» »

Težava s ploščo Gigabyte

Težava s ploščo Gigabyte

king22 ::

Pozdravljeni!

Imam težave z osnovno ploščo Gigabyte GA-8IPE1000 Pro.
In sicer računalnik se je včasih zagnal včasih pa ne in je blo vse črno na ekranu.
Zamenjal sem vse druga in še vedno ne dela. Imam dva delujoča procesorja in včasih ko zamenjam procesorja med sabo, plošča zažene sistem na polovico ali samo do biosa in zmrzne. Ko ga resetiram se ne zažene več.
Zamenjal sem procesor,grafiko,rame,napajalnik,disk,baterijo za bios... Tako da je plošča zanič oz. upam da delno v okvari.

Sedaj me zanima, če se da takšno ploščo popraviti-oživeti, ker mi je dobro služila ?

p.s. plošča+procesor nista bila nikoli navita.

Han ::

Če so kondenzatorji fuč, popravilo ni problem, če je kaj drugega, pa se rajši ozri po drugi (novi) plati...

BALAST ::

Po tem kar si povedal, ni upanja za popravilo.
Kar je ostalo dobrega napiši oglas, ker DDR1, AGP grafična in procesor P4 so še nekaj vredni.
Potem pa kupi novo matično, procesor in ram. Veliko matičnih ima že integrirano grafiko, kar je poceni.

king22 ::

Kondenzatorji so vsi celi in ostali čipi, upori, tranzistorji... na plošči so na videz kot novi. Zgleda se bo res treba posloviti od plošče :(

TOP ::

To je znano za Gigašrot.Pa sej je že stara,kar nekaj let.

king22 ::

Stara je res, sam delala je pa ko urca.

TOP ::

Vsaka stvar večinoma dela,kot urca sam enkrat se pokvari.Kaj se sekiraš butni v smeti in drugo,če jo kje dobiš,rabljeno.

king22 ::

Hvala za hitro pomoč, grem v nabavo po rabljeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik ne vžge (črn ekran)

Oddelek: Pomoč in nasveti
183156 (2898) janali
»

Resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
8894 (772) doody
»

Racunalnik se ne zazene

Oddelek: Strojna oprema
151883 (1677) B0rg
»

Matična plošča k7s5a

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71614 (1447) madviper
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312198 (11585) k0lar

Več podobnih tem