» »

Pomoč pri Word-u

Pomoč pri Word-u

skladisce ::

V .doc datoteki bi rad zmanjšal font, razmik med vrsticami...skratka iz 300 strani na 30-50, za bolj pregledno in lažje branje.. Original je bilo v .pdf, še prej verjetno v powerpoint-u. Prosim, če mi nekdo razloži kako se to naredi. Hvala.


http://www.shrani.si/f/U/ox/2UrXSA7Y/tr...

dfajt ::

Problem je, da je v dokumentu za vsako stran dodan prelom odseka za naslednjo stran. Preden delaš karkoli moraš te prelome izbrisati sicer bodo strani postavljene tako kot so, ne glede na velikost pisave.
Prelome izbrišeš tako, da greš pod urejanje, najdi in zamenjaj. Pod najdi vpišeš ^b, pod zamenjaj pa ^p (menjaj prelom odseka za nov odstavek).
Dokument ima tudi ogromno vrinjenjih praznih vrstic (večkratni enter), ki jih lahko pobrišeš tako, da v najdi zamenjaj vpišeš pod najdi ^p^p, zamenjaj pa ^p (dvojni odstavek zamenja z enojnim) in to ponoviš nekajkrat.
Nato označiš celotno besedilo (Ctrl+A) in lahko pisavo poljubno pomanjšaš.

skladisce ::

Problem je, da je v dokumentu za vsako stran dodan prelom odseka za naslednjo stran. Preden delaš karkoli moraš te prelome izbrisati sicer bodo strani postavljene tako kot so, ne glede na velikost pisave.
Prelome izbrišeš tako, da greš pod urejanje, najdi in zamenjaj. Pod najdi vpišeš ^b, pod zamenjaj pa ^p (menjaj prelom odseka za nov odstavek).
Dokument ima tudi ogromno vrinjenjih praznih vrstic (večkratni enter), ki jih lahko pobrišeš tako, da v najdi zamenjaj vpišeš pod najdi ^p^p, zamenjaj pa ^p (dvojni odstavek zamenja z enojnim) in to ponoviš nekajkrat.
Nato označiš celotno besedilo (Ctrl+A) in lahko pisavo poljubno pomanjšaš.


Hvala za podroben zapis, samo pri ukazu ^b ne najde ničesar, še kakšen namig mogoče?

dfajt ::

Jaz sem delal na primeru, ki je v prvem postu. Tam so strani narejene s section break (^b). Lahko pa je v originalnu navaden page break (^m).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dfajt ()

skladisce ::

Sem naredil po tvojih navodilih in deluje, hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word ali writer eksperti

Oddelek: Pomoč in nasveti
313131 (2642) echoman
»

Word, kako številčiti strani šele od nekje naprej ?

Oddelek: Programska oprema
83121 (3034) l0g1t3ch
»

Kako vstaviti stran v .doc?

Oddelek: Programska oprema
61656 (1565) Vikking
»

excel - razdeliti ime in priimek v 2 stolpca

Oddelek: Programska oprema
74100 (3972) inca
»

Microsoft Word 2003,kako sliko zraven texta?

Oddelek: Programska oprema
153160 (2980) Racunalnik

Več podobnih tem