» »

Paintball in airsoft

Paintball in airsoft

davco ::

Zanima me če deluje na področju posavja oz. brežic kakšen klub kjer se ukvarjajo za paintballom oz. airsoftom. Bol me zanima paintball. Zanima me pa tudi kakšna je začetna investicija paintball ali airsoft in koliko se približno porabi na mesec za "metke" in co2.

hvala.

Trupl0 ::

začetna investicija airsoft:

- puška ( cirka 150 do 200EUR "kitajci") ( od 300EUR do 1500EUR "boljši kitajci =)"
- zaščitna očala ali maska ( od 5EUR do 50EUR )
- uniforma ( cirka 40EUR )
- paket 4000 BBjev ( municija ) 10EUR

Z leti stroški rastejo =)
( v 4 letih verjetno šlo že ene 1500EUR )
( http://www.sd-jastreb.si )
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

Rippy ::

Mislim, da je oboje. Prijatelj ima paintball "klub-thingy", kar se tiče airsofta nisem prepričan verjetno je bolj rekreacijsko.

Ted ::

Airsoft je na dolgi rok cenejši, pri paintballu so namreč največji strošek dragi patroni :) .
Mah...

davco ::

Rippy zanima me če je klub thingy v okolici brežic in če je bi te lahko prosil če bi dobil kak kontakt msn, internetno stran(sem mal iskal po googlu in jo nisem našel), email, ali kaj drugega. Lahko mi tudi ZS pošlješ.
Hvala

Rippy ::

Poslano, če slučajno ni uredi mi pošlji zs.

lp

davco ::

Prejel sem sporočilo. hvala

zos ::

Za airsoft se za 200 evrov zacetnega vlozka zelo spodobno opremis. Finta itak ni v opremi, ampak v smislu posameznika za igro. Klubov je ogromno, saj ima dandanes ze vsaka vas svoj klub. Na paintball se pa ne spoznam, ampak mi pravijo, da je airsoft na dolgi rok cenejsi.

borki ::

Najboljši za mene je paintball. Če se vpišeš v kakšen klub airsoft ali paintball si lahko na začetku pri njih sposodiš opremo tak je vsaj v večini klubov to pa zato da vidiš če je to sploh za tebe da si ne kupuješ naprej opreme. Airsoft je bolj nevaren šport pride do dosti poškodb zaradi bb metkov.

Meizu ::

Najboljši za mene je paintball. Če se vpišeš v kakšen klub airsoft ali paintball si lahko na začetku pri njih sposodiš opremo tak je vsaj v večini klubov to pa zato da vidiš če je to sploh za tebe da si ne kupuješ naprej opreme. Airsoft je bolj nevaren šport pride do dosti poškodb zaradi bb metkov.


No, ja, prej bi rekel obratno. BB pa res ne naredi nobene škode, daj no... Sem bil tudi sam kar nekaj časa v airsoft maniji :)

Poldi112 ::

> Airsoft je bolj nevaren šport pride do dosti poškodb zaradi bb metkov.

Smeh, akšnih poškodb? Res je da gre več zob, ampak to zgolj zato ker imaš pri airsoft-u možnost letati okrog zgolj z očali, za razliko od paintball-a, kjer si zaradi barve prisiljen v eno grozo, ki izgleda kot gas maska. Pa tudi to je redko - osebno v povprečju vidim 1 izbit zob/leto. Paintball sem do sedaj sicer samo videl, slišim pa da bolj boli kot airsoft...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ali3n ::

em.. kako je to z zbitimi zobmi? od padcev po tleh, od BBjev???
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Poldi112 ::

Od bb-ja. Če te nekdo ustreli od dovolj blizu ti ga odlomi. Alternativa je imeti zaprta usta, nositi ščitnik za zobe (kot boksarji), nositi masko za obraz, ruto, ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

hendriks ::

Mi pri airsoftu uporabljamo maske in ni nobenih problemov. Je sicer malo manjša vidljivost,
ker ima namesto stekla mrežico, ampak ni sile. Streljamo se pa s pištolami :)

Meizu ::

mah no... Sem bil že zasut z bbji iz 2 Joulne M16 replike od blizu, pa nisem imel niti praske po telesu.

Poldi112 ::

Te je pač vstrelil v vest ali pa je bilo to pozimi, ko si napravljen kot medved. 2J to je kaj, cca 450fps? Jaz sem z malo manj dobil na cca 10m na napeto obleko (rit, plazenje) in je bil flek 1. dan rdeč, naslednji teden vijoličen, zelo očitno viden več kot mesec dni.

Res pa je da ni bila praska ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Trupl0 ::

mah no... Sem bil že zasut z bbji iz 2 Joulne M16 replike od blizu, pa nisem imel niti praske po telesu.


2J? M16?
Pa kaj, nima noben zdrave pameti pri vas ali kaj????
If you are going through Hell, keep going !

Poldi112 ::

Jaz si na m16 zdaj rihtam še malo več, planiram na 500+fps ;) Je pa res da bom imel single in daljnogled...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Damiani ::

jest nisem glih v teh vodah, sam kakor sem slišal je airsoft bolj taktična igra kot paintball. Malo se pozanimaj še o tem.

davco ::

Našel sem paintball klub z Rippyevo pomočjo(hvala :)), sedaj me pa še zanima kak airsoft klub v okolici brežic. Potem bi si pa pogledal treninge in se odločil, mogoče si še malo opremo sposodiu da vidim kakšen je občutek.

Meizu ::

mah no... Sem bil že zasut z bbji iz 2 Joulne M16 replike od blizu, pa nisem imel niti praske po telesu.


2J? M16?
Pa kaj, nima noben zdrave pameti pri vas ali kaj????



Ja, za pussyje je preveč ja. No ja na tekmovanjih je dovoljeno največ 1J, saj tudi pri nas smo bili tako dogovorjeni, dokler ni eden malce pogoljufal ter jo navil na 2J. Pa smo si jih še vsi potem >:D

Trupl0 ::

@Poldi112
me zanima kako boš single streljal, ko te bo nekdo iz cirka 20m obstreljeval na polno

@Meizu
v bistvu je vsepovsod omejeno na največ 1.2J ( oz. do 380 za jurišne puške ter MID-cap oz. Low-cap ).
Upam, da imate dobro zaščito ( ne kakih merkurjevih špeglov za 3EUR ) ter veliko rezervnih zob na voljo.

Vedita, da 2J je rezervirana zadeva za ostrostrelce, ki pa imajo minimalen "safe" distance 30m ( zato mora vedno imeti s sabo še pištolo saj je drugače pod 30m neuporaben )
If you are going through Hell, keep going !

Meizu ::

Vedi, da se totalno zavedam vseh pravil ki so povezana za airsoftom, saj sem se poglobljeno ukvarjal z njim kar nekaj let. Sedaj ne več, še vedno pa znam pravila...

Zob ni noben nikoli izgubil. Imeli smo pravilo da izpod distance cca. 30m nisi streljal, če si bil bližje si moral opraviti "silent kill". Itak smo pa imeli še vsak svojo pištolo, ki je prišla prav na bližje razdalje.

Imeli smo močne maske z mrežasto zaščito.

Problem pri 1J puškah je ta, da je že majhna sapica usodna za pot metka po približno 20-30m razdalje. Z 2J puško (sicer sam sem imel snajpo, in sicer natančneje Mauser replika) si jih šical v vetru (sicer ne močnem seveda) natančno tudi do 60m, če je bila potreba. Kdaj pa kdaj celo več. V brezvetrju pa si tako ali tako lahko streljal čez celotno ozemlje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Trupl0 ::

Meizu, važno, da se zavedate pa, da je vedno po zdravi pameti ;)

mrežastih mask raje ne uporabljajte ( če že dajte spodaj še ene špegle ) saj se lahko zaradi prevelike moči BB okruši na mrežici in lahko poškoduje oko.
If you are going through Hell, keep going !

Meizu ::

Meizu, važno, da se zavedate pa, da je vedno po zdravi pameti ;)

mrežastih mask raje ne uporabljajte ( če že dajte spodaj še ene špegle ) saj se lahko zaradi prevelike moči BB okruši na mrežici in lahko poškoduje oko.


Da ti opišem približno kako "medvedje" smo bili zmeraj oblečeni :)

Spodaj debele volnene hlače, obuti v bulerje, zgoraj pa debela volnena majca, spodaj še ena dolga majca, ter okoli še "zimproviziran neprebojni jopič" iz mehke pene (no, mehka pena oblečena v tkanino). Zgoraj pa tale maska, spodaj smo pa seveda imeli ponavadi tudi očala. Smo že vse preštudirali da je blo tko kot je treba. Je pa izkušnja z 2J puško neprimerno bolj adrenalinska, saj ti ni treba vedno hoditi na "close combat", ampak lahko lepo šicaš v varnem zatočišču 60-80m stran :)

Trupl0 ::

=)
If you are going through Hell, keep going !

ZaOstali ::

Vedi, da se totalno zavedam vseh pravil ki so povezana za airsoftom, saj sem se poglobljeno ukvarjal z njim kar nekaj let. Sedaj ne več, še vedno pa znam pravila...

Zob ni noben nikoli izgubil. Imeli smo pravilo da izpod distance cca. 30m nisi streljal, če si bil bližje si moral opraviti "silent kill". Itak smo pa imeli še vsak svojo pištolo, ki je prišla prav na bližje razdalje.

Imeli smo močne maske z mrežasto zaščito.

Problem pri 1J puškah je ta, da je že majhna sapica usodna za pot metka po približno 20-30m razdalje. Z 2J puško (sicer sam sem imel snajpo, in sicer natančneje Mauser replika) si jih šical v vetru (sicer ne močnem seveda) natančno tudi do 60m, če je bila potreba. Kdaj pa kdaj celo več. V brezvetrju pa si tako ali tako lahko streljal čez celotno ozemlje :)


Očitno nišče ne izkorišča potenciala narave (v tem primeru vetra)...

Meizu ::

Jah, nisi vedno v situaciji, da ti veter piha v hrbet ane... Če sem te prav razumel seveda...

Poldi112 ::

Silent Kill je za par metrov, ne pa za 30. Če te kdo žge na 20m žgeš nazaj, osebno z mp5k z rof 25. za zobe je kot rečeno veliko opcij za zaščito, osebno uporabljam full face neopren zeleno masko + očala. so pa pravila stvar dogovora. Nasa skupina jih nima in nič nenavadnega ni če se pri cqb na stopnišču žgemo rafalno na 400fps... Pač malo bolj boli, če te to res moti se pač bolj oblečeš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ZaOstali ::

Torej, ker airsoft poznam le toliko kot sem ga videl (ter prebral na netu), me zanima:
Se zgodi kdaj, da metka(zadetka), ki te je zadel ne čutiŠ?
@Meizu Si me prav razumel

Meizu ::

Silent Kill je za par metrov, ne pa za 30. Če te kdo žge na 20m žgeš nazaj, osebno z mp5k z rof 25. za zobe je kot rečeno veliko opcij za zaščito, osebno uporabljam full face neopren zeleno masko + očala. so pa pravila stvar dogovora. Nasa skupina jih nima in nič nenavadnega ni če se pri cqb na stopnišču žgemo rafalno na 400fps... Pač malo bolj boli, če te to res moti se pač bolj oblečeš.


Saj sem napisal - ali silent kill ali pa s pištolo.

Torej, ker airsoft poznam le toliko kot sem ga videl (ter prebral na netu), me zanima:
Se zgodi kdaj, da metka(zadetka), ki te je zadel ne čutiŠ?
@Meizu Si me prav razumel


Težko. Ga pa skoraj vedno slišiš, da se odbije od tvoje obleke. Zdaj pa odvisno od tebe, ali boš strel priznal ali ne :) Sam pazi, ker tisti ki te je zadel je najverjetneje vse videl ane :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Poldi112 ::

Če tečeš ga tudi ne slišiš. Tako da občasno pač ne veš da si zadet. Če pa kdo konstantno "ne ve" da je zadet, mu pa pomagaš, s tem da ali ciljaš v glavo, ali pa rafal od blizu :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

marnit ::

Čutiš toliko, kolikor hočeš čutiti. Nekateri tudi goljufajo, sam take se hitro izloči, saj cheaterjev nihče ne mara. Če pa slučajno kdaj pa kdaj ne začutiš BBja, ti tudi noben ne bo zameril - velikrat tud nisi prepričan al te je nekdo ustrelil al je šlo za odboj, takrat ti prav pridejo izkušnje.

Drgač glede opreme, da se čez pridt z 130evri. Puška iz poljske (G36C od JG za 90evr), neka očala ali maska in uniforma na boljšjakih. Kupiš še metke zraven na poljskem (4000 kvalitetnih 5-6evr) in si pripravljen za boj. Seveda pa pol s časom se ne morš upreti in nadgrajujejš opremo, ampak zateva ni tako draga, če le ne pokupiš ravno vsega sranja kar vidiš v štacuni.

Vsekakor super šport, men osebno so najboljše CQB variante. Priporočam vsem, ki vas ni strah klopov (veliko je puzanja po gozdu, hehe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

Trupl0 ::

Forth spray je najbolš =)
en klop v 4 letih =) ( pa še to ker mi je forth-a zmanjkal in sem uporabil autan ) =)
If you are going through Hell, keep going !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15824551 (461) Okapi
»

Katero airsoft pištolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915660 (11945) krneki0001
»

Paintball

Oddelek: Loža
151705 (1266) sdkv
»

Treniranje paintballa

Oddelek: Loža
172966 (2374) koro13
»

Airsoft pištole... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310782 (8381) Poldi112

Več podobnih tem