» »

Izbira pravega rama

Izbira pravega rama

sunlight ::

Imam sledeč problem , pri sestavi računalnika se mi je zataknilo pri izbiri rama za Asusovo matično ploščo P7P55D http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
Odločil sem se že za intlov procesor i5 750 ter grafično Radeon HD 4850 "Vapor-X" 1Gb DDR3 .

Sedaj pa me zanima kateri RAM se najbolje splača vzeti tam do cene 120 € , ali je bolje vzeti 3x2 GB rama ali 2x2Gb , pri frekvenci 1600 Mhz . Vem da P55 ne podpira tripl chenel pri RAMih, se bi poznalo kaj pri hitrosti če bi bilo v računalniku 3x2Gb RAMa (ali je tak RAM sploh možno dodati matični) ali je bolje vseeno vzeti 2x2Gb ter hitrejši in kvalitetnejši RAM.

Računalnik se bo uporabljal predvsem za obdelavo slik in videa .

blackbfm ::

Vzami več rama. Tisti dual tripl channel nima tok efekta.

R O N I N ::

Matične plošče z veznim naborom P55 imajo podporo za dual channel komunikacijo z ramom. Se pravi lahko daš notri le 2x ali 4x po eno palčko rama, če želiš dual channel koristit. Vzami 2x2GB največ 1333MHz in kar je najvažnejše voltaža, pri kateri delujejo rami na 1333MHz naj ne bo višja od 1.65V. Dobro je tudi, če so latence čim nižje.

Opkow ::

Ve kdo povedati kako je z 4x2GB 1600 MHz rami na tej plosci? Oz v mojem primeru ASUS P7P55D PRO.
Delujejo vsi naenkrat ok ali so omejitve?

Sprasujem zaradi tega, kar pise na Asusovi strani

Due to Intel spec definition, X.M.P. DIMMs and DDR3-1600 are supported for one DIMM per channel only.
In ce prav razumem so lahko max 1 ram na svojem kanalu, ce hoces furat dual channel. Kaj se zgodi, ce vseeno das vse notri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403219 (1931) Nesta
»

Nakup PC-ja za igre za cca 700€

Oddelek: Kaj kupiti
71958 (1846) glistovje
»

GAMER računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
91245 (1112) klinker
»

Nov i7 sistem - najboljše za najmanj denarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911700 (8240) paps
»

Komponente za designing

Oddelek: Kaj kupiti
211628 (1261) R O N I N

Več podobnih tem