» »

Katero Ohišje??

Katero Ohišje??

Hexx ::

Živjo,

zanima me vaše mnenje, katero ohišje se mi splača kupiti za nekje okoli 100€, rad bi da bil lepo izgledalo in da ima dobro hlajenje(pretok zraka).

Hvala,
Hexx:)

geek93 ::

axee ::

Kakšne želje glede glasnosti?

Hexx ::

zgleda dobro in cena je uredu, mogoče se bom celo za tega odloču;)

galu ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...


+1 Imam sicer velkega brata, ki ga ne morem prehvaliti..:P
Tako to gre.

Hexx ::

prepričali ste me, naroču ga bom;)

Macketina ::

922 in 932 sta dobri ohisji, ampak je velik problem (baje) prah. Sem razmisljal o tem ohisju, pa se potem nisem odlocil zanjga.

Hexx ::

sej se dajo kupiti filtri, ane?

bluefish ::

Filtri ti pri tem ohišju ne bodo kaj zelo pomagali, ker bo še vedno ostalo dovolj lukenj.

Hexx ::

sej useeno, sm navajen(sm meu antec 900 prej):P

bluefish ::

sm meu antec 900 prej
Potem pa ne bi smelo biti problemov :D in boš na boljšem.

kmetek ::

ANTEC P182 in sedaj novi P183, to je ohišje.

pingo76 ::

antec 300 z zamenjavo ventilatorjv s tišjimi? Al rabiš nekaj kar poleti od mize stran ko vklopiš?

shark_nm ::

sem tudi sam hotel kupit novo kišto pa sem kmal pogruntal da škoda denarja :). imam kar eno kišto z odprto stranico, nobenega ventilatorja razen na proc in grafični. Proc navit za 80% in dela ko urica. Prah pa sploh ni problem pač spihaš zadevo ko se ti dozdeva da je praha ko boga not...

geek93 ::

sem tudi sam hotel kupit novo kišto pa sem kmal pogruntal da škoda denarja :). imam kar eno kišto z odprto stranico, nobenega ventilatorja razen na proc in grafični. Proc navit za 80% in dela ko urica. Prah pa sploh ni problem pač spihaš zadevo ko se ti dozdeva da je praha ko boga not...


Kateri model procesorja si to navil?

80% navitje je lep dosežek =)

LP

shark_nm ::

E2160 seveda :). Biser ni kej... in to na stock hladilniku. Ta serija je bila res posrečena navijanju...

bluefish ::

ob vseh temah na forumu o nakupu računalnika ipd. me je zagrabilo, da bi si omislil novo ohišje, ker je to trenutno mora za menjavo diskov ter urejanje kablov.

V oko mi je padel Antec Mini P180, ki pa je žal namenjen miniATX platam.
Saj izbira ne bi bila tako težka, če ne bi bil omejen z največ 460mm višine.

Obstaja kaj podobnega po obliki in velikosti, ter vsaj približno po ceni (Lian-Li skorajda odpade, čeprav ima kar fine modele)?
Kake izkušnje imate s Chiefteci?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

B & O ::

http://www.lian-li.com/v2/en/product/pr...

Sem ravno prejšen teden naročil PC in se pri tem zanimal za Lian Li ohišja. Tega vem da imajo trenutno vse trgovine na zalogi (katere prodajajo Lian Li). Cena mislim da nekaj čez 100EUR.

bluefish ::

Žal je cena sitnica. Omenjeni Antec stane malo čez 70EUR, šel bi do res max 90EUR. Sem si pa ta model že ogledoval in je kar zanimiv - pogrešam le prednja vratca, ker se mi tiste luknje zdijo precejšen magnet za prah.

Hexx ::

:'(iz agt-ja so sporočili da pride haf 922 pride 27. drugje v evropi pa da ga tudi nimajo..

mihalp ::

jaz sem mal gledal to - ne more bit slabo, al pa tega mal; mal je sicer dražji ampak kul

zupanman ::

Hexx je izjavil:

sej useeno, sm navajen(sm meu antec 900 prej):P


Živjo! Praviš da si imel antec 900 prej? sam se odločam za nakup za novo ohišje in sem pred odločitvijo za antec 900 ali ta 922HAF. Kako se ti je zdel antec 900 in kako se ti zdi HAF? Kateri je boljši in hladnejši? =)

Hexx ::

S HAF-om sem bolj zadovoljen kot z Antecom, boljše hlajenje, več ventov, meni osebno je celotno ohišje lepše, zelo dobro so naredili reže za diske, kakovost se mi zdi boljša, pri antecu imaš občutek da je vse iz plastike in še bi lahko našteval... ;)
Seveda pa dopuščam možnost da je komu drugemu Antec boljši..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

bluefish ::

Odvisno od tega, katerega Anteca gledaš. 900 tudi meni deluje poceni, s serijo P pa je že druga zgodba - navsezadnje je tudi cenovni razred odraz tega.

zupanman ::

OK potem se bom kar za HAF-a odločil. Je dokaj poceni in pa zelo veliko pohval sem slišal =) Ima morda stekleno stranico ob strani da vidiš notranje kompotente? To mi je tako "ubercool" :D

Hexx ::

niti ne..

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

zupanman ::

Aha ok. no sej niti ni izgleda tok važn... No nek sm tut brav kšn dan nazaj, da boljši pretok zraka v kišti, torej ta mora imeti vrjetno dobrega (vsaj veliko boljšega kot imam sedaj ko so vse komponente čisto stisnene skupaj -.-), da so tudi komponente veliko hladnejše... Naprimer GPU, CPU, RAMi. Se da to potrditi?
Bom lahko z tem izbil kaj temperatur od grafične?

BALAST ::

Ravno temperature grafične so tiste, ki se najbolj padejo pri dobro prezračenih ohišjih. Še posebno če so nereferenčni hladilniki, ki imajo izpihovanje v vse smeri, namesto izpihovanja zraka izven ohišja. Sam imam HAF 922 pa mi je temperatura grafične padla za 8°C ob polni obremenitvi, sicer sem potem dodal še vodo hlajenje ki pa je dodatno za 10°C znižala temperaturo grafične. Tudi ko sem probaval z CrossFire Ati HD5770 in HD5750 temperatura znotraj ohišja in komponent ni narasla niti za stopinjo.

Sem pa imel v preteklosti razna ohišja od Thermaltake npr. Soprano in Mozart, ki so seveda bila le oblikovno dobro izvedena, prezračena pa komajda kaj in notri je dobesedno vrelo poleti, kjer je bila temperatura navitega C2D čez 70°C, navite grafične 8800 gts na 90°C in matična preko 55°C, sem se sedaj odločil za ohišja Coolermaster Centurion in Coolermaster HAF 922, ki pa teh težav nimata. No seveda sem šel še korak dlje z vodnim hlajenjem obeh sistemov, kar mi daje še dodatno oblažitev hrupa od original hladlnih sistemov.

Hexx ::

Mislim da je BALAST dovolj dobro povedal:D

zupanman ::

Hehe supr =)

zupanman ::

En offtopic vprašanje (sori :P). Glede vodnega hlajenja. Se da to prov kupt kej taga pa zamenat z stock hladilnikam pa ventilatorjam al koko gre to? (grafična seveda)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
131371 (210) jezek05
»

top ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
423358 (2236) frudi
»

Katero ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
161686 (1461) iNooby
»

Pomoč pri izbiri ohišja!

Oddelek: Kaj kupiti
13937 (685) lufy
»

katero ohišje?

Oddelek: Strojna oprema
192011 (1670) Wox

Več podobnih tem