» »

triple channel za AMD Phenom II

triple channel za AMD Phenom II

jastreb ::

a mogoče obstajajo plošče za AMD procesorje Phenom II, s podnožjem AM3, ki bi podpirale triple channel, ali imajo to samo plošče za Intel core i7.

ko pridejo ven AMD-jevi 6 jederniki, bo verjetno dual chanel premalo?!?!


pa še eno vprašanje.
pri starih AMD Athlon XP xxxx+ je bila fora, da je RAM deloval na frekvenci 2xFSB proceroja.npr. FSB proc. je bil 166Mhz, zato je RAM deloval na 2*166=333mhz in ti ni nič pomagalo, če imaš not ram DDR400.
a so tudi danes kakšne podobne povezave med FSB in frekvencami RAMa? ali morda obstajajo kakšne druge odvisnosti med komponentami računalnika pri katerih bi lahko samega sebe nategnil?

mtosev ::

ne, ker ti cpuji ne podpirajo triple channel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mitja358 ::

Kolikor sem jaz imel eno 5 AMD-jevih procesorjev, mi je vedno RAM delal na polni hitrosti, razen pri Athlonu X2 4850E je pri množilniku 12.5x ram deloval nekaj MHz počasneje od 800Mhz zaradi tega .5x množilnika.

Jaz recimo razlike med 667 MHz in 800 Mhz nisem opazil in tudi pri 960 Mhz je nisem videl (mogoče bi jo pri sintetičnih testih), tako da glede napovedi duala-Channela za 6-jedrne CPU-je se pomojem krepko motiš.

Bolj je pomembna frekfenca in latence kot pa tele Channeli. Npr. med single in Dual Channelom tudi ne vidiš razlike v navadnih opravilih.

M-XXXX ::

Bolj je pomembna frekfenca in latence kot pa tele Channeli. Npr. med single in Dual Channelom tudi ne vidiš razlike v navadnih opravilih.

V latencah pa?:D

jastreb ::

a mislite, da bi lahko bilo 2x 1600mhz dovolj za 6 jederni CPU? tudi plošče z AM3 podnožjem ne podpirajo več kot 1600mhz ramov.
core i7 ima že zdaj triple chanel.
jastreb

BALAST ::

Ali morda obstajajo kakšne druge odvisnosti med komponentami računalnika pri katerih bi lahko samega sebe nategnil?


LOL !!! :))

\ONtopic
1. Triple chanel AMD še ne podpira, lahko da bodo zaradi tekmovalnosti vpeljali tudi to ali še kaj več.
2. Dual chanel je že tako napihnjena beseda in testi ne prikažejo 120% boljše zmogljivosti (podobno kot pri gorivu 95 oktanski proti 100 oktanskem)
3.med FSB in RAM so povezave, ampak se se prilagajajo bolj kot v časih AMD XP zaradi večstopenjskega množilnika.
4. to zadnje vprašanje, 2x1600Mhz ni smiselna postavka, mogoče si mislil 2xDDr3 (poljubna velikost) na frekvenci 1600Mhz. Kot sem že v drugem odgovoru povedal se (dual,triple) chaneli ne seštevajo ali množijo po hitrosti, kvečjemu je za 20-30% izboljšanje.

Mitja358 ::

Bolj je pomembna frekfenca in latence kot pa tele Channeli. Npr. med single in Dual Channelom tudi ne vidiš razlike v navadnih opravilih.

V latencah pa?:D

Kaj v latencah pa? :D

M-XXXX ::

No, hotel sem poudariti da bo Dual chanel več prinesel kot boljše latence, ali višje frekvence.

Mitja358 ::

No, hotel sem poudariti da bo Dual chanel več prinesel kot boljše latence, ali višje frekvence.

Dvomim, ker če gledamo ganged / unganged mdoe vidimo da ni velike razlike med 128 biti in 2x 64.
Sicer pa pri ramih jaz nisem nek stručko kot si ti, tako da ti mogoče dam prav. :D

Machiavelli ::

6 jederni amd je narejen za servere ki imajo veliko slotov za rame torej lahko da bo cpu podpiral triple chanel le plošče daj pridejo pa je uprašanje.
Nigaaazz

M-XXXX ::

Dvomim, ker če gledamo ganged / unganged mdoe vidimo da ni velike razlike med 128 biti in 2x 64.




Kot vidiš so razlike minimalne, čeprav bi teoretična razlika med cl7 ter cl9 morala prinesti okoli 30%, prinese pa 1% pri Write, 5% pri Read, ter slabih 5% pri Copy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoc prosim-ram v laptopu

Oddelek: Strojna oprema
281559 (1048) care20
»

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1446750 (5003) Dr_M
»

Latenca ali frekfenca DDR3

Oddelek: Strojna oprema
242659 (2111) allex
»

hitrostna razlika pri ramih mod cl5 in cl4

Oddelek: Strojna oprema
241360 (1125) Mitja358
»

RAM - latence vs. frekvenca

Oddelek: Strojna oprema
103840 (3405) mesoreznica

Več podobnih tem