» »

Zgodovina

Zgodovina

jizzer ::

LP...pač letos sem 9 klas in mamo v šoli pač te svetovne vojne...pa me full zanima to in hočem kake filme gledat o Svetovni vojni(prvi al pa drugi)...
Pogledal sem si že Hitler - The rise of evil pa Pearl Harbor, obedve sta me zelo navdušili...
Zanima pa še me če še kdo pozna kake dobre filme zgodovinske o drugi svetovno vojni al pa tut prvi doesn't matter al pa o kakem hitlerju pa to?


HVALA!

Mavrik ::

Najboljši film o WWII: Der Untergang.
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

majeric10> Pearl Harbor

?

Ta film nima zveze z 2. svetovno vojno. Poglej "Tora Tora Tora".

AmokRun ::

Inglourious Basterds :D

JebatGa ::

Kdo se bi iz holivudskih filmov učil zgodovine? Ti filmi so večinoma narejeni tako da je dobra zgodba in ne da sledijo resničnim stvarem. Če hočeš dobre informacije si raje poglej kakšen dokumentaren film. Stran kjer je veliko dobrih dokumentarcev od BBC-ja pa še zastojn so. Sem ti dal link od 1. sv. vojne, imaš pa tudi ogromno stvari o 2. sv. vojni.

jype ::

BBCjev Hiroshima je tudi super.

jizzer ::

Ne za učenje lol...Pač zanimivo mi je to gledat kaj se je dogajalo pa kak je blo v tistem času!
Pearl harbor mislim da je tut spadal pod svetovno vojno? al pa ne? nima veze samo mi je dober film.Gre se o vojni v glavnem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Alencica ::

Leni Riefenstahl;
Triumf volje, pa neka sv. gora al kaj že (ne vem naslova, pogooglaj) - nista vojna filma, sta pa o nazi superiornosti, ubermensch etc etc

Verjetno bi se tut kak propagandni vojni film znašel v njenem opusu.

jype ::

majeric10> Pearl harbor mislim da je tut spadal pod svetovno vojno? al pa ne? nima veze samo mi je dober film.Gre se o vojni v glavnem :)

Govorim o tem, da je crap od filma. Verjamem, da so ti posebni učinki všeč, pa da je romantična zgodba pa vse to, ampak... S kinematografskega stališča je podn.

Resnično priporočam, da si ogledaš film "Tora Tora Tora", ki je, kar se tiče Pearl Harborja, precej bolj na mestu.

gzibret ::

Pred kratkim je bila na National Geographicu ena serija dokumentarcev (mislim, da 6 delov) o II sv. vojni, od prihoda nacistov na oblast do Nurnberških procesov. Odličen dokumentarec. Priporočam.

Samo brskati za naslovom se mi pa ne ljubi :D Je pa to bilo kake 3 tedne nazaj.
Vse je za neki dobr!

bluefish ::

@majeric10: velika večina filmov posnetih na tematiko WW2 uporablja v ozadju resnično dogajanje samo za povrh, vse ostalo pa je v veliki večini izmišljeno.

AmokRun ::

Od ne-dok se splača pogledat še mini serijo Band of Brothers.

M-XXXX ::

Kolikor vem so zdaj vrteli (mogoče še) dokumentarce: Druga svetovna vojna v barvah (ne vem originalnega naslova), ki je menda odličen.

kow ::

dva nemska nista slaba:
das boot
stalingrad

Sem pa pred leti gledal, dokumentarce "The World at War". Stara zadeva, ampak veliko boljsa od vecine dokumentarcev o drugi svetovni vojni. Kvaliteta povprecnega je porazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

jizzer ::

@Gzibret: je to mogoč kaj od tega?
http://google.nationalgeographic.com/se...

?

no99 ::

"Band of brothers"
http://www.imdb.com/title/tt0185906/


drugače pa dokumentarci...

Aston_11 ::

Ma tega je toliko, da je najbolje, da greš na imdb in pri filmih iščeš pod war.

Pisma z Ivo Jime
Zastave naših očetov
The Big Red One
Hudičeva brigada
Reševanje vojaka Ryina
Tanka rdeča črta
Na zahodu nič novega
Cross of Iron
When Trumpets Fade...

aja pa spodobi se, da se omeni še The Lost Battalion I. sv. v.

pa Sands of Iwo Jima, Bitka za britanijo, Remagen bridge...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Severna Koreja spet ukinila dostop do interneta za tujce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5820626 (17862) vidz81
»

Filmi iz 2 svetovne vojne.

Oddelek: Sedem umetnosti
235940 (5521) oo7
»

Dobri vojni filmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5838684 (27170) Anney
»

Dober film s tematiko 2. sv. vojne (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6011305 (10087) Zero0ne
»

Vojni filmi.....

Oddelek: Sedem umetnosti
214419 (4197) ali3n

Več podobnih tem