» »

Kupujem cel računalnik

Kupujem cel računalnik

strel ::

Na firmi nabavljam nov računalnik za vse živo. Omejen sem na 1500 Eurov , zaenkrat mam tole :

GIGABYTE 8IHXP 850E RAID +SB
INTEL P4 2.26/533 512Kb BOX
2 * 256MB PC800 RDRAM ( A se kje dobi 1066)
WD 80GB 7200 ATA100 8MB
PIONEER DVD106S 16X/40X IDE
TEAC CDRW 40/12/48 IDE OEM
INNO RADEON 8500LE 64MB DVI+TVOUT

Kak predlog kritika ...

Mogoče tale grafika ( Rabim 2 monitorja )
al, pa plata

HardwareMaster ::

1500 evrov je kolk SIT?

Drgač pa meni grafa ne diši, proizvajalec je lev in je blo že kr neki pritožb čez njeg. Predvidevam, ker bo imel dva monitorja, da boste računalo uporabljali za risanje, zato bi jst raje uzel od Herculesa al pa kr od ATI(build by ATI)

strel ::

Mhmh Herculesov mi sploh ne diši ker ma samo en RAMDAC tak da ni priporočiljiv za dva monitorja. Tegale pa moram priznat ne poznam ( upam na prijetno presenečenje )
1500 * 228 =342.000

Problem je samo v tem ker kupujemo pri ne preveč poceni firmi ( se ne bi spuščal v to - politika )

JLP ::

Ja jest bi grafo raj uzev kr Built by ATI. Se prav da jo je direkt ATI naredu in ne kak tret proizvajalc.
Pa tud plato pa proc bi drug uzev. predlagam
Gigabyte GA-7VRX
AMD Athlon XP 2200+
Pa seveda zravn PC2700 DDR 512 MB.
Live long and prosper!

HardwareMaster ::

To kar je JLP predlagal, bi te prišlo precej man dnarja, pa še enako zmoglivo je kot P4, vendar bi se znalo malo bol gret, kar pa tudi ni velik problem. Ostanek bi lahko ponucal za dugo grafo.

strel ::

Mhmhm. Intel pa mora bit.

Računalnik je namenjen uglavnem za programiranje v Visual basic, kaka internetna stran se gor nardi, pa vse iz office .

Sej nimam nič proti AMD sam bo INTEL.

Me pa zanima če gdo priporoča kako drugo platko. Ono grafično sem zaenkrat izbral zarad cene ker sem zelo blizu onim 1500

Golden eye ::

Pol pa ko boš imel tako mašino jo pa še mal naviješ pa ima da rula!!:D

Dr_M ::

zakaj ne uzames ksno plato z 845E chipsetom pa tm ful prisparas?!pa ddr333 ram.

JP ::

DDR 333 se ti skoraj ne splača jemat saj je med 266 in 333 razlika majhna, razlika med RIMM in DDR pa je malo večja :) (odvisno od rabe). Jaz sicer vem za plato Gigabyte 8IEX na kateri laufa P4 1.8 Gb ampak je še nisem dovolj preizkusil, tako da ti glede plate ne morem nič reči. Če vzameš 845E ti verjetno ne bo žal. Odvisno kaj vse rabiš. Solidna plata se mi drugače zdi Asusova P4B533-E i845E 533FSB, SB, 6xPCI, 3xDDR, USB 2.0, ATA 133. Je pa žal precej dražja od Gigabyta, zato mislim da se ti vseeno bolj splača vzeti Gigabyte. Nima pa RIMM rama... Če bi ga res rabil potem bi pač moral vzeti Chipset 850.
Kar se pa grafične tiče predlagam Radeon 8500LE ali BBA(Build by Ati). Bolje je če je ATI, ni kaj!

Drugače pa soliden računalnik
Lp by JP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JP ()

strel ::

Odločal sem se nekje med ASUS P4T533 in tole GigaByte.

Samo za ASUS rabiš novi 32 bitni ram, ki se ga ne da dobit
, tale gigabyte je pa zelo bogat s funkicajmi. Nekak se mi je zdel dober performans , za overclockat pa itak ne bo.

Tale grafična je pa 30 k brez DDV !!

Naročilo sem zdaj že dal iz rok, tak da če kaj ne bo delalo pošljem naprej !

edis20 ::

Strel kaj praviš na original intel plato? Sam sem v petek kupu celerona 1,7giga tel intel d845gbv podpira podnožje 478 kar pomeni celerone od 1,7giga naprej in seveda P4. Več podatkov o plati dobiš na
http://www.intel.com/design/motherbd/bv...
IIImaš vse integriran tudi grafika sam je grafika ful dobra ma pa tut agp tko da da lahko tudi kaj svojega gor. Osebno sem zelo zadovoljen.
quake 1024x768x16 mi dela ful lepo gladko.
Lp, Edis
Nočem da zgleda da prodajam če je kaj narobe lahko kdo zbriše samo ti jo lahko zrihtam ugodno. Za več informacij mi mejli na edis@how-to.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716177 (8216) Vlad Tepeš
»

RADEON™ 9000 PRO ali RADEON™ 8500 128MB

Oddelek: Kaj kupiti
332099 (1039) kuglvinkl
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361918 (1140) bond007
»

Racunalnik za DV obdelavo 2 del

Oddelek: Kaj kupiti
5988 (877) nodes
»

Poden od podna: Hecules in R8500 LE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1427381 (4606) rap3r

Več podobnih tem