» »

NTFS disk format?

NTFS disk format?

DaviX ::

Joou!
S programčkom convert.exe sem moj disk oz. 3 particije diska spremenil v format NTFS. Zdaj, ko grem z zagonsko disketo v DOS (mam namreč WinXP Pro, in drgač tega ne dovolijo), mi particij sploh ne prepozna-samo A:,C:(pomožna) in D:(cd), zato jih ne morm formatirat. V Oknih pa ne morm formatirat C:, ker so gor XPji. What the fuck?!
HELP! :D
  • premaknil: andrej ()

McHusch ::

v cem je zdej problem? DOS ni nikol vidu NTFS particij in jih nikol ne bo, zato v DOSu ne mores formatirat NTFS.

u glavnem zalaufi masino z win2000,xp setup CDjem pa tam formatiri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

TheHijacker ::

v cem je zdej problem? DOS ni nikol vidu NTFS particij in jih nikol ne bo, zato v DOSu ne mores formatirat NTFS.


To pa sploh ni res! DOS lahko vidi NTFS particije s posebnim gonilnikom ki se imenuje NTFSDOS. Je pa res, da brezplačna verzija tega programa omogoča samo branje iz NTFS particij in ne pisanje.

Glede formatiranja, pa lahko, če potrebuješ, particijo spremeniš nazaj v FAT. Potrebuješ program kot je Partition Magic. Če pa podatkov ne potrebuješ, pa zaženi računalnik s Win98 CD-jem ali disketo in particije pobriši s FDISK ukazom in jih ponovno kreiraj kot FAT.

Zelo enostavno, če si to delal že strokrat prej kot jaz ;).
http://www.google.si

McHusch ::

To pa sploh ni res! DOS lahko vidi NTFS particije s posebnim gonilnikom ki se imenuje NTFSDOS. Je pa res, da brezplačna verzija tega programa omogoča samo branje iz NTFS particij in ne pisanje.

sicer sem jst mislu cist osnovni DOS pred dodatkov, ampak to je res, ja,
my mistake, se oproscam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Image diska - a se da takga nardit? Npr GoBack

Oddelek: Programska oprema
91378 (1226) fm13
»

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
222342 (2040) Tito
»

DOS zagonska

Oddelek: Pomoč in nasveti
111060 (942) dr.J
»

making partition

Oddelek: Pomoč in nasveti
6936 (867) Krtek
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122203 (2041) OrlyTM

Več podobnih tem