» »

brezžični internet

brezžični internet

boziceklol ::

mene pa zanima če mi lahko kdo razloži kaj vse potrebujem da mi bo delal brezžični internet.ravno sedaj sem dobil prenosnik in se nameravam kupiti brezžični internet pa ne vem kaj vse potrebujem.hvala za odgovore in pomoč.:))

Aston_11 ::

Kaj to sploh pomeni, da si kupiš brezžični internet? Prodajajo na kile? Simobil/mobitel varianta ali priklop na ruter ali usb mrežna kartica? Daj pojasni, kam bi se rad povezal, že imaš internet v hiši itd...

boziceklol ::

kupil bi usm mrežno kartico pa me zanima če rabim samo ta usb ali se kaj drugega.

Aston_11 ::

Samo USB kartico, če že imaš ruter.

OmegaBlue ::

A prenosnik nima že vgrajenega wifi, da greš kupovat USB (raje PCMCIA) mrežno?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

boziceklol ::

a mi lahko kdo to bolj razloži kaj je to router,wifi,PCMCIA kr jaz tega nc ne poznam.:8)
aia pa a je to ruter nujno potreben.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Za brezžični internet rabiš brezžični router. Pa prenosniki imajo že vsi integrirane brezžične zadeve, tako da verjetno ne rabiš mrežne kupovat.

boziceklol ::

a pol si kupm samo router pa mi bo net delal povsod tut na morju al pa ce gres za novo leto v francijo pa kj tazga.kok hitr pa je pol tak net?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

a pol si kupm samo router pa mi bo net delal povsod tut na morju al pa ce gres za novo leto v francijo pa kj tazga.kok hitr pa je pol tak net?
Ne, to je nekaj drugega.
Prejšnji odgovori se nanašajo na to, če imaš doma dostop do interneta in ne želiš kablov za povezavo računalnika in modema.

Aston_11 ::

Ti tle folk zajebaš en malčk, se mi zdi? Ti ga bo tebi ruter povlekel v Francijo, če te ne bo kdo prej ošamaril okrog betice.

boziceklol ::

aia.kaj pa je pol s tem ce gres v tujino.kaksn net mas pa pol za prenosnik.

blackbfm ::

Tiste mobitel in simobil varjante so za en k tako na splošno. Drugače pa te v tujini (pa tudi pri nas hehe) najceneje pride če najdeš in se priklopiš na nezaščiteno omrežje pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

bluefish ::

aia.kaj pa je pol s tem ce gres v tujino.kaksn net mas pa pol za prenosnik.
Lahko priklopiš direktno mobitel in ga uporabljaš kot modem. Seveda pa je cena prenosa podatkov odvisna od naročniškega paketa.

boziceklol ::

aia.kaj pa naprimer da bi sel z avtom v portoroz.kaksen net motm met pol da mi bo delal tut drugje ne samo doma?

Aston_11 ::

Vas zajebava na polno...8-) En bi ga moral okrog kepe, pa bi hitro propjevao... mulc še nima izpita za bicikl, pa bi šel kar z avtom v Portorož.... okrog kepe, pa hitro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

boziceklol ::

kaj zajebavam.mi je prou zal ce si ti tak kreten da ne zna pomagat.

Aston_11 ::

Zajebavaš mulc.

boziceklol ::

res se odlocam za nakup brezžičnega interneta pa ne wem kaj naj kupim da mi bo delalo tudi drugje ne samo doma, ker me skoraj nikoli ni doma.hvala vsem ki ste mi doslej pomagali.

bluefish ::

No, bottom line je, da zastonj pač ne bo, razen če najdeš v okolici odprto brezžično omrežje.

boziceklol ::

aston11 mi je prau zal ce si takega mnenja.jz se ne bom kregal s tabo.pametnjesi odneha.izgelda do to nisi ti.:)

ok hvala ti blue fish.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

To kar ti sprašuješ, je jasno mojemu 8 letniku, tako da koga druzga s Francijo in Portorožem. Pa wifijem, pa mobitelom pa internetom, pa ruterjem, pa še tega da ne veš, kakšen prenosnik imaš.
Okrog kepe pravim, kar sem rekel, sem rekel. Ti že veš, kdo je kreten, pa obnašat se ne znaš. Mulc, so že bli taki na forumu. Ka jim grafa ma 200 fps pa kaj vem kaj.

boziceklol ::

torej kaj si moram potem kupit.samo router da mi bo delal net.

blackbfm ::

Mešaš pojme. Če ne boš doma koristil potem ne rabiš routerja.

boziceklol ::

ok hvala vm vsem razon astona11

bluefish ::

Potrebuješ nekaj takega (oz. ekvivalent pri Simobilu): http://www.mobitel.si/akcije/instant-in...

Če imaš novejši mobilnik, ga lahko tudi koristiš kot modem. Seveda pa so hitrosti daleč od obljubljenega + pri nekaterih paketih je cena na kB prenešenih podatkov kar visoka - sploh v tujini.

boziceklol ::

a ta net mas pa lohk pol povsod po slo in tujini.

boziceklol ::

aha sm ze prebral da deluje doma in na poti.hvala ti bluefish mislm da si bom uzel unga neomejenga.

boziceklol ::

a je hitrost interneta odvisna tud kje si.naprimer ce si v sloveniji ti bo net delal hitrejse kot ce si kej v tujini?

blackbfm ::

Odvisno od signala..tok kot sem jaz testiru zadevo je bolj zanič, sicer sem imel od t2 ampak ok. Hitrosti zelo nihajo, slaba odzivnost, da ne govorim o softweru za povezavo, imel sem pa hyundai modem. Meni se stvar zdi bolj za silo oz. mogoče bi bila celo kolikor tok uporabna če bi bil v bližini bazne postaje.

bluefish ::

a je hitrost interneta odvisna tud kje si.naprimer ce si v sloveniji ti bo net delal hitrejse kot ce si kej v tujini?
Odvisno je od omrežja.

AndrejS ::

Odvisno od oddajnika... na hrvaškem deluje zelo hitro, ampak je tudi zelo drago.

techfreak :) ::

1€/100kB je cena na hrvaškem.

bukev ::

DejanL15, torej ko si bo boziceklol potegnil dol en dvd na hrvaškem, bo dobil račun za cca 45000€ haha.
in popolnoma resno mislim, da se mu bo kaj takega zgodilo.
Drugače pa je v tujini najbolje poiskati odprt wifi. sem se že vozil po blokovskih naseljih in oprezal za odprtim omrežjem, lol. na srečo ima odprt wifi za svoje stranke vse več hotelov - sem že parkiral pred hotel in se povezal na internet. ravno tako so opcije internetcafei - relativno poceni. takoimenovane mobilne variante ala mobitel ali podobno, so pa v tujini res zelo drage, vsaj pri nekoliko večjih prenosih. v službi redno uporabljamo mobitelov globetroter modem in se je sodelavcu ki je delal nekaj v Novi Gorici,zgodilo da ga je ne da bi to sploh vedel, potegnilo na italijansko omrežje - prišel je račun za skoraj 800€. Je šefa skoraj kap! Pa sploh ni bil tako velik prenos!lol
Bukev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

ABX ::

1€/100kB je cena na hrvaškem.


Kaj paketki so pozlačeni? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izimobil ne dela v italiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9118550 (6353) smile-
»

Manifest zbrisan pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
386060 (5173) xApeiron55
»

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
237949 (7201) koyotee
»

Mobitel džabest v tujini

Oddelek: Mobilne tehnologije
243639 (2745) Bor H
»

ADSL for the dumb

Oddelek: Kaj kupiti
101078 (846) sash

Več podobnih tem