» »

Letalski prevoznik Alitalija - Mnenja

Letalski prevoznik Alitalija - Mnenja

somebody16 ::

Zdravo!

Čez dva meseca se odpravljam v ZDA. Kolikor sem se zanimal, je najcenejši povratni let iz Trsta z omenjenim letalskim prevoznikom. Če rezerviram sedaj, pride let okrog 750€ za dva z vsemi taksami.

Imate kakšne izkušnje s tem letalskim prevoznikom? Leto nazaj so bili skoraj pred stečajem. Ne bi rad da mi par dni pred letom vse skupaj odpovejo.


Hvala!

LP!

steev ::

Vem da je sestra 2 meseca nazaj vzela karte pri enem nizko cenovnem prevozniku, ki pa je šel 2-3 tedne nazaj v stečaj. Se je lahko poslovila od 80 EUR. Se ne sekira za ta denar, za 750 (oz. 375) pa bi se verjetno.
:|

ABX ::

Bolj naj te skrbi točnost Italijanov.

Drugače jaz uporabljam http://www.skyscanner.net/ ko iščem karte.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zeberdee ::

V glavnem, sklicuj se na vse zadeve, ki jih poznaš....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

somebody16 ::

Torej naštudiram berlinsko konvencijo :)

Ravno s to stranjo sem našel tega prevoznika. Uporabna zadeva.

Zeberdee ::

V primeru, da tvoj let zamuja (ali da si zamudil connecting flight zaradi njih), ti prevoznik mora zagotovit prevoz do hotela, nočitev in prevoz nazaj do letališča. All expenses paid.

Jaz sem prespal noč v loži, ker niso upoštevali direktiv. Napisal mail, zjutraj bil prebookiran 2 nivoja višje in užival, a z zlomljenim vratom.

mare_ ::

Če se ti gre predvsem, da čim ceneje prideš čez, prečekirej to stran: http://www.jetabroad.com.au/. London - vzhodna obala je pod 400 €, zahodna obala malo čez + do Londona in nazaj ter med letališči okoli 80 €. Edino zgubiš zaradi Londona recimo dan v vsako smer.

ABX ::

V primeru, da tvoj let zamuja (ali da si zamudil connecting flight zaradi njih), ti prevoznik mora zagotovit prevoz do hotela, nočitev in prevoz nazaj do letališča. All expenses paid.

Jaz sem prespal noč v loži, ker niso upoštevali direktiv. Napisal mail, zjutraj bil prebookiran 2 nivoja višje in užival, a z zlomljenim vratom.


Imaš kakšen link to tega sklepa?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zeberdee ::

Tole pišem iz bednega pcja, ki mi sproti crkuje.

Zaveza AA:
http://www.adria.si/media/bin?bin.svc=o... 2/7
Zavedamo se, da nepredvidene in daljše zamude lahko povzročajo stresne situacije, zato želimo
neprijetnosti med čakanjem čimbolj zmanjšati. Zavezujemo se, da vam bomo, če boste zaradi zamude
čakali več kot 2 uri, zagotovili ustrezno pomoč, na primer, pomagali vam bomo vzpostaviti stik s
sorodniki ali poslovnimi partnerji, vam po nudili hrano, pijačo in namestitev, če krajevne razmere tako
pomoč omogočajo.


Problem je ker pod berlinska konvencija ne najdem ničesar ne na UN WTO ne na strani evropske komisije. Se bom pa potrudil, takoj ko pridem domov.

ABX ::

Hvala.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ahac ::

Lani sem z Alitalio letel z Münchna preko Rima v NY in nazaj (oz. nazaj z New Jerseya).
Hrana je bla bedna, stevardese grde, inflight entertainment nezanimiv. Tja grede smo imel full zamude (kar je dobro, ker drugače bi zamudil drugi let, ker je že prvi zamujal - pa potem je pritisnil na gas in kr dost nadoknadil) pa v obe smeri so nam izgubil prtljago.
Nismo pa dol padl pa tud bankrotiral še niso, čeprav se je takrat o tem največ govoril. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

somebody16 ::

:) glede na to, da vas ni več, ki bi grajali to družbo sem se kar odločil zanjo. Upam, da ne bo večjih težav.

Hvala za mnenja!


LP

ABX ::

Uživaj. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

NazgulRR ::

Poročaj kako je blo potem. Tudi mene je zdaj zamikalo malo..370€ v obe smeri ni nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

mare_ ::

Če se ti gre predvsem, da čim ceneje prideš čez, prečekirej to stran: http://www.jetabroad.com.au/. London - vzhodna obala je pod 400 €, zahodna obala malo čez + do Londona in nazaj ter med letališči okoli 80 €. Edino zgubiš zaradi Londona recimo dan v vsako smer.

Ok, nevermind to, nisem videl, da je cena 750€ za 2 :)

somebody16 ::

Točna cena kart je 749,16 EUR za dve osebi
Motel pa pride 1055$ za 12 nočitev

Odhod imava 19.10, računava prečesati NY in okolico. Izdelati je potrebno še podroben načrt potovanja.

Bom poročal kako bo potekalo vse skupaj.

LP

Zgodovina sprememb…

somebody16 ::

Kar se tiče nastanitve gre v bistvu za sobo s kopalnico, TV, WIFi in zajtrkom

aiko ::

Upaj da prtljaga ne pride 10 dni za tabo v usa, ker italijani niso zanesljivi... raje še 1x premisli..

lp iz kopra

ABX ::

Upaj da prtljaga ne pride 10 dni za tabo v usa, ker italijani niso zanesljivi... raje še 1x premisli..

lp iz kopra


Pa ne imet notri kaj vrednega, so tudi znani po tem da kaj poberejo ven. Sicer ne letalska družba, ampak osebje na letališču.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

zavajon ::

Jaz sem 2007 letel z AlItalia v New York iz Trsta preko Rima in je bilo čisto OK. Let je bil točen, prtljaga je prišla z mano, hrana plastic-fantastic kot povsod, a še vedno boljša kot npr. pri Lufthansi. Tesno je kot povsod v economy classu, lepota stevardes pa je stvar okusa. Jaz vzamem uspavalno tableto in imam mir. Edino nisem mogel stevardu nikakor dopovedati, da rabim zeleni formular za vstop v ZDA in ne belega. Tega itak zdaj ni več.

fosil ::

Ravnokar je bankrotirala Sky europe.
Vsi ki so plačal karte se lahko obrišejo pod nosom.
Tudi oni so bili v težavah že nekaj časa in tudi oni so se poskušali rešit s poceni kartami.
Tako da previdnost ni odveč.

klik
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Zeberdee ::

Če letiš v ZDA kovčka ne smeš imeti zakljenega.

Če ti ga pregledajo, dobiš notri en listek, premetano ni nič, so izredno korektni.

Nisem stoprocenten, ampak mislim, da moraš za konekting flajte v ZDA iti na baggage claim in nato šeenkrat jih oddati na šalterju. Izredno zakomplicirano.
Po mojem, tokrat neekspertnem mnenju boš torej moral ali v Trstu oddati "odklenjen" kovček ali pa ga boš moral sprejeti in šeenkrat oddati v Rimu. Če je to varno - presodi sam. Mislim, da je boljša varianta, sploh če imaš več kot 2,5 ure med leti, da to sam storiš.

mare_ ::

A ni celo tako, da načeloma na nobenem letu ne smeš imeti kovčka zaklenjenega? (Sicer pa to ni ovira, men so recimo na letu do grčije lepo potrgali ključavnice dol :P)

ABX ::

A ni celo tako, da načeloma na nobenem letu ne smeš imeti kovčka zaklenjenega? (Sicer pa to ni ovira, men so recimo na letu do grčije lepo potrgali ključavnice dol :P)


Jaz ga itak ne zaklepam, če mi kdo kaj hoče ga bo še raztrgal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

nam so v USA na connecting flights pozabli dat torbo na letalo. pridemo na koncno destinacijo torbe pa ni nikjer. :)) naslednji dan v San Francisu nas je pred motelom cakala torba. iz LAX - LA do SF so iz letalske druzbe pripeljali. :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Zeberdee ::

Včasih so se kufri zaklepali. Pa to ne enkrat, ampak je bil čez "jajček" od Samsonita nujno še en ali celo dva "varnostna" pasova.

Zadnje čase letim večinoma z ročno prtljago, ampak z Adrio sem vedno letel z zaklenjenim kovčkom.

ahac ::

Prijatelju so prelomil ključavnico, uničil zadrgo in izgubil gate. Tko, da... ne zaklepat. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319142 (7353) iceman3
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304161 (3485) St235
»

Poceni v Francijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922816 (17815) Karaya 52
»

Najceneje do Londona

Oddelek: Loža
4410146 (7634) innerspace
»

Adria vs. Ryanair - kateri je boljši?

Oddelek: Loža
374905 (4057) BigWhale

Več podobnih tem