» »

Pomoč pri nakupu vodnega hlajenja v EK.

Pomoč pri nakupu vodnega hlajenja v EK.

cinkaCR7 ::

Torej rabil bi pomoč oz. nekaj informacij o spletni trgocini EK. V bližni prihodnosti nameravan kupiti pumpo, blok, radiator, etc. pa me zanima kaj je najboljše kupit. Sicer sem nekaj že gledal ampak bi rabo strokovno mnenje. Zaenkrat bom hladil q9550, kasneje pa i7 in grafično. O bugetu sem fleksibilen ampak ni treba iti v same ekstreme. In še premišljujem o zamenjavi ohišja katero priporočate da bi vodni block in pumpa po možnosti pasala noter? Sicer zadnja opcija ni nujna je lahko tudi eksterno.

Hvala in lp.

cinkaCR7 ::

Torej rabil bi pomoč oz. nekaj informacij o spletni trgocini EK. V bližni prihodnosti nameravan kupiti pumpo, blok, radiator, etc. pa me zanima kaj je najboljše kupit. Sicer sem nekaj že gledal ampak bi rabo strokovno mnenje. Zaenkrat bom hladil q9550, kasneje pa i7 in grafično. O bugetu sem fleksibilen ampak ni treba iti v same ekstreme. In še premišljujem o zamenjavi ohišja katero priporočate da bi vodni block in pumpa po možnosti pasala noter? Sicer zadnja opcija ni nujna je lahko tudi eksterno.

Hvala in lp.

anyone?

minimus ::

cinkaCR7 ::

Zanimiva konfiguracija, je za premislit. Je to res vse kaj moram kupit? Sicer vem da je backplate optional, kaj pa te razne fittings oz. nastavke? so priloženi? Nikjer ne piše da bi bili.

minimus ::

Zdej se ne spomnim tocno, pomojem da so nastavki bloku prilozeni, radiatorju pa ne.Najbolje da pises Ediju na mail in ti bo vse razlozil.

Dr_M ::

Lahko pa tudi sam kej naredis, pa prisparas ene 100€ :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cinkaCR7 ::

Lahko pa tudi sam kej naredis, pa prisparas ene 100€ :)

Z veseljem.Kako pa oz. kaj naj storim? :D

Dragi ::

Po odpadih lahko kje dobiš hladilnik za male pare (cirka 10-20EUR) ter sam narediš posodo za vodo. Sam če sploh ne veš kaj delat, pol rajši kupi vse. Če nimaš izkušenj s tem se ni pametno igrat z vodnim.

cinkaCR7 ::

Hladilnik, da bi na odpadu dobo pa še nisem slišal. Sicer kakšni hladilnik sploh ti misliš. Posodo bi pa že mogoče lahko sam naredil, ampak nevem se to sploh splača?

Dragi ::

Hladilnik, radiator. Kakorkoli mu pač že rečeš.

Magicool Xtreme III stvarca.

V prejšnjih letih so bili zelo popularni hladilniki od Lade (ja, avto), ker so bili celotni bakreni. Dandanes se jih sicer več ne uporabla tolk, ker ne zgledajo dobr. So pa to drugač radiatorji za gretje kabine.

Drugač pa, tista posodica na sliki je ščiš, ker je majhna. Vsaj zgleda tako. Sam sem uporabljal eno od prejšnjih posodic ki jih je Eddi naredu, in vem da sem mel vedno probleme zaradi premočnega pretoka (pa sem mel 2 radiatorja + 3 bloke). Mi je zrak skoz naprej vleklo po sistemu. Za tem sem šel direkt na Y člen za CPU blokom (odzračevanje) in nisem mel več problem z mehurčki. Sem pa zato mel problem z odzračevanjem obeh radiatorjev, ko sem obračal kišto na glavo in nazaj.

Če maš keš, pol kupi zgornje, če ne pa naredi sam.

cinkaCR7 ::

Aham, zanimivo. Kaj pa tote fittingse moram tudi kupiti ali kako?

Dragi ::

Ne bi vedu. Poglej če piše al so zraven al ne. Če jih ni, potem ja. Pa če jih ni, pazi kake vzameš. Drugač pa, pobrskaj tukej, sej je dosti informacij.

BaRtMaN ::

Avtomobilski grelci z odpada so precej riskantni. Težko jih je namreč dobro očistiti. Skoraj vedno v komorah ostanejo še kakšni ostanki svinjarije, možen je tudi pojav puščanja.

Če že kupuješ avtomobilski grelec za hladilnik, kupi od nekoga, ki je vse to že naredil in mu je dobro služil. Jaz sem tako dobil grelec od Opla Kadetta, ki je prav tako kot Ladin ali Yugov odličen zaradi sestave iz bakra (hladilna rebra) in medenine (komore).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6811994 (11110) Janac
»

Nakup vodnega hlajenja. Pomoč... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
674669 (4014) Vuli
»

povezovanje komponent vodenga hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91385 (1212) TribesMan
»

Rezervoar VS T-clen

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311783 (1146) Fury
»

moje vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
628583 (5991) bodom

Več podobnih tem