» »

Spletna stran in nagrade

Spletna stran in nagrade

bors ::

Pozdravljeni.

Sicer to ni ravno računalniški problem, vseeno pa upam, da bo kdo vedel odgovor nanj.

Neka osebna (neprofitna) spletna stran, za katero ne stoji nobena organizacija, bi imela občasno kako "igro" v stilu : prvi, kateri pravilno opiše, kaj je na sliki, prejme nagrado - zavojček piva.
To nagrado bi prispeval kak posameznik oziroma ( obstaja možnost) tudi kaka trgovina.

Sedaj pa vprašanje - je to sploh dovoljeno? Če jaz naprimer enemu Janezu na tak način kupim 6 pirov, moram še kaj potem postoriti? Prijava (Janezovega) dohodka, plačilo kaj pa vem kakega davka.. in ali je kaka razlika, če tistemu Janezu kupim 6 pirov jaz oziroma če mu jih pokloni kar sosedova s.p. trgovinica ?

Hvala za odgovore.

LP

black ice ::

Če Janezu ni treba plačati za sodelovanje v igri potem je dovoljeno, drugače je to že prirejanje iger na srečo in moraš zaprositi za dovoljenje katerega je zelo težko dobiti.

LapD ::

Tudi če ne plača ni tako preprosto. A vseeno te za en sixpack vsake toliko ne bo nihče lovil.
web&motion designer

Gost ::

Raje podari kako bolj praktično in zdravo darilo :) Tole sem našel v treh poskusih googlanja:
http://www.finance.si/192949

bors ::

Najlepša hvala, še posebej za link :-)

LapD, v naši preljubi domovinici je marsikaj mogoče in z malo nerodnosti / smole / nevoščljivosti se mimogrede lahko pri komu najdei kak prekršek - zanj so pa lahko pač določene neke kazni, neglede na to, da je vrednost prekrška minimalna.
Gost, pivo je skoraj nekakšna valuta slovenčkov, pa sem to dal le kot vzorčen primer. Zares bodo japka ali pa banane ;-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

E8600 ali xeon E5440

Oddelek: Strojna oprema
241590 (1288) hojnikb
»

Alkohol - stranski učinki

Oddelek: Loža
376052 (4655) Unknown_001
»

Žuranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013749 (12291) šernk
»

Ali slovenci res tolko pijemo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
544616 (3626) shock

Več podobnih tem