» »

Računalnik se sesuva po zamenjavi grafične

Računalnik se sesuva po zamenjavi grafične

darthbranko ::

Kot sem opisal na kratko v naslovu že veste kaj je problem. Včeraj sem svojo staro geforce 7300gt zamenjal z geforce 8500gt in sem seveda na novvo inštaliral windowse in sicer windows 7. Prva igra ki sem jo sprobal je bila gta 4. Vse je delovalo normalno kakih 60 sekund, potem mi med igro nekajkrat utripne ekran, pokaže blue screen in se resetira računalnik. Najprej sem mislil da je kriv gta, nato sem probal še hearts of iron 3 eanko resetira računalnik. Potem sem grafično potipal in je bila zelo vroča, zato sem nanjo pritrdil velik ventilator ter v odprto ohišje računalnika usmeril še velik hišni ventilator. Nato sem zagnal na novo računalnik ter gta 4, in sem potipal grafično in je bila dokaj hladna. No pa sem poskusil znova vendar brez uspeha. Grafična je sicer od moje punce in jo je uporabljala celo leto brez problemov, takoj ko sem jo prestavil v svoj računalnik je vse šlo narobe, zato dvomim da je grafična pokvarjena, hlajenje tudi ni krivo. Driverji so novi, vendar mi je windows 7 zelo sumljiv OS. Bom poskusil še z windows xp sp2 vendar dvomim da bo pomgalo.

Sedaj pa ideje in nasveti:

1) Grafično sem preizkusil na dveh zelo strojno požrešnih igrah, Gta IV ter Hearts of Iron 3 ki sta znane po hudih memory leakih. Rfactor (simulacija dirkanja) dela ure in ure brez problemov, prav tako tudi nov Wolfenstein.

2) Sliši se neumno, a nekje sem zasledil da pomaga, če ugasnem računalnik ter ven dam "ram ploščice" za nekaj minut ter jih vstavim nazaj.

3) Zdaj pa mi prosim pomagajte, hvaležen vam bom.

 slika

slika

dzinks63 ::

Si pa genijalec. GF 8500gt je zanič kartica (skoraj nič boljša od 7300gt) za poganjanje današnjih najnovejših in najzahtevnejših iger. Grafično gf8500 gt lahko mirno vrneš svoji punci nazaj. Pri poganjanju GTA 4 ti je sigurno ves čas 100% obremenjena in ni čudno da ti vse skupaj meče ven. Za poganjanje GTA IV si nabavi neko novejšo grafično kartico ranga vsaj 60€. BTW kakšen proc sploh imaš, če je še ta kak enojedrnik, pol pa itak adijo.

darthbranko ::

Si pa genijalec. GF 8500gt je zanič kartica (skoraj nič boljša od 7300gt) za poganjanje današnjih najnovejših in najzahtevnejših iger. Grafično gf8500 gt lahko mirno vrneš svoji punci nazaj. Pri poganjanju GTA 4 ti je sigurno ves čas 100% obremenjena in ni čudno da ti vse skupaj meče ven. Za poganjanje GTA IV si nabavi neko novejšo grafično kartico ranga vsaj 60€. BTW kakšen proc sploh imaš, če je še ta kak enojedrnik, pol pa itak adijo.


Mislim ti pa si legenda stari moj. Res svaka ti čast. Večje bedarije kar si sedaj napisal še v življenju nisem prebral. Kot prvo, beri dobro, moja geforce 7300gt je poganjala gta 4, imam video dokaze, igor sem obrnil oziroma končal, in na geforce 8500gt, mi na medium s 1280×1024 dela čisto gladko, imam zopet video dokaze, vendar z razliko da mi po minuti igranja vrže ven. In kot drugo, kdo sploh še uporablja enojedrnike, pa kaj je s tabo, gta 4 na enojedrniku še zagnati ne bi mogel. Imam AMD athlona dual core 64 bit, 4200+

Prosil bi te da ne pišeš v to temo. Rabim nasvet nekoga ki ve kaj govori.

boogie_xlr ::

Na sliki piše:
A clock interrupt was not received on a secondary processor within the allocated time interval.

Sumim, da je s procesorjem neki narobe, ali pa nimaš dovolj močan napajalnik. Preveri, če imaš dodatno napajanje za grafično kartico in CPU prikopljeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gta 4 in grafika

Oddelek: Pomoč in nasveti
312289 (2016) mtosev
»

kateri racunalnik kupiti ? (gaming pc)

Oddelek: Kaj kupiti
313251 (2245) luka66_6
»

nVidia GeForce 9800GT 512MB (par vprašanj) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563858 (2852) Lynx
»

Gta iv(šteka)kaj zadaj izboljšati (grafo ali procesor

Oddelek: Kaj kupiti
352835 (2292) ShARk63
»

Kateri osebni računalnik do 420evrov (100.000sit)?

Oddelek: Kaj kupiti
211400 (1037) Meizu

Več podobnih tem