» »

A se mi splaca overklokat?

A se mi splaca overklokat?

*TV* ::

Fora je v tem da mam P2400 in bi ga rad mal navil. Recimo na 448 (4*112) al pa 496 (4*124). Sam ce bi navil, pol bi mogo dat disk na PIO mode (na 3 al 4), kar pa bi racunalnik verjetn sam upocasnilo.Kje je pol smisel. A se splaca za tisti 2 sliki v quaku sploh navit, pri tem pa upocasnit vsakdanje delo (od kopiranja do gledanja filmov), kjer je udma se kako pomemben.

Lp

kuntek ::

Navijanje se vsekakor vedno splača...:D:D

Matek ::

Zakaj bi mogo disk dat na PIO Mode? To je priporočljivo samo med navjanjem, po navijanju lahko spet vrneš na ATA/66 al ka že maš.:D

ChiefThunder ::

Če se izkaže, da je sistem po overlockanju stabilen, vrneš PIO mode nazaj na isto vrednost. Če maš opcijo, daj PCI vodilo na 1/3, VGA pa na 2/3.

McHregec ::

jst sem svoja 400 navil na 450 in dela v redu in nisem nic prestavljal v PIO mode :D

msmiha ::

Ti kar overclockaj!!!:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

anxieux ::

overkolokej če ti srce dopušča, drgač pa ostan pr tem kar maš...
~Let The HammerFall~

Space Surfer ::

Osebno bi overclockal! Vsaj za potešitev duše.:D
CAUTION! Overclocking is addictive!

Shadowman-x ::

OC je vsekakor vredno truda, posebej pri tako majhnih razlikah, ko je dela samo za minutko ali manj (spremeniš nastavitve v Biosu ali prestaviš jumper-je, pa je zadeva urejena). Spreminjanje PIO mode pa lahko daš na stran pri FSB 112, pri FSB 124 pa pazi, da ne boš kaj skuril (IDE ali SCSI naprave), saj dvigneš PCI vodilu na 41.33 MHz. Če imaš možnost deljenja s 4, ti to toplo priporočam.8-)

Nemelk ::

Jst bi OC-jal! Men je dost lepse neki v praksi probat, kot pa najprej teorijo delat!>:D
Nemelk ™


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron 500 - kako na 83 MHz?

Oddelek: Navijanje
141286 (1063) Jaxx
»

c466@525...?

Oddelek: Navijanje
321069 (782) boss_y
»

pio mode ??

Oddelek: Strojna oprema
8916 (724) VASkO
»

PIO Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
91178 (1066) TESKAn
»

C366@458

Oddelek: Navijanje
71119 (1023) Loki

Več podobnih tem