» »

2 diska

2 diska

demon#666 ::

Pozdravljeni!

Najprej se opravičujem, če nism teme vmestil v pravi podforum :D.

Sem v eni dilemi, ker pač nism strokovnjak in se še učim pač, sprašujem za pomoč tukaj.
Imam en star disk(ide), ki bi ga priklučil na nov pc, katerega matična ima tudi vhod ide. Na tem pcju pa je že priklopljen disk prek sata.

Najprej bi rad vedel, kako naj povežem diska na matično ploščo.

Na starem disku teče win xp, na novem pa win xp in win 7 rc. Ko bom priklučil diske bom imel že neke vrste boot menu ali bom moral kaj spreminjat?

Pa še to, ker bo star disk le začasno v novem pcju, bi rad nanjga še inštalirau ubuntu.

Se opravičujem, ampak kar se tiče tega sem totalen laik. Google pa mi ni bil preveč v pomoč pri moji težavi :8).

Tukaj ste mi že večkrat koristno svetovali in bi prosil še za malo pomoči :)

LP, Demon
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

ta_ki_tke ::

Tako ali tako ga je mogoče priključiti le na IDE, morda bo treba premakniti jumper master/slave, ni pa nujno. Prioriteta, ali naj računalnik butne z novega ali s starega diska, se nastavi v setup programu za BIOS, v aktualni boot loader pa lahko nato vpišemo še sisteme na drugem disku, da nam ni treba vselej v setup, kadar hočemo butniti z drugega diska.

demon#666 ::

Hvala za odgovor.
Se pravi, da lahko priklučim disk (pazit moram na jumper- nimam pojma kje je - njabrž kje zraven porta :P), nato vključim pc grem v BIOS in preverim, katere sisteme oz. diske boot-a.

Upam da je neki takega, če nimam prav, me prosim popravite.

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

ta_ki_tke ::

Najprej priključite disk (napajalni in podatkovni kabel) in prižgite računalnik. Če bo piskal, je treba premakniti jumper na IDE disku (ne na plošči) v drug položaj (shema je navadno na disku). Če se boot loader še vedno ne bo pojavil, je treba po vrsti spreminjati prioriteto diskov v setup programu za BIOS, eden bo že pravi.

demon#666 ::

Aha najlepša hvala ;)

Sej če bo šlo kaj narobe bom pač enostavno priklučil le IDE disk in podatke dal na usb.

Hvala in LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

jest10 ::

Večina plat ima tudi opcijo, da ob zagonu pritisneš določeno "F" tipko(katero boš že pogledal) in dobiš meni iz katerega izbereš napravo, iz katere se hočeš zagnati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161525 (1123) solatko
»

Formatiranje EDINEGA diska (C disk) - Kako

Oddelek: Pomoč in nasveti
306798 (6245) Cervantes
»

OS Boot na ATA/SATA

Oddelek: Pomoč in nasveti
81217 (1077) MrStein
»

Zagonski disk kot drugi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71119 (1021) solatko
»

boot problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
81109 (999) netanyahu

Več podobnih tem