» »

Toshiba s prvo 64 GB SDXC kartico

Toshiba s prvo 64 GB SDXC kartico

SD kartice

vir: Wikipedia
TG Daily - Pri Toshibi so povedali, da pripravljajo SDXC kartico s kar 64 GB prostora. Prvi primerki kartice bodo na voljo novembra, decembra pa bodo sledili še primerki SDHC različice, obe pa podpirata najnovejši, UHS104 standard SD pomnilnika. Z uporabo zadnje različice standarda je bralna hitrost kartic poskočila na kar 60 MB/s, medtem ko je zapisovanje, klasično, počasnejše pri 35 MB/s. Linijo bosta dopolnila tudi 32 in 16 gigabajtna SDHC modela, z obljubljenimi hitrostmi pa tudi SD pomnilnik postane zanimiv za digitalne kamere oz. DSLR fotoaparate, ki so se do sedaj zanašali na kasete, trde diske oz. v primeru fotoaparatov praktično izključno na CF pomnilnik. Masovna proizvodnja vseh štirih modelov naj bi stekla spomladi leta 2010, cena pa zaenkrat še ni znana.

7 komentarjev

3p ::

CF uporabljajo skoraj izključno profi DSLRji (torej kak 1 od 10 prodanih).

PrimozR ::

Pravzaprav CFa ne uporabljajo le entry modeli (350/400/450/500D, D40/60, verjetno tudi 1000D in D5000 ter morda še D90). Tako da večina DSLRov je lepo na CFu :)

3p ::

Sem šel preverit: Nikon do D90 seveda, Pentaxi (vključno s K20 in K7) in torej Samsungi, pri Sonyju imajo vsi poleg CF/SD še spomin-štango, Olympusi imajo SD in CF... Pa saj ne da bi bilo življenjsko pomembno... :))

MrStein ::

Sem mislil napisat naj že opustijo te iks in ipsilon standarde in uporabijo USB, ampak pol vidim 60 MB/s, o katerem USB žal lahko le sanja.
Nič, kaos se nadaljuje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PrimozR ::

Sem šel preverit: Nikon do D90 seveda, Pentaxi (vključno s K20 in K7) in torej Samsungi, pri Sonyju imajo vsi poleg CF/SD še spomin-štango, Olympusi imajo SD in CF... Pa saj ne da bi bilo življenjsko pomembno... :))

Koliko profijev uporablja aparat, ki ni Nikon oz. Canon?Še vedno je večina na CF ;)

driver_x ::

CF kakašne hude prednost pred SD nima. Uporaba v profesionalnih modelih je po moje bolj zaradi navajenosti tovrstnih uporabnikov na ta format.

Matko ::

CF kakašne hude prednost pred SD nima. Uporaba v profesionalnih modelih je po moje bolj zaradi navajenosti tovrstnih uporabnikov na ta format.

Robustnost ?

Pri celotni opremi je večji volumen CF kartice zanemarljiv


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236163 (11219) LuIK
»

MICRO SD kartica - katera je najhitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
325959 (4751) Pithlit
»

32 GB microSD, 64 GB SDXC (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
728280 (6926) Lonsarg
»

SDHC kartica za Canon SX10is

Oddelek: Pomoč in nasveti
62614 (2561) NavadniNimda

Več podobnih tem