» »

Terminalni dostop na Vista business??

Terminalni dostop na Vista business??

perr ::

Živjo,
V zadnjih dveh dneh sem prebrskal internet podolgem in počez, da bi našel kakšno za silo preprosto rešitev, ki bi omogočala oddaljeno poganjanje ene same aplikacije po mreži, s pomočjo kakšnega terminala. Žal ne vem, kako naj se točno izrazim, zato bom napisal kar tako kot je, po kmečko.

Imam en računalnik (recimo mu rač1, na njem teče vista business), na katerem se izvaja program, ki uporablja eno lokalno bazo podatkov Firebird. Ta računalnik je v mreži še z enim računalnikom (rač2), ki poganja isti program, in to ne posebej naložen program enake vrste, ampak EXE datoteko, ki se celo fizično nahaja na rač1.
Na 200m oddaljeni lokaciji imam še en računalnik (rač3), ki pa je povezan čisto samo na internet (povezava 10/1, prav tako na drugi strani), želja pa je, da bi tudi ta rač3 lahko poganjal program z rač1.
Stvar sem probal tako, da sem med lokacijama vzpostavil VPN, in program je deloval, ampak zeloooo počasi (že sam EXE je velik 50mb, in je trajalo 8 minut da se je program sploh zagnal).
Menda je varianta, da bi to dobro delovalo samo ta, da na RAČ1 lavfa en terminal server, preko katerega je mogoče delati s tem programom.

Vse, ki karkoli veste o možnih rešitvah lepo prosim, da jih delite z mano :)
Probavam zastonjske produkte z www.2x.com, ampak jih ne sprvim v pogon, mogoče ker ne znam, pa tudi nikjer ne piše, da delujejo z visto business,

amigo_no1 ::

Remote Desktop Connection od rač2,3 na rač1- RDP je že vgrajen od win xp pro dalje.
Lahko tudi kaka logmein/teamviewer varianta.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251621 (1220) _Dejan_
»

VPN - Virtual Private Network

Oddelek: Pomoč in nasveti
152257 (1946) McGregorSLO
»

Shared folders

Oddelek: Pomoč in nasveti
5956 (903) poga
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151840 (1656) Matek
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432542 (1966) Gandalfar

Več podobnih tem