» »

Crknil ventilator na prenosniku

Crknil ventilator na prenosniku

b0rc ::

Zdravo,

danes mi je crknil ventilator na prenosniku. Zadeva je kar očitna, ker je na spodnji strani razvidno, da se ventilator ne vrti več in se cel prenosnik pošteno pregreva.
Lastim si toshibin Satellite A100-087. Na uradnem servisu (Inea) piše, da stane menjava ventilatorja cca. 80 EUR. Zanimajo pa me vaše izkušnje s tem servisom in približno kako dolgo traja menjava ventilatorja? Prav tako, bi bil hvaležen kakšnih alternativnih (cenejših) servisov v Ljubljani.
Vnaprej se opravičujem za kakšne nepravilnosti pri vpisu teme, je namreč prvi post. :)
Hvala

jan01 ::

Oderuhi! Poišči na ebayi >Satellite A100 fan že za 18$ s brezplačno poštnino(pa še pod 21EUR je brez ddvja in carine

MIHAc27 ::

Za HP je glavni ventilator tam okoli 25 evrov (so še neki heatpipe zraven)...
Dela je za 1h, razen če je res treba cel prenosnik razdret potem je 2.

Tko da 50EUR je dokaj realna cena na servisu, 80EUR je pa že res malo drago.

krneki007 ::

mogoče se je samo kaka smet zataknila med ventilator in hladilna rebra?

Blinder ::

Ali pa rabi olje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MIHAc27 ::

Ponavadi tipkovnico ni teško dvignit, toliko da pogledaš če je res kaj praha notri, drugače pa ventilatorji delajo tudi če je. Prej se zgodi da se prah nabere med reže hladilnika in ventilatorjem, tako da se le ta vrti v prazno.

Če vidi vetrnico in se ne vrti je zagotovo crknila.

Apofis ::

Živ, bom izkoristil to temo. Crknu mi bo ventilator na HP prenosniku (je ratu kr precej glasen oz. nek čudn zvok). Kolk drgač zdržijo ti venti? Menjan je bil pred kakimi tremi leti. Mi priporočate od katerga proizvajalca/trgovca bi blo smotrno vzet...al so uni z aliexpresa isti šmorn. Thx

frke ::

Odpri, namaži osovino z nivea kremo. Tako ga boš utišal in podaljšal življenje za kakšno leto.

Meni na aliexpress/ebay ni uspelo dobiti pravega ventilatorja za HP laptop.
Rabil sem takega s 4 tuljavami, na voljo pa so bili samo s 6, čeprav se je vse ostalo ujemalo.

Gejspodar ::

Na 2017 HP-ju menjal že štiri ventilatorje (v ohišju ima dva). Obakrat naročil z eBaya, saj je authorized reseller hotel 41€ za EN ventilator.

Šrot je šrot.

tony1 ::

Glede na splošno gnilost HPja predvidevam, da tudi menjava ni kaj dosti pomagala? Sam sem razmišljal tudi o menjavi celega heat pipa, ampak bi verjetno prišlo predrago...

Veliko lahko narediš tudi softversko (teoretično naj bi krajšalo življenjsko dobo laptopa, ampak jaz sem bil bolj zadovoljen nad tišino, pa če bo prej crknil ali ne) tako da prisilno zmanjšaš obrate venta s temle programom:
https://www.softpedia.com/get/Tweak/Reg...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator za laptop

Oddelek: Strojna oprema
151690 (1080) solatko
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404554 (3323) solatko
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466821 (3544) radmannsdorf
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518465 (14040) Zheegec
»

Ventilatorju na prenosniku odklenkalo

Oddelek: Strojna oprema
111087 (821) Pithlit

Več podobnih tem