» »

Fluor v zobni pasti

Fluor v zobni pasti

Djuro ::

Halo!

Pred časom se v enem izmed slovenskih dnevnikov bral članek od fluoru, del sestavine, ki je skoraj v vsaki zobni pasti.
Da nič ne vpliva na samo zdravje zob in da ob daljšem uživanju oz. uživanju le tega v večjih količinah (kot naprimer fluorove tablete, ki jih dajejo dojenčkom in nosečnicam) le-ta vpliva na možgane in s tem na človekovo vedenje. Da človek postane 'ubogljiva ovca'. Pa da so se že igrali s poskusi, kjer so na območju uporov v bivši SSSR fluor dajali v pitno vodo, da so se ljudje pomirili.
Same hudo nenavadne omembe tega fluora v zgoraj omenjenem članku.

Zdej me pa zanima, če kdo ve, če je na netu kaka raziskava o tem fluoru. Če je res tako negativen (to je sicer relativno, države po vsej večini želijo ubogljive ljudi, ane?) na človekovo počutje.

Lp, Djuro

R0K ::

Ja jest sm tut neki o tem po TV vidu. Na A-kanalu je blo. Odaja Preverimo or smth.

Obstajajo tut paste brez floura.

Ja sej v vseh večjih tujih mestih je že flour v vodi. Moj stric iz Pariza, k je pršu k nam na 'počitnce' je bil čist šokiran, ko je reku da bi mal vode spil, pa smo mu iz pipe natočl. Oni majo vodo iz pipe sam še za pomivanje posode, avta pa praln stroj.

Sicer pa baje, mal floura na dan ne škoduje sploh. Baje clo zdravo.

perci ::

Rok, govoriš o fluoru ali kloru? Ker nič ne vem o tem, da bi imel v Parizu fluorirano vodo.

_marko ::

Flour je najreaktivnejši element sploh, zato ga v elementarni obliki v naravi ni.

Je zelo strupen plin. Močno razjeda kožo in poškoduje dihalne organe.

V zobni pasti ali ponekod v pitni vodi pa so flouridi, ki so dosti manj škodljivi oz. nevarni.


LP marko

R0K ::

Klor je itak v vsaki vodi rajt? Tut pr nas?

U Parizu majo res notr flour!

zaj_tam ::

Vprasanje kaj vse majo v Franciji v vodi se poleg fluoridov.
aja se nekaj. Se ne napise fluor ne flour? Kolko vem je flour moka ali pac?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zaj_tam ()

Tomi ::

Ok, čas, vidim, da tavate v temi. Res je, da je v vodi tako fluor in klor.
Prvega imamo premalo, ker menda ne jemo dosti hrane, ki ga vsebuje. Poleg tega so pijače (soft drinks) sicer iz veliko vode, samo ker je kemijski potencial tam notri premajhen, ga ne dobimo dovolj. Tako so (ali pa še sedaj) fluor dodajali v vodo, ker je bilo menda uspešno.
Klor je pa tako da ali v vsaki "beli" vodi, še posebej. če je bolj trda (se sicer tudi bolj opazi). Ni pa noben pretirano nevaren, ker fluor sploh ni elementaren, klora pa tako malo, da samo pobije mikrobe. Tako da lahko slovensko vodo še kar naprej pijete.
Res je tudi, da sedma skupina deluje pomirjevalno, ne pa tako, da bi bili ljudje bolj ubogljivi. Vendar je odmerek prevelik za kaj katega, razen, če pijete tono vode na dan.
Upam, da ste sedaj malo bolj pomirjeni.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

NoUse4AName ::

v vodo je boljse dajati flour kot klor

Sumo ::

čakte, kaj je zdej pravilno: FLOUR al FLUOR?

McHusch ::

po SSKJ je fluor pravilno

Tomi ::

Večno vprašanje, ki se ga nisem rešil v dveh letih prevajanja strokovnih besedil, ali prav se piše flour ali fluor:D
metrodusa.blogspot.com

jRk0 ::

Fluor sem jaz nekak vedno mel za prav:)

Jaz sem tudip otvju vceraj gledal al kdaj je blo...v tujini ze dolgo uporabljajo v vodi to ja. pa v zobni pasti je cisto kul da je notri, ker ce je v manjsih kolicinah v ustni votlini on v okolici zob je cisto zdrava stvar, ce pa bi zobno pasto jedel, pa ne bi blo tako kul...
You fuck up once, you loose two teeth.

Red_Mamba ::

ja FLOUR je bol moki bližje :)

kot drugo naj povem da tisti ki se tolažite z nizkimi koncentracijami pomislite na to koliko flora vnesete v organizem v celem življenju????

sej če bi pol žličke soli 3x na dan požru bi se ti po 30/40/50 letih tud poznalo a ne .

Zato si jaz že 15 let ne umivam zom z zobno pasto :)

Binji ::

Ja sam fora je mislm da ta, da se fluor kopici v telesu. Tako da bi blo kar poznat:D

Zobno pasto pa jst sm jedu mende v vrtcu:D
Zobe si pa z njo umivam zelo redko (samo umivam pa seveda redno:\ )
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zobna pasta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5916839 (14511) francek1
»

Zobne paste (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716942 (14316) harmony
»

Flor/Clor v vodi v plastenkah?

Oddelek: Loža
123079 (2640) RejZoR

Strupen fluor (fluorid) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10812261 (9915) WarpedGone
»

Fluor v tabletah DA ali NE

Oddelek: Problemi človeštva
263942 (3358) Matri[X]

Več podobnih tem