» »

Prenos podatkov PC-PC

Prenos podatkov PC-PC

biokill ::

Imam za sformatirati PC in zdaj moram nekam prenesti podatke iz njega, ker nimam zunanjega diska, DVDjev se mi pa ne da peči, sem pomislil da bi mi prav prišel en star računalnik z 80GB prostora, ki mi leži v hiši.

Kako naj Prenesem podatke iz PCja na PC.. ali bi šlo preko kakšnega kabla?
L.P.

fosil ::

Preko mrežnega kabla.

Drugače pa lahko tudi daš disk iz tastarega računalnika v novega in direktno kopiraš.
Tako je!

biokill ::

aha, tstari disk je ata če se ne motm.....matična pomoje ime tudi ta vhod ja...

torej naj js unplugam ata disk iz prejšnega PCja, ga pršravfam v novi pc....in potem mi gabo zaznalo kot zunanji disk v MyComputer al al kako......Pa nebo kakšnega problema, ker je na ata disku inštaliran windows
Sem laik....

L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

ta_ki_tke ::

Ne kot zunanji, ampak kot drugi disk. Pri priključevanju je treba paziti, kako je z jumperji na obeh diskih, če sta na istem podatkovnem kablu (ne smeta biti oba master ali oba slave), če pa ima vsak svojega, pa to ni pomembno. V My Computer se bosta pojavila oba. Ko bodo podatki prenešeni, je najbolje disk spet vzeti ven, da ne bi prišlo do kakšne pomote pri formatiranju (da ne bi formatiral napačnega).

Mipe ::

USB palčka ti bo prihranila marsikatero preglavico. Dandanes so na voljo take s kapaciteto 8, 16 ali 32 GB. Jih uporabljam za prenose podatkov med PCji.

rdecaluc ::

Mrežni kabl je pomoje še najhitrej ko je enkrat usposobleno. Ravno sedaj prenašal 2Gb veliko datoteko in je v 2.5 minute opravlo.

Prek usbja mi traja pa 20+ minut (gre za en zeloo zanč usb xD )
Est modus in rebus. ,typos


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava 2 računalnikov in medsebojni prenos datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6516060 (14740) imagodei
»

ATA, SATA

Oddelek: Strojna oprema
161588 (1099) woman
»

pokvarjen računalnik, disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
242998 (2623) fosil
»

Kopiranje podatkov iz diska iz prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
192788 (2508) solatko
»

ohraniti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
161536 (1300) Gutjerez

Več podobnih tem