500EUR vljučno z 30" monitorjem.

janix7 ::

Obe zgornji konfiguraciji mislim da nista slabi rabim zdaj samo dva odgovora!!

1) Koliko velika je razlika med i5 in i7 procesorjem?
2) je usb 3.0 vreden razlike v 80€?
3) O SSD DISKIH NIMAM POJMA kaj vec info! (za kaj se uporablja ali postavis gor sistem ali je občutna razlika
kdaj bo kaj cena padla zaradi naknadne vgradnje)

Kako ste zadovoljni z nakupom pri AGT-ju? Nikoli se nisem kupoval pri njih!!

Drugace bom pa najbrz kar nekaj podobnega vzel!!!

Hvala

jan01 ::

kaj silite počasne green wdje? Pa še po kvarijo so mnogo bolj kot black serija(kar pogooglajte za statistiko).

dmk ::

usb 3 se po moje še ne splača ker preden boš imel tak ljuček ki to podpira ali fotkič, bo minilo še par let. edino če ne misliš imet računalnik za več kot pet let ali sedem kar dvomim. SSDji so še tolk dragi da zaenkrat se uporabljajo za sistemski disk pa najpogosteje uporabljene datoteke. Jaz sem imel enega 60GB s 155MB/s hitrostjo branja, pa v praksi ni bil kaj dosti hitrejši kot navaden HDD. Tko da zdaj imam namen kupit Supertalent ME 128GB in hitrostjo 260MB/s za 290e. Računam da bo ta pa se že kaj poznalo na hitrosti računalnika.

AGT je zlo v redu nasploh in tut cene. Sem pri njih kupil predzadnji računalnik. Zastonj ti comp tudi sestavijo in stestirajo. Vendar bom jaz zdaj v roku dveh mesecev kupoval i7 860 comp, pa bom verjetno vzel pri Gcomputers, ker zgleda bojo najcenejši. Zdajšnji comp sem pa kupil pri solo.si ker so bili najcenejši dokler ni prišel gcomputers :)
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

ender ::

Pri SSDju ne glej na hitrost, ker sama zaporedna hitrost branja ne pripomore skoraj nič pri splošni hitrosti sistema. Pomembna je hitrost naključnega branja in zapisovanja, pri kateri so daleč najboljši Intelovi SSDji, sledijo jim pa SSDji z Indilinxovim krmilnikom. Nekoliko starejši SSDji z JMicronovimi in Samsungovimi krmilniki so pri naključnih dostopih (predvsem pri pisanju) pogosto počasnejši od trdih diskov višjega ranga (kar se zelo pozna pri običajnem delu z računalnikom - prihaja do kratkih ustavitev sistema, najpogosteje pri preklapljanju med programi).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

nobodyelse ::

kaj silite počasne green wdje? Pa še po kvarijo so mnogo bolj kot black serija(kar pogooglajte za statistiko).


Sej priporočaj kaj boljšega, jest sm hdd disc bl na random kliknu. Glede usb 3.0. je pa res da niti slucajno ne rabis nujno, in da DMK vecalmanj cisto prov..

Glede na to da nimas pojma o ssd diskih, je isti drek al kupis i5 al i7, tko da bo i5 cisto dober zate :). glede ssd pa mogoce vpisi v youtube ssd vs hdd pa mal poglej. Pa tole temo mal preglej, je ful napisanega: SSD za sistemski disk

Aja 80giga ssd disc pa pac stane 200EUR, pomoje brezveze da bi cakov par mescov da bi bli cenej..ce zdej kupujes pac zdej kupi :)

Zgodovina sprememb…

janix7 ::



Neki me zajejbava z uploadam slike :P :P

Hitro, neslisno, USB 3.0, ki bo v naslednjem letu prisel v uporabo. Za moje pojme je to to


Ok bi sel na nekaj takega kar je na zgornji sliki samo zanima me ali je cena osnovne plošče taka samo zaradi usb 3.0. In kero cenejso mi priporocate!
Lahko bi se nekaj prihranil pri designu ohisja ker masina stoji pod mizo na tleh! Torej druga opcija!!
Ostalo mislim da je ok!!

janix7 ::

Sem najdu se nekaj podobnega!!
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

axee ::

kaj silite počasne green wdje? Pa še po kvarijo so mnogo bolj kot black serija(kar pogooglajte za statistiko).


Ker za storage ne rabiš toliko hitrosti! Plus rekel je da bi rad tih sistem, s čemer se black serija ne more ravno pohvalit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

janezek67 ::

Janix7, ne vem koliko delaš v avtocadu, ampak tam mislim da kraljujejo Quadro FX Nvidia grafične kartice.
Ena od rešitev je predstavljena tukaj:

http://www.basic.si/prenos/celovita_AIS...

Kartica je tukaj, očitno moraš imeti kakšno HP mašino.

http://www.mimovrste.com/artikel/263005...

Opcija je tudi kakšen 17 inčni prenosnik HP. Npr. nekaj takega:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Nekaj podobnega je vzela ena moja znanka, ki se ukvarja z arhitekturo in je s tem presrečna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pomoč pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
18837 (631) BorutK-73
»

Pomoč: Sestavljam računalnik (AMD ali Intel?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
252162 (1989) Mitch
»

Katero matično ploščo ?

Oddelek: Kaj kupiti
7885 (670) jazbec
»

radeon hd 6970 vs gtx 560 ti SOC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
596661 (5641) mihec87
»

malo pomoči pri novem pcju, prosim

Oddelek: Kaj kupiti
352866 (2357) Jean

Več podobnih tem