» »

FileServer za backupe (Little falls 2?, ketere diske ...)

FileServer za backupe (Little falls 2?, ketere diske ...)

1
2
»

steev ::

Mogoče je kul, se ne spoznam. Kaj pa raid5?
:|

Kron ::

Pravi strojni raid5 kontrolerji so okoli 300€.



kakšen raid kontroler pa bi bil ok? meni je zanimiv tale, zaradi pci-e 4x


Zakaj pa še dodaten kontroler, saj ima plata že vse to.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Keyser Soze ::

Da mičkeno obudim temo.

Iščem namreč sistemski disk. In sem v dilemi. Pe eni strani me skrbi poraba, po drugi pa preformance.

Na paleti so praktično vse možne opcije.

SSD, CF, 2,5"HDD in 3,5"HDD. Nekako se najbolj nagibam k CFju, ker je cenovno najbolj ugoden, razen dobavljivost je problematična (matična ima samo SATAII priključke - IDE odpade). Druga opcija je pa 5400rpm disk zaprenosnik.

SSDju se izogibam zaradi visoke cene, 3,5" je pa klasika, katere se obm polastil, če res ne bo druge opcije.

Kakšen predlog in predvsem nasvet za kaj se odločit?
OM, F, G!

plavko61 ::

WD15EADS
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Keyser Soze ::

WD15EADS

Uf, a to ti meni predlog?

Iščem sistemski disk, namenjen zgolj in samo sistemu, ne storage diskov. Ti so že na voljo.
OM, F, G!

Mr.B ::

"Pe eni strani me skrbi poraba, po drugi pa preformance."
Potem ti ostane samo SSD.

Performance pri 5400 disku, ja so, mogoče cca 10 let nazaj.

Mogoče kak 2.5'' 7200 obratov disk za prenosnike, morda ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Keyser Soze ::

Aha, ja sem se mal smotan izrazil. Preformace je bil mišljen kot življenjska doba CF kartice. Omejitev števila zapisov.

IMO preformace samega sistema (v smislu hitrosti prenosa podatkov) ne bi smel biti problematičen niti z 5400rpm diskom? Če govorimo o serverju, ki laufa 24/7. Se pravi bolj redki booti, zgolj random pisanje minornih količin informacij, ipd. kar pritiče takšnemu sistemu.

P.S.: Sem našel enega poceni Travelstarja od Hitachija. 7200rpm, 100GB. Za 30 ojrov. Bi šlo ane? Al tud za prenosne diske velja "Deathstar"?
OM, F, G!

Mr.B ::

Glej pri diskih je nekako tako, da večinoma delajo. Lahko pa se ti zgodi, da ti jutri odleti. Brand name, ni neko zagotovilo. KAj veš preko koliko rok, in koliko krat je bil spuščen na mizo, preden si ti ta disk dobil v roke.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Keyser Soze ::

True. Vendar gre v tem primeru za "nov" kos. Se pravi nerabljen, iz lagerja. In če gledamo iz tega stališča je tale Hitachi enako zanesljiv kot katerikoli drug brand?

P.S.: Pač, mi še vedno odzvanja tisti pregovorni "Deathstar" po glavi vedno ko opazim Hitachi trde diske.
OM, F, G!

jest10 ::

Kje pa dobiš ta disk za 30EUR? Bi mogoče rabil kaj podobnega

Keyser Soze ::

eBay
OM, F, G!

Mr.B ::

Še ena opcija USB ključek, če ne rabiš nekaj .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Keyser Soze ::

Hm, tudi to bi bila opcija. A pa si sistemsko kaj "omejen" v primerjavi z običajnim SATA diski?

Moje dosedanje izkušnje z bootable ključki so namreč precej švoh.
OM, F, G!

steev ::

Kaj pa CF? Kolikšno je max št. zapisov? Kater FS bi blo najbolj uporabit, da bi bilo čim manj pisanja (za debiana).
Lp
:|

JayKay ::

recimo WD Scorpio Blue 2.5"
http://www.amazon.co.uk/Western-Digital...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Mr.B ::

Če rabiš samo boot, potem pa praktično nič, je dovolj. Sicer so počasne zadeve, samo poraba je minimalna, manj kot 4500 0brati disk, pa tudi SSD diskov.
? je tudi, če je smoterno imeti potem dva diska, če sistem (disk) ne bo kaj konkretno v uporabi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Keyser Soze ::

Zopet odpiram tole staro temo.

Zadevo mi je, po neskončnih servisnih kolobocijah z matično ploščo, uspelo usposobit v delovno stanje.

Trenutno imam gor priklopljen en sam samcat 160GB disk, kar pa nikakor ni režitev za en backup/multimedia server. Ker je zadeva (matična z napajalnikom) montirana direktno na polico 19" 6U stenske omarice imam en mičken problem z inštalacijo (montažo) ostalih diskov. Zaenkrat imam za to namenjene 4 diske (500GB), katere moram čim lepše in dostopneje vkomponirati na obstoječo polico, kjer se nahaja server.

Problem je ker ne najdem enega pametnega "hot swap" ohišja, v katerega bi pasali štirje 3,5" diski. Na ebayu se najdejo kakšni "4 port bay"-i od Sharkoona in podobnih, ampak bi rad vseeno prej preveril naše tržišče.

Važno mi je samo to, da se da na izi notri montirat/vstavit disk, da ga lahko kadarkoli brez odstranjevanja celotne police potegnem ven in notri zadegam novega, pa da podpira SATAII diske.
Sprejmem predloge za vse opcije, od enojnega, dvojnega, trojnega, ipd. ohišja.
OM, F, G!

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Keyser Soze ::

Jp, tole iščem ja. Samo kje dobit je večje vprašanje. Ker gre IMO bolj kot ne za "eksotiko". Zato se pa ne bi omejil samo na tele s štirimi "porti", ampak bi recimo vzel tudi take z manj odprtinami.

Sharkoon
Cheiftec
Noname

Načeloma bi šel kar s tole zadnjo verzijo. Omogoča poljubno število diskov, poljubno postavitev (2x2, 4x1, ipd.), edino kar me moti je cena (prepoceni?) pa s tem povezano morebitno pomankanje kvalitete.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

steev ::

Kul zadeva tole. Jaz mam tudi namen narediti svoje ohišje, pa bi imel tudi plac za 4 diske. Zaenkrat imam 2 x 1,5 TB. Nekoč pa mogoče dodam še dva.
:|

steev ::

Evo tole sem našel.
http://geizhals.at/a295562.html
:|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atom za domači server (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12719972 (13879) fx
»

Mini superračunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
151424 (924) MrStein
»

Domači file server

Oddelek: Kaj kupiti
443731 (2539) sandi9
»

Zmogljivejši NAS RAID server

Oddelek: Kaj kupiti
142143 (1810) Brane2
»

Projekt: SCSI U320 RAID0

Oddelek: Strojna oprema
241385 (1199) TribesMan

Več podobnih tem