» »

2.5" SATA disk

2.5" SATA disk

christooss ::

Kupujem nov disk za laptopa. In mam probleme katerega izbrat. Kakšne ideje? WDjevi so 500GB okol 80€ in s tem najcenejši v Sloveniji. Je kakšna druga firma boljša? Al so wdjevi kr kul. Tud segatov disk je tm oko 80€ na pixmania.com enako tudi samsung. Vendar če so WDjevi diski kul bom kr Slo izvedbo vzel :)

Kako se pozna razlika med 5400 in 7200 obrati? Zgoraj omenjeni so vsi 5400 različice.

hvala za odgovore
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

misek ::

Jaz sem zamenjal originalnega Fujitsu MHZ2250BH z 5400 z WD Scorpio Black 320 GB (WD3200BEKT) in je razlika v hitrosti presenetljiva v korist drugega (skoraj 2x višje hitrosti).

Invictus ::

Razlika se zelo pozna med 5400 in 7200, sploh če imaš odprtih več programov in bog ne daj, kakih virtualnih mašin.

Škoda da se ne da kupit laptopov brez diskovja, ker sam bi dal noter kaj boljšega kot ponavadi dajejo proizvajalci.

LP I.

XImhotep ::

da ne bom odpiral nove teme. Tudi jaz kupujem čim hitrejšega 2.5" trdi disk kot na primer ta WD. Če kdo priporoča katerega drugega, naj pove:D

KoMar- ::

Tega je ravno fotr nabavil... zelo tiha zadeva in prijetno hitra. Ne vidim kakšnih očitnih slabosti.

Alamar ::

Rabim nov disk za prenosnik. Mora biti 7200, tih, varčen, hiter, 16MB pomnilnika in 320GB ali več

Izbiram med tema dvema
Seagate Momentus 2,5
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

WD Scorpio Black 2.5
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

Kateri je boljša varianta oziroma, če je še kaj boljšega za do 75 EUR

XImhotep ::

sem kupil WD Scorpio Black 2.5, imam ga kakšen mesec, in razlika med prejšnim 5400 rpm in zdaj je očitna. Zelo zadovoljen. Glede teh dveh primerjav pa ne vem.;((:)

tey007 ::

eno malce offtopic vprašanje. a mislte da bi se splačalo kupit laptopa po delih in ga sam doma sestavt? mislm, se to sploh da?

XImhotep ::

mislim da se da (rabljeno, nevem tudi novo), povem ti pa da te bo dražje prišlo če boš vse novo po delih kupoval. Kupovati in si izmišljati kaj bo vse v prenosniku je zelo oteženo in ni tako kot pri sestavi navadnega PC-ja. (pozicije komponent in take stvari :))) ti priporočam da ga kupiš v celoti, kasneje lahko daš večji/hitrejši disk, več rama (če podpira ali če ima proste reže)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
121495 (857) AapocalypseE
»

WD 640GB Black SATA 2? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515374 (4042) tilinho20
»

Trdi disk WD ali Segate

Oddelek: Kaj kupiti
91082 (1011) jan01
»

Izkušnje in mnenja o nakupu trdega diska WD Raptor 74GB

Oddelek: Strojna oprema
71296 (1090) Tomaz27
»

DTP workstation & monitor do cca 1500€ - nasveti

Oddelek: Kaj kupiti
151156 (1031) opeter

Več podobnih tem