» »

Starejši računalnik - ni slike

Starejši računalnik - ni slike

c0dehunter ::

Zdravo, za enega sorodnika popravljam en starejši računalnik. Ko mi ga je pripeljal, se sploh ni užgal in ničesar, zato sem posumil na napajalnik in ga zamenjal, tako da zdaj računalnik zalaufa, je pa en drug problem, namreč slike na ekranu ni, isto kot da sploh ne bi bil vklopljen v PC. Drugače pa je grafična kartica integrirana. Kaj bi lahko bilo oziroma kaj naj naredim, da bom bližje pravemu vzroku?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

mat3 ::

Je zvočnik (PC speaker) priklopljen na matično, se pojavijo kaki piski ali samo ventilatorji zalaufajo in to je to ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

ta_ki_tke ::

Najbrž bo treba poskusiti z drugo (PCI ali ISA) grafično kartico.

c0dehunter ::

Speaker je priklopljen. Ko prižgem PC, se slišijo samo ventilatorji, ni pa nobenega piska ali pa tistega značilnega "šrotanja", tako da sumim da ni problem v grafični.

Edit: sem poskusil dve starejši PCI grafični in nobena "ne daje" slike, tako da moram biti problem nekje drugje, ne pri grafični.

Še kak predlog?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Blinder ::

Matična. Sej drugo skoraj ne more bit.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

c0dehunter ::

Mhm. Zdaj pa jaz vas vprašam (:D), tale sorodnik bi najraje imel ta računalnik popravljen. Sicer imam doma ene 3 stare matične, ki so bile v računalnikih ranga nekje 200 - 300 MHz, ta matična, ki pa je v tem dotičnem računalniku, pa zgleda malo novejša, Matsonicova. Računalnik je na prvi pogled nekje 600MHz. Naj menjujem ali mu raje svetujem za nakup drugega rabljenega računalnika?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

mat3 ::

Poskusi še odstraniti grafično kartico oz. ram in zaženi zadevo. Če piska je OK in je nekje drugje težava, če pa ne, je verjetno res matična ali pa mogoče tudi procesor.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Blinder ::

Če maš kompatibilno plosco jo provaj zamenjat. Čene pa predlagaj da nabavi novega.
600mhz komp delujoč bi vreden 20EUR ali še manj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Gwanaroth ::

Poglej kondenzatorje na plati, ali so napihnjeni. Pri starih platah je to pogost problem. Menjava kondenzatorjev te bo stala 0,50 evra na kos + nekaj živcev in znanja pri lotanju.
Lights often keep secret hypnosis..

jest10 ::

Mhm. Zdaj pa jaz vas vprašam (:D), tale sorodnik bi najraje imel ta računalnik popravljen. Sicer imam doma ene 3 stare matične, ki so bile v računalnikih ranga nekje 200 - 300 MHz, ta matična, ki pa je v tem dotičnem računalniku, pa zgleda malo novejša, Matsonicova. Računalnik je na prvi pogled nekje 600MHz. Naj menjujem ali mu raje svetujem za nakup drugega rabljenega računalnika?

Med oglasi
Tako boš najlažje rešil ta problem

c0dehunter ::

Hvala vsem za pomoč, sicer sem pa sorodniku predlagal nakup drugega računalnika, ker za tistih par EUR se pa res ne splača tratit živce ;)
Če bo pa kdaj podobna situacija, pa vem kako se lotit zadeve.


Lp
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Padly88 ::

ja pri starih računalnikih se to pogosto zgodi če narobe priklopiš cd rob, trdi disk al pa disketnik.....
možno pa je tudi da je šou procesor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj najprej zamenjati

Oddelek: Kaj kupiti
211946 (1329) DIZL_
»

Trije piski ni rešitve asrock conroe 1333

Oddelek: Pomoč in nasveti
8589 (434) djforever
»

Sapphire HD 5770 1GB - hitrost jedra?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7777 (682) BALAST
»

računalnik ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
81194 (1088) ABX
»

Problem - matična plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
121776 (1399) veverrca

Več podobnih tem