» »

Spletni radijski sprejemniki

Spletni radijski sprejemniki

Kron ::

Kar nekaj časa se v tujini dobijo razne vrste radijskih sprejemnikov, ki delujejo preko interneta.

Pri nas trenutno ni zaslediti pretirane ponudbe; našel sem namreč le IpDio.

Zanima me, če že kdo Web radio sprejemnike poseduje, kakšne so izkušnje, kaj vse se da sprejemat - le prednastavljene ali tudi ostale slovenske postaje, ki oddajo preko interneta...

Pa te zadeve uporabljajo ShoutCast?
=**=C64=**=

JayKay ::

radio city ima shoutcast (winamp), radio center in hit pa delata v windows media playerju. ostalo pa se imho niti ne splača poslušat

misek ::

Preberi še malo to temo: Radio z mrežno?

Sam sem ravno par dni nazaj na hitro preizkusil omenjeni NOXON iRadio. Ko ga prižgeš si prenese listo, na kateri je en kup radijskih postaj, tako tujih kot domačih. Sicer ga ima kolega, ampak ga lahko povprašam za podrobnosti, če koga zanima.

Kron ::

Predvsem me zanima, kako je s predvajanjem radijskih postaj, ki niso na seznamu.

Aha, sem našel da ima podporo za Shoutcast.
Der Anwender kann eigene Stationen hinzufügen, z.B. vom „Shoutcast“ Radioportal, das viele Sparten-Sender bietet.


Kako pa je z radio center in hit ki pa delata v windows media playerju kot je omenil JayKay?
=**=C64=**=

clix ::

Sam imam doma logitech squeezebox in lahko z njim predvajam tako hit (http://live.radiohit.si:9560/listen.pls) kot radio center (http://212.18.63.51:8042)
lp

misek ::

Radio center deluje. Za Hit bo kolega preveril.

EDIT: Pravkar preverjeno: oba delujeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

Oldi ::

Za na nočno omarico kupujem WLAN WEB + FM radio + budilka. Dovolj imam domačih radiev, ki vsi predvajajo en in isti šmorn. Obvezno mora podpirati wma in realaudio. Ima kdo kaj takega oziroma kaj mi priporočate - tudi iz tujine.

Oldi ::

Kaj pa kak xtreamer ali kaj podobnega, za Sidewinder II ni nevedenega RealAudio kodeka.
ALi pa GSM, že dlje kupujem kakega androida z WiFijem in bi združil prijetno s koristnim, ob postelji ga priklopim na elektriko, namest slušal zvočnike - za ponoči bo dovolj na glas. Kako bi to prenesle baterije - vsakodnevno polnjenje mislim?

Valentin ::

Rad bi nabavil spletni radijski sprejemnik.

Malo sem brskal po netu pri nas, pa se mi zdi ponudba zelo skromna. Recimo na Mimovrste so tole celo nehali prodajat.

Ali mi lahko kaj svetujete? Zanima me tudi, ali sploh lahko nastaviš kakšno postajo po svojih željah? Naprimer radio Pula.

Hayabusa ::

Squeezebox.
Googlaj "wifi music player".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Oldi ::

Za zmerno ceno bi prodal Revo Pico. Z njim ni nič narobe, moti me le da ne morem nastaviti timer, da se izklopi in me sredi noči zbuja.
Kolikor se spomnim lahko dodaš pistajo, sicer je pa vse živo v njegovi spletni bazi, ki jo na tvoj predlog dopolnijo.
 Revo Pico

Revo Pico



http://www.google.com/search?q=Revo+int...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

joze67 ::

cenena tablica, morda z zunanjimi zvočniki?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se temu rece?

Oddelek: Na cesti
5927 (681) rok1986

iGO zemljevidi

Oddelek: Mobilne tehnologije
265834 (2184) klinker
»

Iščem naslov tv serije

Oddelek: Sedem umetnosti
81644 (1388) Leprechaun
»

nasveti glede lotanja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71512 (1263) mihec87
»

Baterija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221987 (1573) negotiator

Več podobnih tem