» »

Nakup - Intel Vs AMD; nVidea Vs ATI

Nakup - Intel Vs AMD; nVidea Vs ATI

Actum ::

Zdravo!

Kupujem novo kišto in čeprav stara nima več kot leto in pol in sem takrat še res dobro poznal hardversko sceno, danes nimam blage več. Zato bom zelo hvaležen za vsakršno pomoč.

1.Glede grafike me zanima, kdo je trenutni vladar scene. Dal sem skozi kar nekaj nVidea kartic in tudi ATIjevih. Delovalo je vse precej ok, ena atijeva 7600 je šla po res dolgoletni uporabi v maloro, to je pa tudi vse. Gledam tam od 260 do 275, glede moči še nisem čisto odločen, mogoče celo dvojna grafa. Ahm, špile ne igram, vsekakor pa vsakega novega sprobam. Bolj potrebujem za PS in podobno. Razumem, da za PS osnovno niti ne potrebujem kaj posebnega, za kaj resnega pa se grafe začnejo pri 1k€. Se pravi, da se že z 275 malo preseravam in da bi se še bolj, če bi imel keš za 295 ... potrebujem pa dejansko ne :)
Načeloma me v prvi vrsti zanima, ali ATI ali nVidea??

2.Proc čisto na hitro - kaj hudiča so zakomplicirali Intelovci z 775, 1156 in 1366 ... damn ... kaj od tega?
Oziroma, kaj sploh... AMD ali Intel. In ja, nimam neki prov preveč denarja, samo da bi zaradi šparanja AMD vzel, to pa tud ne, rajš še mal počakam.

3.In na koncu še plata. To pa res nimam pojma. Za 775 sem gledal ASUS z WLAN-om. Ampak glede na to da imam itak ključ, niti ni bistveno. Za 1156 oz. 1366, če boste tako predlagali, pa niti ne vem katero MB bi vzel.

Hvala v naprej za vse komentarje.

AngelOfDeath ::

Grafa vsekakor od AMD-ja...
edit: Slovnica

Heavy ::

Trenutni dobri nakupi so Radeon 4850/70 ali pa 5850.

dzinks63 ::

Ahm, špile ne igram, vsekakor pa vsakega novega sprobam. Bolj potrebujem za PS in podobno.

Za PS, če uporabljaš CS4, potem nabavi nvidio, ker podpira in izkorišča CUDO, npr.GTS250 je zate dovolj, ali GTX275 (če je € dovolj). Procesor I5, 4GB dobrega rama, hiter disk (samsung F3), plus primerno vse ostalo.

Actum ::

No, mogoče bi bilo dobro da povem še, koliko sem pripravljen dat. Recimo da grem nekje do 1200EUR za samo kišto. Ampak če dobim za 700EUR - 900EUR dovolj ok, raje dam malo manj, da mi ni treba potem pol leta stradat :)

fr4nc ::

Trenutni dobri nakupi so Radeon 4850/70 ali pa 5850.


Da...
Samo moje mnenje pa je, da je trenutno best p/p 4770, saj ko je overclockana je boljša od overclockane 4850 katera je pa dražja...
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce GTX 465 že naprodaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4615872 (14008) Jst
»

Nakup novega računalnika i7 920 ali Intel Core 2 Quad q9550 ali phenom II x4 940 Blac (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546977 (3956) bluefish
»

Prosim pomoč pri nakupu novega gaming računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
151444 (1146) klinker
»

8800 gt katero?

Oddelek: Strojna oprema
341612 (967) WarpedGone
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557516 (6189) Jst

Več podobnih tem