» »

Potrjene specifikacije Radeonov HD 5700

Potrjene specifikacije Radeonov HD 5700

Podatki Radeona HD 5770

vir: Expreview.com

Podatki Radeona HD 5750

vir: Expreview.com
Expreview.com - O zmogljivostih srednje-zmogljive družine Radeon HD 5700 se je govorilo že mnogo, med drugim tudi (napačno), da bosta imela 192-bitno pomnilniško vodilo - to bo vendarle 128-bitno. Ugibanj je konec, saj so v javnost ušli diapozitivi, ki podajo glavne številke za oba modela. Zraven so tudi slike, ki poleg (sumljivo pogrešanih) predogledov po spletu pokažejo, da bo pri izgledu Radeon HD 5770 nadaljeval trend družine 5800, a bo še nekoliko krajši, medtem ko bo Radeon HD 5750 opremljen s popolnoma drugačnim hladilnikom, ki zraka ne bo izpihoval iz ohišja.

Razlike so tudi pri samem grafičnem jedru, kjer ima jedro močnejše kartice 800 stream procesorjev in teče pri 850 MHz, Radeon HD 5750 pa je še dodatno porezan saj ima le 720 stream procesorjev in frekvenco 700 MHz. Preskok s 5770 na 5850 je, vsaj glede na število stream procesorjev kar precejšen, saj jih ima slednji kar 80% več ob 125 MHz nižji frekvenci. Radeon HD 5750 ima od HD 5770 tudi 50 MHz počasnejši GDDR5 pomnilnik, s 1150 oz. 1200 MHz. V primeru zmogljivejše kartice to pomeni 76 GB/s pomnilniške prepustnosti, kar je dobrih 10 GB/s več od HD 4850, katerega naj bi zamenjala.


Z manj zmogljivimi jedri je seveda padla tudi poraba, na le 108 oz. 86 W pri polni zmogljivosti in 18 oz. 16 W v brezdelju. Obe kartici sta v referenčni zasnovi opremljeni tudi s štirimi digitalnimi priključki (2x DVI, HDMI in DisplayPort), na katerih je s pomočjo tehnologije Eyefinity mogoče hkrati uporabljati tri zaslone z ločljivostjo do 2560 x 1600 pik, in enim 6-pinskim PCIe napajalnim priključkom. Cena za Radeon HD 5770, ki pride z gigabajtom pomnilnika, bo $159, za manj zmogljivo različico pa $109 oz. $129, odvisno od količine pomnilnika (512 MB ali 1 GB). Na police trgovin naj bi prišla že prihodnji teden (natančneje 13. oktobra), in ne šele 22. oktobra.

Si še kdo želi najave Radeon HD 5830?

76 komentarjev

«
1
2

Dr_M ::

Nothing to see here, move along
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

g. Oden ::

Zanimivo, ker jaz sem pričakoval, da bodo Radeoni 5700 bližje seriji 5800, zdaj pa je kot kaže serija 5700 nadomestila serijo 4600. Ravno zato se mi zdijo cene novih dveh Radeonov previsoke, ker danes lahko dobiš npr. Radeona 4850 za manj kot $100 oz. evrov, nov 5750 pa bo stal več in skoraj zagotovo ne bo tako hiter. Počakati bomo morali na prve padce cen.

FireSnake ::

Predrage?

Glede na to, da imajo s temi karticami (trenutno) monopol so drage?

Zdaj se je pa folk ze malo prevec razvadil z niskimi cenami.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

opeter ::

Ali je 5750 zmogljivejša od 4770?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nekikr ::

Jah, kaj si pa mislil. Dokler HD5870 recimo stane več kot 0EUR je predraga. Pa tudi če ti jo zastonj pošljejo...

Sicer so pa cene več kot dovolj dobre. Samo smeji se ti lahko, ker dobiš za manj kot 100.000 starih tolarjev najboljšo grafično. Včasih smo dali po 200.000sit in več...

opeter ::

Jaz se spominjam, ko sem za Creative Labs Graphics Blaster -> nVidia Riva TNT 16 MB leta 1997 plačal 20.000 SIT (za novo, škatlasto verzijo). Današnje karte so drage oz. nekje tam-tam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jaka83 ::

Nedolgo nazaj smo za povprečne in podpovprečne grafične kartice dajali po 20k oziroma 40k SIT, danes pa dobiš zver za cca. 100 EUR. Že dolgo na PC-ju nisem nobene igre poganjal, pa me zanima, če sistem še tako deluje, da rabiš super duper grafično in procesor, če želiš gladko igrati igre z vsemi vklopljenimi detajli, ali je dovolj neka kartica srednjega razreda? Najbrž je industrija še vedno tako naravnana, da iz igričarjev izvleče kar se da veliko denarja.

jest10 ::

Ali je 5750 zmogljivejša od 4770?

Kaj dosti ne more biti. 720SP 700MHz proti 640SP in 750MHz. Zelo podoben šmoren.

RejZoR ::

In seveda 2GHz Core 2 Duo je enako hiter got 2GHz Pentium 4 ane. Lol, kakšne primerjave delate. Vmes je še cel kup drugih stvari, ki vplivajo na performance pa to niso samo frekvence in število stream processorjev.
Zato je govort take stvari mal hecno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

Nedolgo nazaj smo za povprečne in podpovprečne grafične kartice dajali po 20k oziroma 40k SIT, danes pa dobiš zver za cca. 100 EUR. Že dolgo na PC-ju nisem nobene igre poganjal, pa me zanima, če sistem še tako deluje, da rabiš super duper grafično in procesor, če želiš gladko igrati igre z vsemi vklopljenimi detajli, ali je dovolj neka kartica srednjega razreda? Najbrž je industrija še vedno tako naravnana, da iz igričarjev izvleče kar se da veliko denarja.



Pozabljaš na velikosti monitorjev. Časih je večina ždela za 17" (1024*786), nekaj pa za 19". In za to si se moral stegnit tako kot ti praviš, vsaj 40k SIT.

Danes je drugače. Večina (IMHO) ima 22", se pravi, da se špila na 1600*1100. Zdej, kolk rabiš moči za tole?

Jest mam sicer 1600*1200 in 9800GTX+ (okol 100€) in recmo, Batman (al pa Cod4, Farcry 2, za druge ne morem nič rečt) dela gladko tut z bonbončki. Pod haubo ni za današnji čas absolutno nič impresivnega, quad na 3 GHz.

Tko da, danes so zelo dobri časi, če češ obrnt špil. In to se je zgodilo, ko je AMD prevzel ATi.
Your focus determines your reallity

jest10 ::

In seveda 2GHz Core 2 Duo je enako hiter got 2GHz Pentium 4 ane. Lol, kakšne primerjave delate. Vmes je še cel kup drugih stvari, ki vplivajo na performance pa to niso samo frekvence in število stream processorjev.
Zato je govort take stvari mal hecno.

V tem primeru je podoben šmoren, ker so 8xx čipi le manjša predelava 7xx. Dodana DX11 funkcjonalnost in še par malenkosti, osnova je ostala enaka

Cveto ::

Ko se spominjate stari cen upoštevajte tudi inflacijo. Prva resna grafa ki sem jo kupil (voodoo 1) je stala 26k sit, a to je bilo takrat več kot tretjino moje plače. Če to prevedem v današnje razmere je to več kot 500eur, za kar danes dobiš orenk kartico in še ti ostane.

McLuzo ::

Zanimivo, ker jaz sem pričakoval, da bodo Radeoni 5700 bližje seriji 5800, zdaj pa je kot kaže serija 5700 nadomestila serijo 4600.


Od kje si pa te bedarije pobral...
5770 naj bi neuradno bila nekje na nivoju 4780.

Radeon HD 5770 benchmarks online (zgolj 3D Mark)

PrimozR ::

Zanimivo, ker jaz sem pričakoval, da bodo Radeoni 5700 bližje seriji 5800, zdaj pa je kot kaže serija 5700 nadomestila serijo 4600.


Od kje si pa te bedarije pobral...
5770 naj bi neuradno bila nekje na nivoju 4780.

Radeon HD 5770 benchmarks online (zgolj 3D Mark)

IMO nekje med 4870 in 4850. Ni vrag da ne bi bila z 192-bitnim vodilom višje...

Nedolgo nazaj smo za povprečne in podpovprečne grafične kartice dajali po 20k oziroma 40k SIT, danes pa dobiš zver za cca. 100 EUR. Že dolgo na PC-ju nisem nobene igre poganjal, pa me zanima, če sistem še tako deluje, da rabiš super duper grafično in procesor, če želiš gladko igrati igre z vsemi vklopljenimi detajli, ali je dovolj neka kartica srednjega razreda? Najbrž je industrija še vedno tako naravnana, da iz igričarjev izvleče kar se da veliko denarja.

Za vse detajle je treba poseči po samem vrhu zmogljivosti, pa še to včasih ni dovolj :D

Predrage?

Glede na to, da imajo s temi karticami (trenutno) monopol so drage?

Zdaj se je pa folk ze malo prevec razvadil z niskimi cenami.

Predrage so glede na ponujeno. 5770 komaj prehiti 4850, ampak je od tega tudi nekoliko dražji. Pač smo navajeni, da z novo serijo dobimo nekaj boljšega za manj denarja, kar je logično.

Spc ::

80% več ali 80 več ??
 

m0LN4r ::

Zakaj še nihče ni omenil tegale v novicah???!!
http://www.computerbase.de/bildstrecke/...

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bluefish ::

Glede na to, da konkretnih primerkov (razen tistih domnevno fake na predstavitvi) sploh še ni na spregled je itak nesmiselno.

FireSnake ::


Jest mam sicer 1600*1200 in 9800GTX+ (okol 100€) in recmo, Batman (al pa Cod4, Farcry 2, za druge ne morem nič rečt) dela gladko tut z bonbončki. Pod haubo ni za današnji čas absolutno nič impresivnega, quad na 3 GHz.

Tko da, danes so zelo dobri časi, če češ obrnt špil.


Bi se kar strinjal.

Kaj imam sele jaz - opterona 165 :D (malo navit na 2GHz) in 4770, pa igram igre (brez glajenja robov, druge stvari pa vedno dam na ful) na 1680x1050 na 22' wide.

Kaki 5850 in procesor na 3GHz je, po moje, dovolj, da vse detajle nabijes do konca in na 1600x1200 igras brez problema. Bolj pomembno je to, da ti za tak sistem ni treba oropat banke :)


blueFish: word! ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

MrStein ::

opeter:
Jaz se spominjam, ko sem za Creative Labs Graphics Blaster -> nVidia Riva TNT 16 MB leta 1997 plačal 20.000 SIT (za novo, škatlasto verzijo).

Huh? Si prepričan? Jaz sem konec leta 1998 dal za tako kartico 28.000 SIT :O

kuglvinkl:
Pod haubo ni za današnji čas absolutno nič impresivnega, quad na 3 GHz.

Eh? Jaz na primer imam duo 2GHz.
Sicer vidim, da zdaj že dobiš 3GHz quad phenom za 150 EUR...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PrimozR ::

80% več ali 80 več ??

Če misliš na stream procesorje, 80%. 5850 jih ima 1440 (5870 1600), 5770 pa 800. Torej 80% več za 5850 v primerjavi s 5770.

Sicer pa jaz špilam na 24'', pa so TDU, Quake Live, Burnout Paradise in Flatout Ultimate Carnage kar delujoči. Pri zadnjih dveh so nastavitve sicer bolj na medium in brez AAja, ampak TDU pa špilam na medium in na 2 oz. celo 4x AA. NFS Shift po drugi strani je nedelujoč :)

mtosev ::

Jaz se spominjam, ko sem za Creative Labs Graphics Blaster -> nVidia Riva TNT 16 MB leta 1997 plačal 20.000 SIT (za novo, škatlasto verzijo). Današnje karte so drage oz. nekje tam-tam.

zanimivo ja. kartica je prisla ven leta 1998 ti pa si jo ze leta 1997 mel. interesting.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

McLuzo ::

Poleg tega še nakaj glede cene... Vsi tukaj gledate samo na zmogljivost v igrah. Nekaterim, ki gradimo HTPC je ZELO pomembna novica ta da HD5xxx podpira bitstriming za pošiljanje nepredelanega zvoka (za predvanaje Blu-Ray ploščkov) preko HDMIja do AV receiverja, kar do zdaj ni bilo možno oz. zgolj z Auzentech zvočno kartico za 250$ ter z ASUS HDAV s tud precej zasoljeno ceno.

Eye Finity je tud dokaj zanimiva stvar, sicer roko na srce je verjetno bolj malo takih, ki si bodo privoščil 3 LCDje.

Tu je še DX11, ki je zaenkrat sicer bolj pristranskega pomena pa vendar.

In nenazadnje je tu občutno boljša učinkovitsot kar se porabe štroma tiče. Nikoli mi ni blo jasno zakaj grafične v Idle porabijo tud po 50W...

Ko vse skupaj pogledaš bi sam osebno reku da je dolečen price-premium tu uporavičen, saj dobiš precej novih tehnologij in bonbončkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

opeter ::

Jaz se spominjam, ko sem za Creative Labs Graphics Blaster -> nVidia Riva TNT 16 MB leta 1997 plačal 20.000 SIT (za novo, škatlasto verzijo). Današnje karte so drage oz. nekje tam-tam.

zanimivo ja. kartica je prisla ven leta 1998 ti pa si jo ze leta 1997 mel. interesting.


Se opravičujem 1998 sem hotel napisati. Poleg kartice sem dobil dve igri: Forsaken in Incoming.

Huh? Si prepričan? Jaz sem kone leta 1998 dal za tako kartico 28.000 SIT :O


Glede cene sem 100%. Nekje imam še celo račun, bom poskusil izbrskat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

anze9 ::

Mene pa zanima ktero grafo se bolj splača kupit za igranje igrc :) :D..

tole: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
sam nimam pojma kaj pomeni "Display Port"

ali: http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Nameravam igrat igrco Call of duty modern warfare 2 pa mi še povejte kater procesor nej bi se dobr ujel z navedenima grafičnima...

L.P.

Mr.B ::

ATi 9700 PRo sem dal kak mesec po izidu 104.000 SIT, torej še malo inflacije in je danes toliko kot HD5870. Tako da je cena ostala enaka,

Creative Labs Graphics Blaster 16 MB, dragoo, sem tudi mel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

ATi 9700 PRo sem dal kak mesec po izidu 104.000 SIT, torej še malo inflacije in je danes toliko kot HD5870. Tako da je cena ostala enaka,

Creative Labs Graphics Blaster 16 MB, dragoo, sem tudi mel.


Ja, samo takratnih 20.000 SIT ni 100 €, ampak vsaj dvakrat toliko.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr.B ::

1EUR = 230 SIT v letu 2002
1EUR = 220 SIT v letu 2001
1EUR = 210 SIT v letu 2000

http://www.nlb.si/cgi-bin/nlbweb.exe

Mordoče pa si DEM računal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Valvoline ::

Hehe,3dfx voodoo z 16mb je včasih stal celo premoženje dab folk quakea poganjal na 600x800... :)

ivanuscha ::

Ne vem kako to računate, definitivno so danes grafične bolj ugodne kot pred 5+ leti. 104 jurje je ca. 434€, s tem da je včas 104 jurje več pomenl kot dans 434€ zaradi inflacije. No v at. pa dobiš HD5870 že od 300€ naprej!

PrimozR ::

ATi 9700 PRo sem dal kak mesec po izidu 104.000 SIT, torej še malo inflacije in je danes toliko kot HD5870. Tako da je cena ostala enaka,

Creative Labs Graphics Blaster 16 MB, dragoo, sem tudi mel.

5870 je dobrih 300 €, kar je ~75k bivšega denarja. 25% manj, brez inflacije. Z inflacijo se pa razlika samo poveča, ne zmanjša. Inflacija pomeni, da je 1 € vreden manj, ne več! 9700 PRO bi bila z vračunano inflacijo verjetno okrog 150k (ve kdo bolj natančno cifro?)

g. Oden ::

Ne vem kako to računate, definitivno so danes grafične bolj ugodne kot pred 5+ leti. 104 jurje je ca. 434€, s tem da je včas 104 jurje več pomenl kot dans 434€ zaradi inflacije. No v at. pa dobiš HD5870 že od 300€ naprej!


Ne zaradi inflacije! Včasih smo bili revni, kaj češ. Saj bomo zopet.

LordPero ::

Najbol deluxe verzije GF2 Ultre in GF3 so bile po 140kSIT, kar mislim, da so ble najdražje (ne pro) grafe sploh. Danes so mi lep spominek.
LordPero

brez-imenko ::

AAAA ste vi prepričan da mi bo škatla pokala po šivih za ca 150 dolarjev.:)) Jaz bi rad tako poceni grafično v kakšnih prenosnikih(seveda njim prilagojene) alienwarw so peklensko dragi verjetno davno zaradi grafičnih pa tudi ostalih. Potem bi lahko imel ugodno powerfull prenosno konzolo.:)) Ja nikoli nisem zadovolen in nergam, to pa zato, ker me še noben comp ni ubogal kakor bi me moral(stalno neke napake), zato sem začel prisegati na laptope.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

frudi ::

Najbol deluxe verzije GF2 Ultre in GF3 so bile po 140kSIT, kar mislim, da so ble najdražje (ne pro) grafe sploh. Danes so mi lep spominek.

8800GTX so se kar nekaj časa prodajale po 600€+, 8800Ultra pa tudi po 700€-800€.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Dejan99 ::

Evo 6800ultra in x800xt po 150k sit.
http://web.archive.org/web/200501230357...

Liker ::

Bolj za hec kot za res.
V sloveniji so se med leti 1998 in 2008 stvari povprečno podražile za 70%.
Se pravi nekaj kar je takrat stalo 100.000 SIT bi danes stalo cca. 170.000 SIT.
Oziroma danes za isti denar dobimo slabi dve tretjini toliko kot smo včasih.

BaToCarx ::

VooDoo 2 ima 8mb al 12mb rama, ne 16..

Računa ne najdem samo sem dal za V2 12mb ~50k sit 1998? Koliko je pa bila povprečna plača takrat pa ne vem.

LordPero ::

Voodoo 2 12MB nevem če je bila nad 40kSIT (vsaj se ne spomnim, da bi dal več kot polovico računalnika za SLI s kablom disketnika), ampak možno, govorim po občutku.
Aja, pa un je verjetno govoru od Bansheeja (ali pa V3).

Glede cene pa sem pozabil na hudejše primerke 8800 Ultre, ampak upoštevajoč inflacijo spet ni tako zelo dražja od GF2U oz. GF3.
LordPero

Dr_M ::

V2 12MB je bila zelo dolgo casa 50k+.
8MB verzije je bila pa le rahlo cenejsa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FireSnake ::

Kaj v zelenem taboru je GeForce GT 220 na 40nm ena neslana (20 dolarjev predraga) sala?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dr_M ::

Nekaj takega, kot HD57x0 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FireSnake ::

Nekaj takega, kot HD57x0 :)


HD57x0 je neslana in predraga sala? Zakaj potem skorajda v hipu prodajo vse, kar pride na police?

Cesar za tole skropucalo ne moremo trditi.

Ti kaj spremljas teste? Pokazi mi enega, resnega, ki tole priporoca?

Jaz ti pa med tem postrezem citat iz Anandtech (pa so kar znani po zem, da tlcejo po AMDju in ATIju):

There's really no way to sugar-coat this, so we won't: the performance of the GT 220 is abysmal. Or rather, the pricing is.
The GT 220 is a value card, and that's something we can appreciate. But for a value card to be a good value, it needs to be at the right price. NVIDIA wants to see these cards sell for $69-$79, with the best cards (those with GDDR3) selling at that $79 price point. However depending on your taste for rebates, we can get a Radeon HD 4670 for between $59 and $69, or on the NVIDIA side a 9600GT for between $69 and $85.

Either one of these cards is simply going to beat the GT 220 silly; it was never meant to compete with a 64SP NVIDIA card, or a 320SP AMD card. And don't even get us started on the 4850 that Newegg is selling for $85 right now...

:D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

PrimozR ::

Nekaj takega, kot HD57x0 :)


HD57x0 je neslana in predraga sala? Zakaj potem skorajda v hipu prodajo vse, kar pride na police?

5700 je na policah?

nekikr ::

Da.

FireSnake ::


5700 je na policah?


Seveda, prodajajo jih na stotisoce
http://www.fudzilla.com/content/view/15...
Celo v SLO jo je mozno kupit, si bil kaj na netu zadnje case?

Ampak, ce si fanatik zelenega tabora, je to zelo tezko sprejet, ane? ;)

Prav smesni ste, kako se slepite :P

Ne dvomim, da bo naslednja generacija nVidiinih graf dobra .... a najprej jih morajo izdat.

Se celo Fuad, ki je cel nor na zelen tabor je rekel:

AMD did a nice job with the HD 5700 series. Thanks to the 40nm process and the use of a 128-bit bus, they are competitively priced. AMD probably has a bit of room to further slash prices once Nvidia starts shipping competitive parts, but that won't happen for months.

Tukaj:
http://www.fudzilla.com/content/view/15...


P.S. Se vedno cakam dokaz, da je HD 58X0 predraga in neslana sala. Ali pa zopet natolcujes? Soo, proove it or STFU >:D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Steinkauz ::

5870 niti približno ni 5700 serija

EDIT:
Leti na tole:
Seveda, prodajajo jih na stotisoce
http://www.fudzilla.com/content/view/15...
Celo v SLO jo je mozno kupit, si bil kaj na netu zadnje case?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

FireSnake ::

Uf, ja to sem pa res spregledal - se posipam s pepelom. nisem prav prebral.

Ampak od danes naprej jih bo mozno dobit ... vseeno pa tega ne gre oznaciti za neslano, predrago salo (kot je to storil on) kar za zadnjo stvaritev iz zelenega tabora komot trdimo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Cveto ::

Razilka ni tako majhna. 5850 in 5870 sta oba dobre vrednosti za svoj denar (ok, 5870 niti ne, a je pač najhitrejša) in se zato odlično prodajajo. 5750 in 5770 pa sta precenjeni kartici v cenovno precej natlačenem segmentu 120-180eur, v katerem sta best buy še vedno 4850 in 4870. Prodaja zato pomoje ne velika, vsaj dokler ne spustijo cen na realno raven (5750 - 90eur, 5770 - 120eur)

PrimozR ::


5700 je na policah?


Seveda, prodajajo jih na stotisoce
http://www.fudzilla.com/content/view/15...
Celo v SLO jo je mozno kupit, si bil kaj na netu zadnje case?

Ampak, ce si fanatik zelenega tabora, je to zelo tezko sprejet, ane? ;)

Prav smesni ste, kako se slepite :P

Ne dvomim, da bo naslednja generacija nVidiinih graf dobra .... a najprej jih morajo izdat.

Se celo Fuad, ki je cel nor na zelen tabor je rekel:

AMD did a nice job with the HD 5700 series. Thanks to the 40nm process and the use of a 128-bit bus, they are competitively priced. AMD probably has a bit of room to further slash prices once Nvidia starts shipping competitive parts, but that won't happen for months.

Tukaj:
http://www.fudzilla.com/content/view/15...


P.S. Se vedno cakam dokaz, da je HD 58X0 predraga in neslana sala. Ali pa zopet natolcujes? Soo, proove it or STFU >:D

Ah ja, kako lep backfire :P In res ne vem od kje ti ideja, da sem 'zelen'. Prej rdeč kot zelen. In 5700 JE zabluz. Za 100 € dobiš tudi grafo prejšne generacije, ki je komaj kaj počasnejša. Je to 'dodatna' vrednost DX11? Mem bus bi moral biti vsaj 192 bitov, bi bilo precej bolje. Če ne drugega je performančni gap med 5850 in 5770 prevelik. Bo v 5. poizkusu razlaga končno prijela?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716746 (14853) Meizu
»

Radeon HD 5830 neuradno razkrit

Oddelek: Novice / Grafične kartice
235842 (4579) shark_nm
»

Prihaja Radeon HD 5830

Oddelek: Novice / Grafične kartice
244276 (3469) ALT
»

AMD pripravlja 12 novih DirectX 11 čipov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
244069 (2725) mspiller
»

ATI Radeon HD 5870 X2 na ogled, detajli serije 5700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475159 (3463) nekikr

Več podobnih tem