» »

apple prenosniki

apple prenosniki

boziceklol ::

mene pa zanima če mi lahko kdo pove zakaj so apple prenosniki tako dragi?cene se gibljejo 2500€ pa do 1500€?

worxer ::

če tko premerjaš, so dragi in majo tut dober performance, mal premirji, najbol se ti pa splača, če boš kj kupovau, neki od alienwera kupt, boš dubo najbolši performance za nizko ceno

Yohan del Sud ::

Zato ker je folk pripravljen dat toliko zanje in stric Jobs to ve. User Experience, optimizacija, relativna neproblimatičnost, vse v enem (HW, SW in net storitve) filozofija, faktor kulnosti ... Pa se nabere recimo 15-50% dražja cena glede na iste cifre HW-ja napram na papirju čisto solidnim plastikom fantastikom iz hoferja ... Vem, spet se bo šel kdo kregat, ampak to je le moj odgovor na direktno vprašanje.
www.strancar.com

trnvpeti ::

dobis macbook za 840eur
2G rama
osx zraven
software zraven
baterija drzi 4 ure pa pol, in to wifi browsanje
in core2duo procesor, se ne greje, ventilator redko dela
wifi je n, in deluje super

cel komplet ugoden
pri tej ceni ne vidim, kaj bi bilo tolk drago

blackbfm ::

Zaslon pa mal večji od mobitela, kaj ti bo to. Vprašanje je samo če osx odtehta ceno, ker hw je res bogi.

trnvpeti ::

hw se mi ne zdi bogi
ekran je 13.3 in je cisto spodoben

blackbfm ::

Za mail gledat je res dovolj, kej več pa ne. Spodobni računalniki od appla so itak samo PRO varjante.

zee ::

Pretiravati res ni treba.

Applovi prenosniki so v Sloveniji močno precenjeni (tudi v ostalem delu Evrope je podobno, vendar v dosti manjši meri), saj Slovenija nima "pravega" uvoznika Applovih zadev, ampak je še vedno obravnavana v paketu s Hrvaško in Madžarsko(?). V ZDA je cena Applovega prenosnika povsem primerljiva s ceno spodobnega prenosnika poljubne druge znamke (razlike je mogoče zanemarljivih 100$, to je nekaj več kot 60EUR).

Težava je tudi, da Apple in mnogi drugi proizvajalci pretvarjajo $ v EUR v razmerju 1:1, kar je v hudem nasprotju z dejanskim menjalnim tečajem.

Skratka:
Če poznaš koga iz ZDA ali koga, ki ta potuje, naj ti ga prinese od tam. V nasprotnem primeru poglej za cene v Avstriji (m-store.at v Grazu) ali pa pri naših trgovcih, ki imajo občasno kakšno akcijo. Prenosniki Apple imajo mednarodno garancijo, zato jih lahko ne glede na državo nakupa servisiraš v Sloveniji (izjema temu pravilu je Applov iPhone, kjer ti garancija velja v državi nakupa).

Še moje mnenje:
Skozi moje roke je šlo v zadnjih letih zagotovo vsaj deset prenosnikov v najrazličnejših cenovnih razredih, vendar me je kvaliteta izdelave še najbolj navdušila oz. prepričala pri Applu in Dellu (Toshiba že precej manj; še najmanj pa HP). Trenutno uporabljam Applov Macbook Pro 15'', ki dela brez problema. Ima 4 GB rama in Intelov 160 GB SSD pogon. Operacijski sistem (Snow Leopard, kupljen za 30 $, ostale aplikacije so OpenSource) dela hitro in zanesljivo. Tistih nekaj Windows aplikacij, ki jih občasno rabim, poganjam iz Virtualboxa. Skratka: zelo sem zadovoljen.

Če bi Apple prenosnik kupoval zdaj, bi se pa brez dvoma odločil za 13'' Macbook Pro-ja (v konfiguraciji s hitrim procesorjem, malo RAMa in majhnim diskom - vse to lahko namreč zamenjaš sam dosti ceneje, kot ti to naredi Apple), saj sem ugotovil, da je 13'' odličen kompromis med zmogljivostjo in mobilnostjo, obenem pa te oči ne bolijo tudi po večih urah uporabe.

Moja 0.02EUR na to temo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

trnvpeti ::

zee,tudi klasicen macbook je odlicen
pa za della se ne bi strinjal s tabo(sem tudi dal par modelov skozi)
v bok apple-u bi dal samo sony vaio

ce pa nekdo rabi 17" model, je pa cena mbp17" res nekaj denarja
potem se je ze za vprasat, ali se potrebuje 17"
pa prenasat 17" okoli, huh :)

Adrijan0 ::

blackclw, zakaj pa se zadevi reče prenosnik? Zato da rabiš karjolo? Imam 13.3" in je super. 12.1" bi mi bil še bolš.

blackbfm ::

Ja odvisno kok skačeš okol z njim, samo meni se 13" zaslon vseeno ne zdi prav uporaben. Delat itak ne moreš nič ker je vse miniaturno, prav pa pride za zabijanje časa in šminkiranje :D Branu se ga ne bi, samo mi je pa zanimivo da folk plača 800 eur za tako igračko.

Adrijan0 ::

blacklw, ti garantiram da je 13.3" zelo uporaben prenosnik. Ne vem kaj gor na njem nebi mogu delat.

PrvaPomoč ::

zee,tudi klasicen macbook je odlicen
pa za della se ne bi strinjal s tabo(sem tudi dal par modelov skozi)
v bok apple-u bi dal samo sony vaio

ce pa nekdo rabi 17" model, je pa cena mbp17" res nekaj denarja
potem se je ze za vprasat, ali se potrebuje 17"
pa prenasat 17" okoli, huh :)


Sam prodam kar dosti DELL-ov, in ne razumi me narobe ne hvalim jih zato, amapk ob bok applu se po sestavi,izdelavi,ergonomičnosti in delovanju lahko postavi samo DELL. Že sama sestava DELLa ob primerjavi z drugimi prenosniki, je čisto nekaj drugega.
PRP

xsannyx ::

Po moje so Apple računalniki vsi precenjeni! Važno je kaj je not! Pač malo cene nabije posebnost (saj vsi vemo da so res lepi in zanimi ter predvsem drugačni). Drugače pa apple=pc ali navaden laptop! Saj ima vse isto! Le da ima kopmponente za grafično obdelavo itd. ne pa za gaming! Je pa vseeno precenjen! Raje kupim isti računalnik po delih, veliko ceneje ter samo naložim X OS, ki je narejen za grafično obdelavo itd.

ss1234 ::

No če bo kdo kupoval Maca pol toplo priporočam da nekje dobi ta star model. Ker tale ta nov ima šipo čez ekran in je še hujše od navadnega glossy ekrana. Pri ta starih pa se je dalo dobiti mat ekran ki je dosti boljši

dejanslo ::

Moj primarni ekran je 13,3" :P
There`s More Than One Way To Do It

axee ::

Resolucija?

techfreak :) ::

Po moje so Apple računalniki vsi precenjeni! Važno je kaj je not! Pač malo cene nabije posebnost (saj vsi vemo da so res lepi in zanimi ter predvsem drugačni). Drugače pa apple=pc ali navaden laptop! Saj ima vse isto! Le da ima kopmponente za grafično obdelavo itd. ne pa za gaming! Je pa vseeno precenjen! Raje kupim isti računalnik po delih, veliko ceneje ter samo naložim X OS, ki je narejen za grafično obdelavo itd.

Maci niso isto kot PCji saj imajo Applove matične plošče, ki so jih sami razvili.
Ne bo veliko ceneje, poleg tega pa še EULO kršiš z namestitvijo OS Xa na PC.

CaqKa ::

Po moje so Apple računalniki vsi precenjeni! Važno je kaj je not! Pač malo cene nabije posebnost (saj vsi vemo da so res lepi in zanimi ter predvsem drugačni). Drugače pa apple=pc ali navaden laptop! Saj ima vse isto! Le da ima kopmponente za grafično obdelavo itd. ne pa za gaming! Je pa vseeno precenjen! Raje kupim isti računalnik po delih, veliko ceneje ter samo naložim X OS, ki je narejen za grafično obdelavo itd.

ja za grafično obdelavo. ti še tega nisi vido v živo, a?

ManDriver ::

Po moje so Apple računalniki vsi precenjeni! Važno je kaj je not! Pač malo cene nabije posebnost (saj vsi vemo da so res lepi in zanimi ter predvsem drugačni). Drugače pa apple=pc ali navaden laptop! Saj ima vse isto! Le da ima kopmponente za grafično obdelavo itd. ne pa za gaming! Je pa vseeno precenjen! Raje kupim isti računalnik po delih, veliko ceneje ter samo naložim X OS, ki je narejen za grafično obdelavo itd.

Maci niso isto kot PCji saj imajo Applove matične plošče, ki so jih sami razvili.
Ne bo veliko ceneje, poleg tega pa še EULO kršiš z namestitvijo OS Xa na PC.


Pa med BIOS in EFI je tudi "en mal" razlike...
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

xsannyx ::

Po moje so Apple računalniki vsi precenjeni! Važno je kaj je not! Pač malo cene nabije posebnost (saj vsi vemo da so res lepi in zanimi ter predvsem drugačni). Drugače pa apple=pc ali navaden laptop! Saj ima vse isto! Le da ima kopmponente za grafično obdelavo itd. ne pa za gaming! Je pa vseeno precenjen! Raje kupim isti računalnik po delih, veliko ceneje ter samo naložim X OS, ki je narejen za grafično obdelavo itd.

Maci niso isto kot PCji saj imajo Applove matične plošče, ki so jih sami razvili.
Ne bo veliko ceneje, poleg tega pa še EULO kršiš z namestitvijo OS Xa na PC.

Poglej specifikacije MACov na kakšnem spletu! 1400€ za slabši komp kot ga mam jst za 800€! Par stvari ma bolših. Procesorja ne. Grafe pa tut ne.
Pa ka pol če kršiš. Ti maš pa vso programsko opremo legalno? Pa verjetno lahko saj so to po spletu reklamirali (tudi v Applovih reklamah!!!)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

borchi ::

> Pa verjetno lahko saj so to po spletu reklamirali (tudi v Applovih reklamah!!!)

link?
l'jga

blackbfm ::

Maci niso isto kot PCji saj imajo Applove matične plošče, ki so jih sami razvili.


Razvili? Daj ne seri:))

xsannyx ::

Maci niso isto kot PCji saj imajo Applove matične plošče, ki so jih sami razvili.


Razvili? Daj ne seri:))

Kdo pa misliš da je windowse naredil? Bill Gates je bil zaposlen v applu, ko so izdelovali prvi uporabniški grafični vmesnik-se pravi prvi OS.Ker ta zadeva ni bila nikjer dokumentirana je preprosto ukradel vse ostoječe podatke ter ustanovil microsoft. Sicer pa sami niso razvili matičnih plošč-verjetno so iste kot za se druge PCje ali pa samo malo "potweakane" za MAC-e. Mac je večinoma uporabljen le zato ker je drugačen...

blackbfm ::

Zdaj pa nevem a se zajebavate mal v tej temi al resno take bliskate...;((

NazgulRR ::

blacklw, ti garantiram da je 13.3" zelo uporaben prenosnik. Ne vem kaj gor na njem nebi mogu delat.


+1. Sem bil pred leti mnenja, da so samo 17"+ laptopu kul. Ko sem pa letos kupuval svojega prvega sem gledal izključno 12.1"-14.1". Kupil sem 14.1", vendar bo naslednji 100% manjši. Za prenašat okrog so majhni super, doma ga pa itak priklopiš na zunanji monitor, če rabiš.

;-) ::

Kerega bi priporočali do 1500EUR+/-

Zheegec ::

Po moje so Apple računalniki vsi precenjeni! Važno je kaj je not! Pač malo cene nabije posebnost (saj vsi vemo da so res lepi in zanimi ter predvsem drugačni). Drugače pa apple=pc ali navaden laptop! Saj ima vse isto! Le da ima kopmponente za grafično obdelavo itd. ne pa za gaming! Je pa vseeno precenjen! Raje kupim isti računalnik po delih, veliko ceneje ter samo naložim X OS, ki je narejen za grafično obdelavo itd.

Maci niso isto kot PCji saj imajo Applove matične plošče, ki so jih sami razvili.
Ne bo veliko ceneje, poleg tega pa še EULO kršiš z namestitvijo OS Xa na PC.


Pa med BIOS in EFI je tudi "en mal" razlike...

Apple je sam razvil matične plošče? Čipset je od Intela, ostalo je pa vse bistveno manj pomembno.
EFI ima pa recimo HP že kar nekaj časa...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dejanslo ::

Resolucija?


1280x800

13,3" niti slučajno ni samo šminka, ampak povsem funkcionalen ekran.
There`s More Than One Way To Do It

Zheegec ::

13.3" je super za prenosnik, ima še vedno OK ločljivost (podobno, kot večina 15.4" prenosnikov), je pa lažji in manjši. Edino ne vzeti navadnega (belega) Macbooka, mogoče so novi kaj boljši, ampak prejšnji so dobesedno razpadali :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

axee ::

Resolucija?


1280x800

13,3" niti slučajno ni samo šminka, ampak povsem funkcionalen ekran.


Funkcionalen za brskanje po internetu, branje mailov in morda kakšen filem po poti. Za kej več si jst ne predstavljam učinkovitega dela na tako majhni resoluciji. In glede na to, kar dobiš (opisano v prvemustavku) bi jaz dal nič več kot 500€.

opeter ::

13.3" je super za prenosnik, ima še vedno OK ločljivost (podobno, kot večina 15.4" prenosnikov), je pa lažji in manjši. Edino ne vzeti navadnega (belega) Macbooka, mogoče so novi kaj boljši, ampak prejšnji so dobesedno razpadali :)


Po mojem so novi (beli) dokaj solidni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zheegec ::

hja, bomo še videli. Kolikor sem ga sprobal je material podoben, izgleda pa malo bolje sestavljen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

opeter ::

Saj, na sestavo sem mislil. Ni pa tako trpežen kot alu, to je seveda normalno (ali tudi ne).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

c00L3r ::

Maci niso isto kot PCji saj imajo Applove matične plošče, ki so jih sami razvili.


Razvili? Daj ne seri:))

Kdo pa misliš da je windowse naredil? Bill Gates je bil zaposlen v applu, ko so izdelovali prvi uporabniški grafični vmesnik-se pravi prvi OS.Ker ta zadeva ni bila nikjer dokumentirana je preprosto ukradel vse ostoječe podatke ter ustanovil microsoft. Sicer pa sami niso razvili matičnih plošč-verjetno so iste kot za se druge PCje ali pa samo malo "potweakane" za MAC-e. Mac je večinoma uporabljen le zato ker je drugačen...

Tako Apple kot MS sta "ukradla" idejo o grafičnem vmesniku iz enega drugega podjetja. Tako, da ni čist tak kot si napisal. Predlagam ogled filma Pirates of Silicon Valley.

IceIceBaby ::

Skozi moje roke je šlo v zadnjih letih zagotovo vsaj deset prenosnikov v najrazličnejših cenovnih razredih, vendar me je kvaliteta izdelave še najbolj navdušila oz. prepričala pri Applu in Dellu (Toshiba že precej manj; še najmanj pa HP).


Trenutno imam HP 6910p (pro serija), proti katerem se lahko beli Macbooki skrijejo. Sem imel pred tem tudi 2 macbooka, tako, da govorim iz izkušenj. Pa sem sicer Apple fan, ampak hočem povedat, da je ogromno odvisno od modela. Med HP S serijo in P ali recimo trenutno aktualnimi elitebooki je svetlobna leta razlike.

Funkcionalen za brskanje po internetu, branje mailov in morda kakšen filem po poti. Za kej več si jst ne predstavljam učinkovitega dela na tako majhni resoluciji. In glede na to, kar dobiš (opisano v prvemustavku) bi jaz dal nič več kot 500EUR.


Resolucija na 13" od macbooka je enaka kot resolucija na veliki večini 15" prenosnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik za oblikovanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528232 (4663) m0LN4r
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387507 (6346) 34054
»

Srečanje Mac uporabnikov v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
464547 (3261) suntrace1
»

Jabolka niso toliko dražja in premična utripajo v Intelovem taktu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
738025 (6059) Adrijan0

Več podobnih tem