» »

hd diagnostika

hd diagnostika

Yohan del Sud ::

Morda lahko na hitro kdo svetuje kakšen programčič, ki bi mi ugotovil na xp-jih na prenosniku ugotoviti, kako daleč je zadeva pred crkotom. Neko hdd diagnostiko pač. Brezplačno, če je možno. Po crashu, mi ga ni več zaznala vgrajena diagnostika in niti bios. Po par vzgojnih sicer spet dela, ampak samo v varnem načinu. Da ne grem brez veze prej reinštalirat, bi rad vedel, če bi bilo dobro še prej zamenjat disk. Star cca 2,5 leti 160 gb, mislim da je WD. Računalnik drugače z 1 letno garancijo.
www.strancar.com

jype ::

Live ubuntu CD, gor imaš smartmontools, poženeš smartctl -a /dev/tvojdisk in vidiš kakšno je stanje.

Yohan del Sud ::

Hm, tričetrt ure +, da ga dol potegnem in naredim imidž. Kaj hitrejšga?:P
www.strancar.com

PaX_MaN ::

Uradni tester Data Lifeguard Diagnostic for DOS (CD) (tole je nakjučni eksempel - potegniti moraš pravega glede na izvedenko 2.5" diska) če je zares WD; sicer pa pri drugih ni nič drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

KoMar- ::

Obstaja tudi cel kup SMART orodij za Windows...

Yohan del Sud ::

Hmnja. Ni WD ampak Samsung. Kakorkoli že sem snel njihovo servisno dignostično orodje ESTOOL in ne najde nič. Edino, če ima kabel kje slab stik, bi moral razdret zadevo in pogledat .... Ta računalnik ima namreč v uporabi nekaj otrok in se kar naprej cufajo zanj in polivajo gor vse sorte, tako, da je čudno, da še kaj dela (Dell Ins 6400). Ma nič, glede na to, da z windows repair diska se ne da popravit, bom za zihr naredil še low level format in testno gor vržem sedmico ter upal na najbolje.
www.strancar.com

ender ::

Če ti ESTool ne najde nič, potem z diskom fizično verjetno ni nič narobe.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Yohan del Sud ::

Saj upam, ampak zakaj ga v določenem trenutku ni interna diagnostika niti bios nista našla potem? Računalnik še ni bil odprt, BTW. Zej verjetno po vseh podatkih je samo za razstavt in orenk spucat ...
www.strancar.com

Yohan del Sud ::

Aja, in sedemka (zadnji beta demo seveda) dela čist v redu gor in to celo 64bit (C2D 1.86@2gb). Inštalacija 20min, nalaganje 1 min, pol manj kot prej (pri zapacanem) XP. Testiram in sem impresioniran (še kar, si lastim namreč zadnjega maca :P).
www.strancar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene - nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
377551 (6956) solatko
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514275 (3441) MasterKiD
»

Računalnik mi zmrzne (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
668087 (6152) burek17
»

Menjava trdega diska.

Oddelek: Strojna oprema
191849 (1475) Hayabusa
»

MB Gigabyte GA-EP35-DS3 ne zažene

Oddelek: Strojna oprema
6625 (568) dzinks63

Več podobnih tem