» »

Ubuntu oz. Mint in Realtek 8139D Ethernet

Ubuntu oz. Mint in Realtek 8139D Ethernet

kpkp ::

Živijo,
na starejši PC sem namestil Ubuntu 9.04 (bolj se mi dopade Mint 7, tako da ga bom zamenjal s slednjim, če mi uspe rešiti to težavo) težava se pojavi pri vzpostavitvi povezave z internetom (nenehoma se povezuje in odklaplja), tako da bi prosil linux stručkote za kak nasvet (sem pa precejšen n00b v linuxu tako da pačasi :P ).

Realtek 8139D je ime problema.

LP in havala

PS: povezava gre preko routerja, tako da bi moralo delati "plug&play"

PaX_MaN ::

Odpri Grubovo menu.lst datoteko (vpiši "sudo gedit /boot/grub/menu.lst" v konzoli), poišči prvi skupek, ki zgleda nekako takole:
title Ubuntu 9.04, kernel 2.6.28-15-generic
root ()/ubuntu/disks
kernel /boot/vmlinuz-2.6.28-15-generic root=UUID=D6B8B76BB8B7492F loop=/ubuntu/disks/root.disk ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.28-15-generic


in za tisti "splash" dodaj še "pci=noacpi".
Shrani, ponovno zaženi, poročaj.

kpkp ::

Tako imam sedaj v menu.lst
## ## End Default Options ##

title Ubuntu 9.04, kernel 2.6.28-11-generic
uuid e8fb6964-81eb-4b2a-ac71-8385aadc6668
kernel /boot/vmlinuz-2.6.28-11-generic root=UUID=e8fb6964-81eb-4b2a-ac71-8385aadc6668 ro quiet splash pci=noacpi
initrd /boot/initrd.img-2.6.28-11-generic


brez sprememb v delovanju zaenkrat...

PaX_MaN ::

Hm. Ti sploh zažene tega? V konzoli preveri z "uname -r" in če je izhod enak "2.6.28-11-generic" dodaj pred "pci=noacpi" še "acpi=force", sicer oboje dodaj k tistemu vnosu, ki sovpada z rezultatom ukaza "uname -r".

kpkp ::

Sem poizkusil včeraj in lahko potrdim da se loada 2.6.28-11-generic dodal sem mu še acpi=force, vendar brez rezultata...

Mogoče sem jaz kriv ker sem spregledal en detail, bom ponovno napisal situacijo.
Ko je na mrežno priklopim kabel, ki gre direktno v "modem" od T2 se pojavljajo neuspešne povezave v nedogled, če pa povežem peko routerja pa mi sploh ne zazna, kot da kabel sploh nebi bil povezan... Čuda

Hvala za tvoj čas, če imaš še kak nasvet je dobrodošel, čene bom bil prisiljen windowse gor stlačit :(

LP

overlord_tm ::

Predvidevam da v linuxu nisi saril po nastavivah mreze ... kako pa imas nastavljeno na routerju?

probaj dodeliti staticen IP (v skladu z nastavitvami mreze) tvoji linux skatli. To naredis tako da nekako kliknes na tisto ikonco desno zgoraj in potem pod edit connections ustvaris novo povezavo.

kpkp ::

Zgleda ad je problem v tem ker kabel ni crossover ampak 1:1 (na mojem PC-ju dela brez problema na mac in windows) tako da problem sploh ni pri linuxu ampak sklepam da mrežna (oz. plata al kaj jaz vem kaj :P ) slabo razume 1:1 kable.

I must apologize to linux :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako v Ubuntuju vklopiti nov kernel?

Oddelek: Operacijski sistemi
171054 (928) Mitja358
»

Nova resna ranljivost v Linux jedrih 2.4 in 2.6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7310154 (7552) karafeka
»

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504956 (3885) r5r
»

Težave Mythubuntu - ne dobim/izgubim sliko

Oddelek: Operacijski sistemi
171620 (1463) opeter
»

dual boot xp/ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
131765 (1646) misek

Več podobnih tem