» »

PC se kar naprej ponovno zaganja

PC se kar naprej ponovno zaganja

Theone2005 ::

Imam problem s PC-jem.Začelo se je tako da se je sredi dela v windowsih kar naenkrat restartal. To se je začelo pojavljati vedno bolj pogosto, dokler ni prišlo tako daleč, da ni šlo več niti v windowse. Ob zagonu, ko se pojavi winxp logo, se restarta. Ponovno pride do winxp logota, se spet restarta itd, itd..
PC sem formatiral, na novo dal nalagat windowse, še vedno isti problem.

Pregreva se ne..no, sicer pa če bi bil to problem se po moje nebi dogajalo vedno na istem mestu (ko se pojavi winxp logo)
PC sem tudi odprl in ni videt nič čudnega, nobenega prahu, ventilatorji delajo OK...
Je pa to drugače Asus Pundit (malo črno ohišje) z intel celeronom. Pa v safe mode se je isto zgodilo (reboot)
zdaj ko sem na novo nalagal winse, je kopiranje fajlov šlo skozi, potem ob ponovnem zagonu pa se pri winxp logotu spet reboota...wierd

Any ideas ?

LP

krneki007 ::

preveri ram in disk

ModriN96 ::

To bo strojna napaka... Kaj točno je narobe je težko rečt... Lahko je ram, plata...

birtija ::

enak problem pri meni na enem starejšem compu (8let), menjal ram, napajalnik, na novo naložil winse, nič.
prebral cel kup postov na to temo, verjetno bo kar plata

stuff ::

preveri, ram, disk ter kondenzatorje na matični plošči

Theone2005 ::

Ravnokar sem zamenjal ram, pa je isto. Iz kište sem vzel še DVD-rom in disk da preverim plato..
Zraven procesorja so 4 vlki kondenzatorji in se mi zdi da so na zgornjem delu vsi malo napihnili.
Iz enega se vidi da je nekaj malega že steklo ven...
Očitno so ti kondiji problem..
Je težko menjat te kondezatorje na plati ?
..al je boljše pač menjat plato

LP

Timmah ::

če so kondenzarotji napihnjeni je zagotovo to problem. Zamenjat jih ni težko (odvisno kako si vešč spajkanja) je pa treba pazit, da dobiš prave.
donde esta francesca

Vuli ::

Pogledaš kaj piše na kondijih, (koliko V, in nF imajo), greš na IC-Elektronika, naročiš in zamenjaš. 10 minut dela, če ne upaš sam pa reči komu.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Avenger ::

Malo sem pozen - opisane napake so 100% napaka na plošči. Se mi je zgodilo že 2x. Me pa hudo zanima če bo po menjavi kondenzatorjev delovalo...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se po zagonu ugasne (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559993 (7082) BivšiUser2
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513604 (3030) DT232
»

Več težav: računalnik se obeša brez razloga, miš ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
292217 (1796) teddy81
»

pomoč pri inštalaciji xp-ja :( neznam odpravit napake :(

Oddelek: Operacijski sistemi
5950 (869) Poldy
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212698 (2361) 1309976

Več podobnih tem