» »

Konfiguracija - mnenja

Konfiguracija - mnenja

TechFreak ::

Kupujem si nov comp. pa me zanima kaksna se vam zdi naslednja konfiguracija:

-matična plošča INTEL Billings D845EBG2 (i845E, 400/533 Mhz, DDR, ATA 100, AGP 4×, USB 2.0, AC´97 SB, ATX)
-procesor Intel Pentium IV 1,8G 400mhz S478 512K box -pomnilnik DDR 256MB PC2100 266mhz
-trdi disk SEAGATE Barracuda ATA IV 60GB (7200 rpm, ATA 100)
-disketnik SONY (1.44 MB, 3.5")
-grafična kartica RADEON 8500LE 128MB DDR analog + DVI TVoutretail: -ohišje midi ATX P4 300W CX2059ROG2
-zvočna kartica Creative live sound blaster 5.1

Vse to za 170K

LP, Matjaz

SkIDiver ::

Intel plate niso hvale vredne. Čeprov mi P1 še ni krepnu na njej in kr lepo dela ti vsekakor pri taki konfiguraciji priporočam, da si omislš vsaj qdi plato. Konec koncev, če pogledaš si v sistem nabasov vse dobre zadeve samo pri plati si pa pozabu na dobro oz kvaliteto in od nje je veliko odvisno.

Dusko ::

Mislim sam mam podobno koniguracijo mam isto intel billings samo model D845PT.Mislim nevem no meni se ne zdi plata slaba.Ker se spomnim še da je bla še za par jurjev dražja od qdi-jeve.
Drugače maš pa dobre stvari zbrane.
Mogoče namesto navadnega ventilatorčka kakega zalmana da bo vse skupaj skoraj neslišno :)
Cena pa je še bolj impresivna pri vsem tem.Mislim to je za moje pojme skoraj zastonj stvar.Ker že sam procesor pride nekih 60k če ne več Pa plata enih 30.Mislim kaj to maš kaki popust ali je to zdaj po treh mescih odkar sn jaz kupoval že vse tak poceni? Mislim če ni skrivnost Daj povej ti v kiri trgovini si misliš kupit to.

TechFreak ::

Comp. bova sestavila s kolegom, zadeva bo torej kupljena po posameznih komponentah.

Vcasih se moras pac malo znajti, pa lahko prides res poceni skoz:). Mislim, da bi takle sistem v trgovini stal krepko cez 200k!

LP, Matjaz

p.s.: kar se plate tice sm js slisu same pohvalne besede o njej tak, da ne kje drugi vidite problem?

_Mortal_ ::

uzem AMD sisitem pa te bo še cenej pršlo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Jux ::

Ce mislis OC, je nakup intelove plate bedarija ker se mi zdi da si intel ne bo pljuval v skledo in omogocal da ga kupci ropajo, pa kar se tice novotarij (ala FireWire in podobno) verjtno nima.

Pa kupi raje G kot E (G je hitrejsi, grafiko pa itak dizejblas).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Paramedic ::

Konf. je po mojem mnenju zanič, ampak ne bom razlagu zakaj tako mislim, ker enim je tko jasno na kaj to leti...
Grafično pa bi lahko si prvošču raje kak GF4 4200 64MB.
End transmission.

kockish ::

premalo rama.

Zheegec ::

Men se zdi cela konfiguracija mal mim.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TechFreak ::

Pol pa povejte frajerji konkretno kaj je tak narobe. Je res konfiguracija brez GF za vas "cist mim" dandanes al kaj??

LP, Matjaz

darian ::

Intel z DDR rami je bolj vprašljiv, raje se odloči za AMD-jev procesor z 512 DDR rami.

kuglvinkl ::

Si za dokončno odločil za Intel platformo? Da ne podaljšujemo ta topci vsaj za 2×.
Your focus determines your reallity

tihi ::

Jest sem kolegu sestavu PC s palto ki ima i845E chipset. Fora je v tem, da po instalaciji chipset gonilnikov PC neče več štartat v normal mode ampak samo v VGA modu.
Ne vem, kaj bi bilo narobe. Ampak stvar dela ko metek.

TechFreak ::

Ja vzel sem tocno taksno konfiguracijo s tem da ima plata se LAN, Radeona pa sm dobu sam 8500 64MB VIVO.

Stvar dela tak ko je treba, hitro in STABILNO, kar mi je predvsem važno!

LP:D

nodes ::

Sam ne mi pravt, da je na svetu sam tole stabilno. Eno je sigurno, da bo tud prepočasno glede na ceno.

TheJack ::

Temu jaz pravim rock-stable konfiguracija!

Ne oziraj se na mnenja ostalih. Če si se odločil, da boš dal prednost stabilnosti in neproblematičnosti, potem je to to.

Če bi sedajle zase kupoval, bi vzel isto, le z drugo plato (zaradi navijanja - vendar z Intelovim čipsetom) in s 512 MB (in hitrejšega -2700) rama. Morda bi vzel še 80GB Barracudo in boljše ohišje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

nodes ::

To je že bolj prava pot.

BlazP ::

Heh :)) stabilno...
Js mam AMD XP 1600+ na kr eni Eagletec maticni plosci, GF4 MX440, vse to pa se DVD, RW, itd.... na 250W napajalniku.
Pa mi dela ze pol leta rock stable.
Ce ni AMD navit, se nimas kej sekirat za stabilnost. Na Intelovi plati pa ITAK ne bos mogu navijat tud ce bi hotu.
No pa vseen...upam da bos zadovoljen z novim compom.
Pa se neki. Do takrat ko bo folk res rabu 128MB na graficni, noben ne bo razmislu o Radeonu 8500. Takrat bo najbrz ze presvoh:D

nodes ::

Ne verjamem da bo Carmac naredil pogon samo za R300, NV30 in naprej. To bi bilo skregano z kapitalistično logiko. Samo če ga ne bodo subvencioniran z strani izdelovalcev grafičnih kartic.
64Mb bo lahko potem premalo. Predvidevam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

TheJack ::

BlazP: Meni tudi AMD dela uredu. Pa še komu.

Bom pa kljub ogorčenju, ki ga utegnem s temle povzročiti, povedal: Intelovi sistemi so na splošno bolj stabilni in neproblematični od AMD-jevih. To velja še toliko bolj, če je na plati Intelovo čipovje. Najbolj pa to velja zato, ker v večini sistemov z AMD-jevimi procesorji kraljujejo Viini čipseti.

Pa naj pada sedaj....:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302399 (1915) Mercier
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361990 (1212) bond007
»

Nevednež sprašuje, strokovnjak odgovarja!

Oddelek: Kaj kupiti
111149 (814) Sparky=@
»

Kupujem cel računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101015 (823) edis20
»

Če je denarčka dovolj ali se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
141221 (965) Dami

Več podobnih tem