» »

kak nardit particije?

kak nardit particije?

Klemenn ::

torej...v torek ali ponedeljek dobim wd 80 gb8-O ..in najprej kar nardim je particije...20 za 1 brata, 20 za drugega in 40gb zame :D ..pa me zanima kak se to dela..s čim itd...pa če lahk tut kej zajebam..povejte..

ABX ::

Za delat red na disku imaš folderje ne particije. Če ne želiš da ti brat kuri disk pa mu definiraj qvoto če imaš w2k+ntfs.

Drugače uporabljaj setup cd od w2k/xp ker zna bit da fdisk bo delal neumnosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jure2k ::

Poskus partition magic, mislim, da je eden boljših pripomočkov za particije. BTW un k... od FDISKA mi je enkrat uničil napačno particijo, pa sem preveril vse ime, velikost in potem sem jo zbrisal. Ampak neee on je mogu zbrisat ravno nasprotno tisto particijo, kjer so bili podatki;(( ... od takrat ga ne uporabljam več, do takrat mi je bil pa zakon in sem ga uporabljal večkrat na teden >:D

Klemenn ::

se da to uporabljat tut v dosu? pa se da kako nardit da brata sploh ne bi videla moje particije?...oz da bi vsak vidu samo svojo?

Jure2k ::

Vse se da če se hoče>:D :D
V dos greš z disketo (ko inštaliraš posnameš 2 disketi). Jest sem mel naštiman tko, da sem mel 2 sistema gor WinXP in Win2000, pa nista en drugmu brkljala po particijah (ker se nista vidla>:D ), mislm, pa da nebi smel bit problemov, samo, ne vem, kako je s skritimi particijami v enem sistemu, mogoče boš mogu v partition magicu vsakič particijo naredit nazaj na normalno. Drugač pa če rabeš to zato, ker nočeš, da bi ti brata brskala po podatkih (nage babe >:D ) je stokrat laži, da si posnameš program folder guard, ki zaklene mape na disku in so te dosegljive samo, ko je program zagnan in ko je v programu to omogočeno, pri windowsih 2000 ali XP in particijah NTFS pa tako ali tako lahko narediš, da so podatki zakodirani in ima samo lastnik dostop do njih. Naredte si več accountov, gesla, in zakodirajte podatke.>:D

BRATSKA LJUBEZEN:D >:D
When I die, I want to die like my grandmother who died peacefully in
her sleep. Not screaming like all the passengers in her car.

Klemenn ::

jep bratska ljubezen...a tako je dobr če nardim sebi ntfs in njima navadno...bosta potem videla mojo particijo?

Jure2k ::

bosta, samo jo lahko zakodiraš, tako, da ne bosta imela dostopa do nje (Če ne bosta prijavljena v windowsih pod tvojim imenom ali kot administrator)

Ne bosta videla nobenih datotek, če te to skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

Klemenn ::

ja :D

Jure2k ::

He he>:D

Mercier ::

Ni važno kakšna particija je, važne so pravice, ki jih ima uporabnik glede particije/direktorija/datoteke. Tega ne moreš delat na FAT particiji, torej moraš uporabit NTFS. Enkripcijo raje pusti pri miru, da ti ne bo žal.

BTW, se da s partition magic-om (demo verzijo) resize-at particije? Moram to ravno danes naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Jure2k ::

Se mi zdi, da s preizkusno verzijo ne morš nič. Ja ja, zdej se spomnem, lahko se igraš, pa delaš ne vem, kaj vse, sam particij ti pa neče spremnit, tko nekak, kt da bi mel word, pa ti nebi hotl sejvat.>:D

Mercier ::

Ja, sem ugotovil. Ko bi moral narediti. :(

Klemenn ::

še zdej ne razumem kak lahko od 80gb formatiram 40gb v ntfs in 2 x 20 gb v fat32

ABX ::

Imaš os inštaliran ja ali ne?

If exist Os then start OS in formatiraj disk v explorerju (oz v disk manager če je to XP/w2k)

else

Bootaj z w2k/XP cdjem in formatiraj.


As simple as pasulj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Klemenn ::

ne ne bo nč posneto gor..particije mislim naredit še preden bom delal karkoli..pa ne vem kako bi formatiral samo 40 gb v nfts način (da ne bi vidli mojga diska)..ker formatirat znam ampak ne rabm jz formatirat celega diska..rabm samo 40@ntfs in 2x 20 b@fat 32

ABX ::

Bootaj z w2k/XP cdjem in formatiraj. oz. definiraj particije. Formatiraš lahko kasneje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Klemenn ::

kako lahko definiram particije?:\

ABX ::

Ma kaj ti moram prav screen shote nalimat sem gor. Štartaj uni presnet cd in beri navodila.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Klemenn ::

screenshote :D ...sej ne...aha polj je tam kaka funkcija za to nardit..ok ..dankešun

Jure2k ::

Če maš windowse 2000 al pa Xp pejd v disk manegment (control panel/administrative tools/computer manegment) tm se da tud marskej narest, kokr se jest spomnm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131758 (1552) Red_Mamba
»

WinXP- kako dodaš/sparticioniraš/sformatiraš nov HDD ?

Oddelek: Programska oprema
241665 (1446) andrej
»

FAT32 ali NTFS

Oddelek: Programska oprema
233194 (2788) andrej
»

Win2000 in Win98 na enem compu

Oddelek: Operacijski sistemi
111132 (972) bastadu
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122091 (1929) OrlyTM

Več podobnih tem