» »

Garancija

Garancija

tattoo ::

Pozdravljeni, pred slabim letom sem v Avstriji kupil prenosnik Amilo Xa-2528. Prenosnik si lasti grafično GForce 8600 za katero je znano, da je z napako (tudi uradno so priznali, da je cela serija z napako). Prenosnik še ni čist odpovedal, imam pa drugače težave s temperaturo in samim delovanjem prenosnika. Kakšne igre lahko kar odmislim, velikokrat pa tudi že deluje počasi in togo, ko imam odprtih več oken (word, firefox, msn, itd.) na enkrat. Včasih se celo sam ugasne in javi napako (modri zaslon), verjetno zaradi prevelike temperature. Ko ni preveč obremenjen, se giba okrog 80 stopinj, pri večji obremenitvi še več. Sedaj pa me zanima, če mi bodo v trgovini, kjer sem vzel prenosnik, vzeli računalnik pod garancijo in popravili to čeprav še za enkrat deluje koliko toliko normalno. Vsaj prvih 15 minut, ko se ne segreje preveč.

ERGY ::

Dokler dela ti ne bodo popravli nič. Svetujem, da nažigaš igre kolko gre da se uniči. Potem pa bodo morali zamenjat, saj velja 1 leto daljša garancija na to serijo grafične.

blackbfm ::

Stvar mora delovat brezhibno. To da se pregreva in šteka (pri sveže naloženem OS) za moje pojme ni brezhibno in so dolžni zrihtat.

tattoo ::

Jaz tudi tak mislim ja. V sredo ga peljem, upam da ga vzamejo.

tlozej ::

Poizkusi počistiti prah z ventilatorjev in hladilnih reber. Če je prenosnih močno zaprašen, je razlika v temperaturi pred in po čiščenju, lahko zelo velika. Imel sem tako zapackana rebra, da mi je po čiščenju temperatura procesorja padla z 90°C na ~50°C.

LP

tattoo ::

Tukaj je že spolšno znano, da gre za tovarniško napako. Dostim se je že pokvaril prenosnik s tako grafično kartico (84/86) in jo treba čim prej menjat. Preden še se skuri kaj druga ali pa ostanem brez kakšnih pomembnih podatkov.

feryz ::

Tukaj je že spolšno znano, da gre za tovarniško napako. Dostim se je že pokvaril prenosnik s tako grafično kartico (84/86) in jo treba čim prej menjat. Preden še se skuri kaj druga ali pa ostanem brez kakšnih pomembnih podatkov.

Za podatke odgovarjaš sam. Sicer pa me grozno zanima, kakšne pomembne podatke imaš na prenosniku. To je pač skregano z zdravo logiko.
Drugače pa mešaš hruške in jabolka. Omenjaš probleme z grafiko, navajaš pa temperaturo prenosnika (predvidevam, da proca). Omenjene temperature za grafične procesorje, ne sicer za prenosne, niso neka tragika.

tattoo ::

Hvala feryz, super si.

techfreak :) ::

Tukaj je že spolšno znano, da gre za tovarniško napako. Dostim se je že pokvaril prenosnik s tako grafično kartico (84/86) in jo treba čim prej menjat. Preden še se skuri kaj druga ali pa ostanem brez kakšnih pomembnih podatkov.

Če gre za tovarniško napako, še ne pomeni da ti bodo menjali. Menjajo samo, če se ti grafična dejansko pokvari.

V nasprotnem primeru pa pač počakaj, da ti crkne in potem nesi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava zavornih ploščic v garanciji?

Oddelek: Na cesti
51265 (1223) Linko
»

Čiščenje prahu na prenosnem računalniku - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
202268 (1793) solatko
»

Iphone 6 prazna baterija ob nizkih temperaturah - Apple ne prizna napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9415521 (12202) next3steps
»

kasko zavarovanje in poplava v vozilu

Oddelek: Na cesti
5916 (831) solatko
»

Motherboard temperatura - 45c preveč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171286 (974) Volta

Več podobnih tem