» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 40
»»

Pouh ::

glede na to, da imam glede hrane dober okus, mi je pri pivih bolj ali manj vseeno.
Važno da je hladen, z malo trde pene, če si pa še žejen je pa stvar neprecenljiva.
Edino guinness mi izstopa.

_marko ::

1.staropramen
2.ogromno belgijskih
3.laško

:)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Nagi Bator ::

V Sloveniji se dobi po trgovinah 2 ali 3 vrste dobrega piva. Lasko, union, itd. so slabo zacinjene vode in tezko zasluzijo ime pivo, ceprav jih pijem, ko se ga hocem napit ;)
Vecina ljudi ne ve niti, kako se pivo postreze, kaj sele da bi vedeli kako ga je treba piti.
Ah ja, od slovenskih varijant je bil dober Crni baron. Sedaj, ko ga vec ni (temno unijon ni ista stvar) mi je prav malo hudo.
Je pa po selih par privatnih pivovarn, kjer se da najti precej dobre zadeve.
O tujih pirih je tezko razpravljat - je prevec tega. Dovolj, da se enkrat zapeljes skozi Belgijo (ali pa narocis prek neta, ali pa sam naredis), pa bo vsakemu jasno o cem govorim in se bo zelo redko (razen za namene opijanja) se odlocil za razne unijone, laske, hainekene, bavarie, stella artois-e, "gojzare" carlsberge ali pa celo predrago prodajane (poceni) mesanice nekih zvarkov in piva.

Oh, sem ga dobro otresel :D

Gandalfar ::

Vecina ljudi ne ve niti, kako se pivo postreze, kaj sele da bi vedeli kako ga je treba piti.


Nam lahko razlozis kako se ga pije? :-)

Pegaz ::

Kaj res ne veš? :)

 Takole se pivo pije

Takole se pivo pije

shark_nm ::

Tiste kroglico so v temnih pirih...So pa zato not, da premešajo usedline... Drugače pa staropramen je dober pirček. Fosters je kar kmalu za njim in pa seveda ne smem pozabiti Belgijski Wittekerke.

ZdravkoČolič ::

Union

BendeR ::

Heineken. Laško pa ni več to kar je blo. :P
:=)

kihc ::

Tiste kroglico so v temnih pirih...So pa zato not, da premešajo usedline... Drugače pa staropramen je dober pirček. Fosters je kar kmalu za njim in pa seveda ne smem pozabiti Belgijski Wittekerke.


not true. wiki.
x

Pierre666 ::

Sedaj sem se spomnil, kaj se je zgodilo par mesecev nazaj. Sem se s sosedom malo pogovarjal in je beseda nanesla tudi na pivo. Pa je sosed govoril kakšno čudno pivo imajo na hrvaškem pa tudi pri nas. Našteval je razne znamke, na koncu pa je rekel: No pa to zeleno pivo, kako se mu že reče ..... ta čudna voda. Pa mu jaz rečem ja ja to je pa naše Laško. Pol smo se pa smejal. Aja, živim pa na Češkem - torej boste vedl kakšnega kova sosed.

Drugače pa so men všeč razna češka piva - izbiro mamo veliko, pivo je poceni pa njam njam (Poutnik, Bernard, Klašter, Ježek...)

shark_nm ::

Pa Čehi majo itak pira ko boga. U eni gostilni vem da majo tekmovanje, kolk vrst ga rukneš. Sam za moje pojme je to čist brezveze. Preveč izbire. Evo pri nas maš dve znamke in to je to. opredeli se...In ker smo Slovenčki pač ovce se opredelimo glede na soseda se prav bo pa cela lublana union pila :D. Ahhhh

@Pierre666:hvala za razložitev. Kolikor sem zastopil je, da konstantno se dela pena.

Jok3r ::

Laški per itak :))

nejcpirc ::

Laško Club:) Ta si še vedno brez problema zasluži svoje ime!

icek ::

Franziskaner Hefe-Weissbier
Rider of Theli
www.air-tv.net

Good Guy ::

sam da je pivo(ne šteje merkator ipd jajca)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

El Nino ::

Pir od pivovarne Haler iz Olimja je zlo zlo dober. Carlsberg tudi ni slab.

pijem union, ščijem laško


Boljš:
Pijem Union, pijem Laško,
....
ščijem na Hrvaško >:D

Ktj ::

Laško + vodka = the best 4 me
Drgač sm tud probu beljgiske pa nemše vendar ne ene pa druge nemaram, no ja mogoče švabske.....

Zimavc ::

Meni osebno je boljši Union.

Pdove05 ::

Najbolse pivo je dedejevo. >:D Kupi kdo? (ovi irec z marmelado)

LeXani ::

Nemški Spaten pa Laško.
Čas prve prijave 04.11.2005

IceIceBaby ::

Vecina ljudi ne ve niti, kako se pivo postreze, kaj sele da bi vedeli kako ga je treba piti.


Nam lahko razlozis kako se ga pije? :-)


Če se ga nameravaš nasekat je vseeno kako ga piješ. Oz...čim hitreje tem bolje :)

Lahko pa ga piješ iz primernega kozarca, primerno ohlajenega in zraven prave hrane pa zna bit tudi zanimivo. Je pa vse odvisno od vrste piva, podobno kot pri vinu.

Btw...je kdo že pil Tiger?

dukenukem ::

sm probal dosti piv, pa mi nekak laško še zmer najbolje sede :D pa največ tud hehe

JohanP ::

Fantje pomojem malo ga bixate z belgijskimi in češkimi pivi - kako da so boljša od laškega in uniona.
Primerjava ni na mestu - Gre za sveža piva (nepasterizirana, nefiltrirana, brez konzervansov,..) iz malih (domačih) pivovarn - kar primerjate s pivom široke proizvodnje, ki mora zdržat par mesecev maltretiranja po skladiščih, policah ipd.

Jaz pijem vsa piva, ker mi je pijača všeč. Če sem na hrvaškem, pijem ožujsko, v črni gori nikšičko, v domžalah adam ravbar in v btc-ju kratochwill, Po kokoški pa v flaši laško ali pa točen union. Severno od nas preferiram domače pivovarne oz. pivnice, posežem pa tudi po industrijskih zvarkih.
Slaba (in dobra) piva sem pil že povsod - od belgije do turčije in naprej.

Na pivo gledam kot na hrano, ko pridem v neko deželo poskusim lokalne specialitete, ki jih zalijem z lokalim pivom oz. še raje z vinom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

<b>klima</b> ::

LAŠKO itak!

jasmin3 ::

js pa že kakšn mesec intenzivno iščem fosters, pregledala sm že vse večje trgovine v lj, pa nism našla...tko da me zanima če mogoče kdo ve, če se to sploh da še kje dobit? pa kje?

IceIceBaby ::

Leclerk?

;-) ::

Heineken pa nihče?

Drugače imam najraje heineken ali laško. Na hrvaškem ožujsko ali karlovačko.

jasmin3 ::

pred kakim tednom niso mel.. še kakšna ideja?

Sadida ::

Js sm ga kupu v interšparu, v city parku.

lp

jasmin3 ::

kdaj je blo to? mislm, js sm bla tm kake 14 dni nazaj pa ga ni blo, razn če sm spregledala kej*

rdecaluc ::

Tuborg... matr kolk je pa tole dobr per.
Est modus in rebus. ,typos

Korupt ::

Najraje mam rdečo piksno Uniona. Na Hrvaškem mi je dober Ožujsko.V bistvu nisem preveč izbirčen, redkokateri mi je zanič.
Zadnjič sem pa za foro kupil Carlsberg in je bil ogaben. Kot da bi bil etanol nakdadno vlit v per.

fabrskd ::

ZlatyBažant
Screw you guys i'm going home!!!

Scorpia ::

Od vseh kar sem do zdej pil mi je bilo najboljše pivo, ki ga posebej naredijo za oktoberfest in ima malce več alkohola kot ponavadi. Heineken mi nikakor ne sede, ga ne morem veliko piti, pa ga vsi tolk hvalijo. Drgač pa najraje pijem holandska in belgijska, pa ne tista ki jih v zagrebu varijo. Sploh ni isti okus. Kakšna nemška se tudi najdejo, staropramen je pa ful dober. Je pa po novem odkar imajo čisto nove varnice za pivo, tudi Nektar zelo dober. Eni najbrž poznate to pivovarno :) Ne maram takšna piva ki imajo nekako premočen okus ali ogljikov dioksid. Takih nekak ne moreš z užitkom piti.
Pa še union ko vohaš, nekak imam lepši vonj od laška (laško že tko ima nasploh od vseh piv najslabši vonj), ampak laško je vseen boljše za piti.
Ožujsko se je pred 4imi leti zelo močno popravili in je bil ful dober, samo v dveh letih so se močno poslabšali da jih ne kupujem več.
Avstrijska piva ko jih pijem me močno spominjajo na laško (izjema tuborg ta mi ne sede), sam vseeno imajo malenkost boljše.
Erdinger je pa skoraj kot da bi doma naredil pivo, sam dosti boljše in njega tudi zapaše piti ob kakšni hrani. Pa tudi budweisser je isto ful dober, sam more biti iz amerike, ki ga pri nas težko dobiš. Te italijanske, češke ki proizvajajo za njih, spet niso istega okusa.
////

Tero ::

union (ja čeprav sem štejerc:D)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Dr_M ::

a tudi budweisser je isto ful dober, sam more biti iz amerike, ki ga pri nas težko dobiš.


Ojoj. Temu ti reces pivo? 8-O :\ Sm ga ze pil, ampak je tak, kot da bi v ceskega nalil 2 deci vode.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

energetik ::

Jaz pa piva sploh ne maram, grenek pa še mehurčke ima... Včasih popijem kakšno malo temno, z velikim se že matram. Rajši mam vino.

Za žejo pa v glavnem vodo in čaj, ker po pivu si samo še bolj žejen (ker je etanol diuretik).

T-h-o-r ::

carlsberg
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

T0RN4D0 ::

ker po pivu si samo še bolj žejen (ker je etanol diuretik).


Thats the beauty of it >:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Ciklamen ::

Hmm, nekako nisem najbolj izbirčen, pri nas pijem Union, če pijem samo zato, da moram, drugače pa pijem Laško da se odžejam.

Na hrvaškem je isto, Ožujsko je podobno Unionu (je pitno) vendar imam raje Karlovačko.
- End of the Post ->

Sadida ::

kdaj je blo to? mislm, js sm bla tm kake 14 dni nazaj pa ga ni blo, razn če sm spregledala kej*


Hja, že kr neki časa nazaj, slabo leto mogoče.


Aja, drugače pa zame najbolše pivo stella artois , potem kilkenny, becks, tudi corona exstra ni slab ali pa kakšen tuborg, guinness mi pa ne sede.

LP

gruntfürmich ::

zadnjič sem si kupu u trgovini ginesa. in mi je full pasal. sladek, gost, ne pregrenek...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

blackbfm ::

Edino pivo k je dobro po okusu je Bandidos ice/power. Od ostalih mi gre pač na bruhanje. Slabo prenesem alkohol:P

Gladi ::

Union,Guinness,Killkenny to je pa to.Ostalih pa še niti nisem spobaval :)

steev ::

Edino pivo k je dobro po okusu je Bandidos ice/power. Od ostalih mi gre pač na bruhanje. Slabo prenesem alkohol:P

Bandidos ni pivo!
:|

Steinkauz ::

Sok :))
Ne vem kako ti je lahko power dobr, ker mene kr obrne če probam power. Kvazi redbull okus. Ice pa paše kdaj, čeprov rajš smajlija. Pir pa res ni :P

blackbfm ::

Gor piše da je pivo, torej je pivo. Je pa res da je po okusu bolj šveps oz. redbull, ampak to je itak dobro, zato ker alkoholne pijače so načeloma ogabne:D

Steinkauz ::

Eh men je bil tut na začetku pir bl tko pa ti počasi zraste k srcu. No še vedno koktelji ownajo :)

T-h-o-r ::

Edino pivo k je dobro po okusu je Bandidos ice/power. Od ostalih mi gre pač na bruhanje. Slabo prenesem alkohol:P

Bandidos ni pivo!


je, 2x prefiltrirano svetlo pivo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

steev ::

sarkazem?
:|
««
2 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
797147 (3546) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
326068 (854) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312529 (1427) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23150949 (32953) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218992 (11082) BCSman

Več podobnih tem