» »

Hlajenje diska

Hlajenje diska

_Mortal_ ::

Kok naj bi bila še "dobra" temperatura za disk. Men je v povprečju 57C med polno obremenitvijo (defrag....) pa pride do 63C. Zato sem razmišljal da bi kupil vent, ampak ne samo z ventom ampak da ma še HS. A prodaja to kdo pri nas.

Da vidte kaj bi rabu

Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Golden eye ::

Sem mi zdi da ma Mlacom in AGT-racunalniki!!!!

Kako da se ti tok greje in kakšen disk maš?

_Mortal_ ::

Poletje in 7200RPM. Maxtor-ja mam. Bom pogledu
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

_Mortal_ ::

Pri AGT-ju majo samo hardcanota
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

_Mortal_ ::

A ve še kdo kakšno "domačo" stran oz. podjetje k bi nekaj podobnega prodajali al bom moru iz amerike naročat
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Boeing ::

Jooj pa meni res ni jasno zakaj za vraga tako komplicirate... disk v kletko, pa en 80mm vent da lepo piha po spodnji strani na elektroniko pa mirna bosna... meni IC-35 ne pride čez 26C pri defraganju... torej - v čem je problem ?
Ti hladilniki niso nič drugega kot nategovanje kupcev, sploh pa prekomerno hlajenje diskovja NI dobro, ker disko no narejeni tako, da se raztezajo in majo temu primerno umerjene bralne glave...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

_Mortal_ ::

Ni prostora za 80x80 vent
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

CHAOS ::

S katerim programom pa merite temp. diskov?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

rc-car ::

CHAOS: Dtemp.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Boeing ::

z popravkom za mbm5.1.9.1, se da lepo merit temp diskov, ki to imajo.
pa ne mi govorit da nimaš placa... a ne znaš spodaj nardit luknje pa pršraufat/prilepit gor venta ?! kristus ste neiznajdljivi...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

_Mortal_ ::

Dal bi se sam pa vseeno mislim da bi rešitev z HS bila boljša
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

zigadr ::

A obstaja kkšn progy, k bi meru temperature diskov na RAID kontrolerju?

Clemento ::

mene tud zanima ker mam intergriran raid na plati pa mi noben progi ne zna odcita temperature diska!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

kuglvinkl ::

HDDTemperature v1.0.exe, je pa za RAID varianto treba plačat... Se zlije z MBM (sensor 5).

Sicer pa, če nimaš placa za 80, dej 60 na spodnjo stran kletke, malo porežeš pleh stran... Tiste šale z 40 mm si lahko narediš sam, tako da kupiš CD-ROM (pokvarjeni so cenejši...), odbiješ plastiko, sprazniš škatlo, narediš nosilce, spredaj dva vent..
Your focus determines your reallity

Beat-O ::

Conrad ma cel kup podobnih reči za hlajenje diska. Če majo na internetu ne vem, v katalogu pa sem nekaj takega opazil.

TheJack ::

Kritična temperatura za večino diskov je 55 stopinj C. Pojdi na Maxtorjevo stran po navodila za svoj disk (.pdf) in si sam poglej.

Imel sem podobne probleme z istim diskom (le v take ekstreme zadeva ni šla :D ). Temperatura je bila pod obremenitvijo (defrag) 55 st. C. Montiral sem ventilator in takoj je bilo bolje (35 st. C).
Pred kratkim pa sem se končno znebil obupnega, šklepetajočega in neprezračenega (nobenih pravih odprtin za ventilatorje!) big towerja (ni slabšega ohišja od cenenega big towerja!) in presedlal na midi tower (čist navaden). Temperature diska so takoj padle tam nekje od 35 do 48 st. C! In to brez kakršnega koli dodatnega hlajenja. Le en 80 mm Zalman (na silent mode) zadaj piha iz ohišja. Pričakujem, da bodo temperature še padle, ko montiram še enega Zalmana spredaj.

Skratka, temperature hard diska so zelo mnogo odvisne od ohišja in njega prezračenosti. Pri kolikor-toliko dobro prezračenem ohišju po mojem noben disk dodatnega hlajenja sploh ne rabi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk-segrevanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261952 (1326) CoolBits
»

Hlajenje diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191731 (1243) iNN
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372012 (1310) tx-z
»

temparatura diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51007 (903) MadMax
»

Še kakšna je temp. HDD

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141142 (940) SkIDiver

Več podobnih tem