» »

Potrjene specifikacije Radeonov HD 5700

1
2
»

Dr_M ::

5770 in 5750 sta sama sebi namen. :)
A ni zanimivo. Vzames RV770, mu dodas DX11 podporo in ga prodasja za $30-40 vec, kot enakovredno DX10 graficno. :)

Ce ATI naredi to, je to povsem sprejemljivo...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Ne, še zmer je nateg :S

PrimozR ::

Dejansko zadeva niti ni TAKO slaba. Večinoma je nekoliko počasnejša od 4870. Ja, 5770 je še vedno nekoliko drag (če je 150+ EUR, 120 EUR bi bila že lepa cena), a po drugi strani prinese res nizko porabo. Ampak še vedno menim, da je rpeskok do 5850 prevelik. http://www.bit-tech.net/hardware/graphi...

Dr_M ::

Ce bi imela ta graficna take specifikacije, kot so bile najpraj spekulirane (1120SP, 24ROP -> 192bit pomnilnisko vodilo) bi bila ta graficna definitivno vredna 160€ ali se kaksno malenkost vec.
5770 je rahlo ponesreceno ime, bi morala bit 5670. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shegevara ::

Nateg gor ali dol. Me prav zanima kakšne bi bile cene če bi nvidia bila prva, ki bi izdala pribljižno enako kartico? Ja, verjetno bi jih pakirali kot zastonj šaro zraven kakšnega pralnega praška. Ne. Nvidiine bi bile v takem primeru 50% dražje. In govorim realno.

FireSnake ::

Razilka ni tako majhna. 5850 in 5870 sta oba dobre vrednosti za svoj denar (ok, 5870 niti ne, a je pač najhitrejša) in se zato odlično prodajajo. 5750 in 5770 pa sta precenjeni kartici v cenovno precej natlačenem segmentu 120-180eur, v katerem sta best buy še vedno 4850 in 4870. Prodaja zato pomoje ne velika, vsaj dokler ne spustijo cen na realno raven (5750 - 90eur, 5770 - 120eur)


Se ti ne zdi, da so take cene rahlo prenizke? Sploh zato, ker bodo "staro" generacijo nehali prodajat (ti pa potrdim, da so v primerjavi s temi karticami, ki se kar razturajo cene visoke).
Ko pa starih kartic ne bo vec, bo lepo pokrit cel segment ... od najcenejsih do najdrazjih.

@PIPI Tebe bi pa prosil, da se nehas vmesavat v debato! zakaj? Ker odgovarjas na stvari, ki sploh niso namenjene tebi. Tisto o pripadnosti zelenemu taboru je letelo na Dr-M, ti pa kar uletis z nekimi cudnimi trditvami. In, opazam, da to ni prvic .... iz tega sklepam, da sploh nisi sposoben razumeti napisanega in nesposoben slediti toku debate. Zalostno, a resnicno.

Shegevara: se strinjam. Samo, e bi rekel ravno 50% ... se mi zdi, da je le rahlo pretirano. Za 20%+ bi se pa takoj strinjal.

P.S. Zakaj se ni novice o novih, na 40nm bazirajicih, nVidiinih grafah?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Dr_M ::

Tisto o pripadnosti zelenemu taboru je letelo na Dr-M,


Ce je to name letelo, lahko recem, da to ni cisto res, samo rahlo mi gre na zivce, da vsak butec, ki ima 5 minut casa pljuva po stvareh, o katerih nima pojma. Ce bi tako za brez veze pljuvali po ATIju, bi se postavil na stran rdecih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FireSnake ::

Dr_M: no, si se le oglasil. Se vedno mi dolgujes par pojasnil. ti nastejem za katere tvoje trditve, ali si sposoben razbrati zgoraj?

Nisem prej prav prebral, a sem imel sreco, ker moja trditev drzi (le stevilka ne):
http://www.fudzilla.com/content/view/15...


Se vedno pa cakam na to, da z dejstvi malo podpres tvojo trditev, citiram:
Nekaj takega, kot HD57x0 :)

Takoj za tem, ko sem jaz rekel, da je nova nVidiina neslana in (20$) predraga sala.

Edit: in s tem, ko drugim pravis "butci" v isti sapi ti pa zmanjkuje argumentov za tvoje trditve in natolcujes kar v prazno, si lepo nastavljas ogledalo, da res posnamo kak si ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Dr_M ::

Nijer nic ne pise, koliko jih je bilo. Kar se mene tice, jih je bilo lahko samo 10 kosov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

A ni zanimivo. Vzames RV770, mu dodas DX11 podporo in ga prodasja za $30-40 vec, kot enakovredno DX10 graficno. :)


Tole ti vse pove. Sam skoda, ker moram zate posebej sam sebe citirat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FireSnake ::

Spet megla v smislu:
Nijer nic ne pise, koliko jih je bilo. Kar se mene tice, jih je bilo lahko samo 10 kosov.

Ja, 10 so jih poslali v prodajo. HAHA!

Nisi mi odgovoril na moja vprasanja.

Glede teh extra $$$ sem pa tudi ze odgovoril: stara generacija gre ven, zato ni vec smiselno primerjat .... danes se, cez en mesec pa ze ne vec.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Dr_M ::

Spet megla v smislu:

Nijer nic ne pise, koliko jih je bilo. Kar se mene tice, jih je bilo lahko samo 10 kosov.


Ce kdo prodaja meglo si to ti. Dajes neke pomanjkljive linke in zahtevas razlago. Dej konkretne stevilke, pa se pogovarjamo dalje.

Edit: in s tem, ko drugim pravis "butci" v isti sapi ti pa zmanjkuje argumentov za tvoje trditve in natolcujes kar v prazno, si lepo nastavljas ogledalo, da res posnamo kak si ;)


Meni ne zmankuje argumentov, samo ti jih nisi sposoben dojet, ocitno. Ko bos ti dal kaksen dober argument, te povabim na pivo.
Pa na ta argument ne mislim na neko subjektivno mnenje kaksnega reviewerja. Ampak kar si dosedaj "argumentiral", bos kar lepo zejen.

Pa veselo prodajanje megle naprej, tvoje neargumentirane poste ignoriral.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Kako naj vem, da zeleni tabor ni namenjen meni, če si 3 vrstice višje citiral moj post?? Valda da bo vsak priseben človek pomislil, da to spada v en in isti odgovor.

Sicer pa katere nvidiine 40 nm grafe? GT 220?

FireSnake ::

Dr_M: vsepovsod se trudim zraven dajati linke ... to tudi delam. Nadalnje informacije si pa lahko poisces sam, ce temu, kar ti podam ne verjames. In DOBRO ves, za katere tvoje trditve terjam vir ali dokaz ... ti se naredis le toliko norega, koliko tebi ustreza, da se le izmaknes odgovoru. In; ne sprasuj ponovno ... preberi, kar smo do sedaj pisali in ti bo takoj jasno (saj ti je jasno, le izmikas se).

PIPI: Da. No, ceprav ni nova ... je pa bila do sedaj samo za OEM in jo je marsikdo (vecina?) spregledal(a).


Edit: v tej temi sem povedal vse in se vec, zato se pocasi umikam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

PrimozR ::

Eh, itak je popolnoma low end grafa, tako da ni ravno vredna omembe...

bluefish ::

Sodeč po testu je 5770 nekje v rangu stare 4870: http://www.techspot.com/review/209-ati-...

PrimozR ::

Ma tam-tam je. Ponavadi je nekaj počasnejša, občasno hitrejša, načeloma je pa hitrejša od 4850. Ne vem no, vseeno sem nekoliko razočaran :/

EDIT: v temle testu je 5770 nekoliko hitrejša, moji podatki so z Bit-Techa. je pa v Avstriji kartica nekaj čez 130 EUR, kar je nekoliko bolje od napovedanih 150-160 EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

bluefish ::

Jap, praktično je razlika le v tem, da ima DX11, za ostalo pa je vseeno.
Me pa zanima, kako se bodo te low-end DX11 kartice odrezale v prihajajočih igrah (Dirt 2 recimo) v DX11 načinu. Bo spet nekako tako, kot pri prvih DX10 igrah, ko vse skupaj ni šlo nikamor ali pa je zadeva sedaj bolj optimizirana?

PrimozR ::

IMO 5770 ne bo ponovitev zgodbe serije 8600, ker je bila ta res über crap. Ampak blestele pa tudi verjetno ne bodo. zdej vprašpanje je, koliko je DX11 zahtevnejši. Senitel?

Senitel ::

Razmišljam in razmišljam kako bi bilo najboljše odgovorit na tole, da bodo stvari kristalno jasne...
-DirectX 11 bo generalno hitrejši od DirectX 10 pa če bo uporabnik imel DirectX 11 hardware ali pa ne. Multithreading in compute shaderji bodo na razpolago tudi DirectX 10 grafičnim karticam.
-DirectX 10 kot API je "as dead as a Dodo." Novih iger ni nikakršnega smisla pisat v DX 10, ker DX 11 podpira starejši hardware in za programerja je API praktično identičen. Že za DIRT 2 močno dvomim, da se ga bo dalo igrat na Visti brez DX11 popravka (razen pač DX9 compatibility mode za WinXP).
-Ko rečem generalno ciljam predvsem na post processing efekte (HDR, SSAO,...), ki jih bodo developerji sedaj delali v compute shaderjih in ne več v pixel shaderjih kot dosedaj. Če bo igra imela fallback za GPU-je brez compute shaderjev (Radeon 3870 in dol) bo ta pot počasnejša.
-Konkretno teselacija in Dirt 2: seveda bo Radeon 5870 hitrejši brez teselacije kot z njo, ampak razlika ne bo tako huda. IMHO in tako na uč se pogovarjamo o ~10% padcu FPS.

Senitel ::

Heaven Benchmark baziran na Unigine pogonu. DX11 in tesselation, sicer glede na intenzivnost uporabe teselacije zna bit padec pri FPS mal večji kot 10%.
Pa še youtube.

Machiavelli ::

4870,4890,5770 (5750) vse na isti veji ,dx11 gor dol
Nigaaazz

1metek ::

5770 u cf odpihneta eno 5850 in to ful ni vedno fora 256 bit al pa 128 trenutno mam u kompu jajca od 5850 ki čaka crossfire kolegico al pa dve do takrat pa lahko samo gledam slabše rezultate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1metek ()

PrimozR ::

Bogi bogi, samo eno 5850 imaš...

Steinkauz ::

1 metek v glavo

Dr_M ::

To bi bil strel v prazno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

5770 u cf odpihneta eno 5850 in to ful ni vedno fora 256 bit al pa 128 trenutno mam u kompu jajca od 5850 ki čaka crossfire kolegico al pa dve do takrat pa lahko samo gledam slabše rezultate

Niti približno se ne strinjam: http://www.oc-lab.si/test.php?t=111
To bi bil strel v prazno.

:D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716746 (14853) Meizu
»

Radeon HD 5830 neuradno razkrit

Oddelek: Novice / Grafične kartice
235842 (4579) shark_nm
»

Prihaja Radeon HD 5830

Oddelek: Novice / Grafične kartice
244276 (3469) ALT
»

AMD pripravlja 12 novih DirectX 11 čipov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
244069 (2725) mspiller
»

ATI Radeon HD 5870 X2 na ogled, detajli serije 5700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475159 (3463) nekikr

Več podobnih tem