» »

Car FM Transmitter

Car FM Transmitter

«
1
2

shadeX ::

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje in sicer: Mene zanima kje v sloveniji bi lahko to dobil?

http://www.lightinthebox.com/Car-FM-Tra...

ker nevem kako se pravilno v slovenščini reče temu. Tako, da če mi prosim nekdo pomaga :DDDD kakšen link je dobrodošel, čene pa bom zadovoljen kako se reče v slovenščini tej stvari :D

hvala!!

(ups, napisal v napačno temo, se iskreno opravičujem že vnaprej in prosim moderatorja če premakne temo )

T.A.D.E.J ::

Ne vem če mislim prav, ker imaš tu eno x sliko...a če vseeno mislim za prav FM Transmitter, ki deluje tako da ga vklopiš v mesto za vžigalnik v avtomobilu, nanj priklopiš USB ključek ali spominsko kartico, nastaviš na določeno frekvenco na radiu in na napravi in to potem špila...lahko to dobiš na dostih mestih pri nas...vsake toliko časa imaš celo v inter sparu akcijo in ga lahko kupiš po 15€, mislim pa da so nekje takšne cene tudi na Bolhi ;)

residual ::

imajo ga tudi big bangu, v akciji za nekaj €...

obvezno kupi takega kjer lahko poljubno spreminjaš frekvence oddajanja. namreč tistih 5 prednastavljenih frekvenc (tvoj link) ne moreš spremenit in glede na zapolnjenost frekvenčnega prostora ti radio predvaja marsikatero radio postajo namesto tvojih mp3. seveda je pa to odvisno tudi oddajne moči FM transmiterja.

pa kot smo že ugotovil na forumu (search) jih v sloveniji lahko prodajajo, uporabljat jih pa kao ne smeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: residual ()

lonz ::

Mislim da radiodifuzijski zakon takele reči prepoveduje, ja. Se spomnem iz podobne teme, ker sem tudi jaz razmišljal o tej nabavi. Pa tudi kvaliteta zvoka naj bi bila precej na psu. Če imaš možnost probaj ped nakupom preizkusit.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

Calligula ::

V PC HAND v Trzinu imajo enega za 10-15 Eurov, ker je kolega pred kratkim kupil...

T.A.D.E.J ::

imajo ga tudi big bangu, v akciji za nekaj €...


A mi lahko daš link, ker ga jaz ne najdem v Big Bang-ovi ponudbi :|
Opažam, da bi tud meni na nek način prav prišel :D No, drugače bom pa nabavil enega z bolhe.

djordjevic ::

Čakajte, čakajte. Zakaj že naj bi bilo tole stvarco prepovedano uporabljati?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Roadkill ::

Tele zadeve v veliki večini niso vredne niti evra.
Signal je v skoraj vseh primerih porazen in uporaba nepraktična.
Če te pa ne moti, da je kvaliteta zvoka v večini primerov slabša kot če lepo uloviš kako radijsko postajo, potem je pa morda to prava stvar zate.

Če prideš do mene v Kamnik ali pa se zmeniva v Ljubljani ti ga prodam za 5€. Dal sem nekje 20€ pred kakim mesecem.
Je pa takega tipa, da nanj priklopiš mp3 player preko navadne 3,5mm banance (tak izhod kot je na mp3 playerjih za slušalke), torej nima podpore za spominske kartice in USB.

edit:
Prepovedano je oddajati FM signal. Tako načeloma ne smeš uporabljat tega, ampak ni neke panike, ker je oddajan signal od teh napravc tako šibak, da ga ne bo nikoli nihče zaznal.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

T.A.D.E.J ::

Ja baje moti signal radij, ki so v okolici katere se voziš. Sam če si nastaviš na frekvenco, ki ne obstaja kot nobena radijska postaja, potem mislim da nima kaj motit. Sam koga pa briga če komu radio šteka v bljižini...samo da on lahko posluša v avtomobilu.

Calligula ::

Kolegu zadeva dobro deluje, se pa pozna v kaki Italiji kjer milijon gobezdacev na moljon postajah gobca v prazno, jemlje veliko spektra in je treba veckrat menjat frekvenco. Pri nas pa zadeva deluje dobro.

jamabama007 ::

to kupiš v akvoniju ,tam nek čist zravn celja je

AKVONIJ se reče trgovini

T.A.D.E.J ::

Akvonij je v Šentjurju...tam imajo kar poceni in kvalitetno. No, vsaj po mojih izkušnjah :)

shadeX ::

aha. hmm torej kvaliteta tega oz. predvajane glasbe ni ravno dobra? ...

T.A.D.E.J ::

Ja če maš neko hudo ozvočenje, potem si raje nabavi avtoradio, ker takega zvoka kot je tam, ga na tem transmitterju ne boš dobil. Ma jst mam navadna dva zvočnika (2x150W) in mi je takrat ko sem to še imel, čist lepo delalo.

lebang1 ::

Mogoče ve kdo kako bi lahko to sam naredil?
kako bol enostavno vezja, da potem stvari skup sciniš... in deluje...?

Fadil ::

Sam sem kupil tole zadevo iz Kitajske in meni osebno je šlo zelo na vživce vse te motnje in šumenje. Zadeva je brezveze, ker zvok ni čist.

Lep pozdrav

T.A.D.E.J ::

Mogoče ve kdo kako bi lahko to sam naredil?
kako bol enostavno vezja, da potem stvari skup sciniš... in deluje...?


Ja, zajameš en kup dreka v desno reko, en kup v levo, pa si ga razmažeš po frisu. Pol pa kupiš fm transmitter in ga skup sciniš s prostorom za vžigalnik v avtomobilu in stvar deluje ;)

Kake maš no...stvar pride od 10€ naprej ti bi se pa mcGaiverja igral :D

Zgodovina sprememb…

lebang1 ::

Mogoče ve kdo kako bi lahko to sam naredil?
kako bol enostavno vezja, da potem stvari skup sciniš... in deluje...?


Ja, zajameš en kup dreka v desno reko, en kup v levo, pa si ga razmažeš po frisu. Pol pa kupiš fm transmitter in ga skup sciniš s prostorom za vžigalnik v avtomobilu in stvar deluje ;)

Kake maš no...stvar pride od 10€ naprej ti bi se pa mcGaiverja igral :D


Kaj pa tebi ni jasno?
Malo iz veselja skup zacinu,
po možnosti tako da dela na 100 metru in bi tebe jebu pole :)

boogie_xlr ::

Js mam PCB, sam IC se v SLO ne dobi...
http://electronics-diy.com/BA1404_Stere...

rokxboy ::

Hehe, tudi jest sem to probal kupiti dve leti nazaj, pa sem po dveh dneh ugotovil kar ti fantje tukaj gor pravijo! Ce je le mozno se temu izogni. Tudi sam sem takrat dal 20 eur zanj, medtem ko imas nove mp3 radije ze od cca. 60 eur naprej, ki bodo bolj prakticni in kvalitetnejsi.

SPEEEED ::

Sicer že malo stara tema...

Jaz sem tudi gledal za ta transmiter ampak kot vsi pravijo je kvaliteta zvoka ZANIČ!

Bolj ti priporočam avtoradio vmesnik, ki ti tovarniško vgrajen avtoradio na kasete ali cdje spremeni v USB ali iPod. Preverjeno odlična kvaliteta glasbe.

No mogoče kakšnemu še prav pride....

boset ::

lebang1
Kaj pa tebi ni jasno?
Malo iz veselja skup zacinu,
po možnosti tako da dela na 100 metru in bi tebe jebu
pole :)

ja sej jaz tudi o tem študiram.
Ojačanje signala :D

Zanimivo bi blo oddajat svoj radio.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

LuGi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

lebang1 ::


ja sej jaz tudi o tem študiram.
Ojačanje signala :D

Zanimivo bi blo oddajat svoj radio.
lp



Ja, mogoče kdo ve kje je narisano kakšno tako vezje da si potem sam narediš,
ker tiste stveri za 9,99€ so slabe, pa če sam skupaj sestaviš lahko narediš da oddaja tudi dlje, saj po zakonu naj bi to oddajalo signal le nekaj metrov,
potem naj bi rabil že neka dovoljenja....
(Da naredim svoj radio za cel blok :) )
lp

cekr ::

Sem imel priložnost preizkusit ta umotvor, ki so ga prodajali v Sparu in moram reči, da se dokaj dobro obnese. Včasih sicer na kakšnem vogalu malo zašumi, drugače pa je zvok na ravni FM radia.

Na splošno je pa tako, če je možno, da lepo star radio ven vržeč in nabaviš novega z vsemi priteklinami. Ampak pri tovarniško vgrajenih zadevah to veno ni mogoče.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

zuz3k ::

zanima me glede teh FM transmitterjev iz AXpressa

rabim ga samo za klic iz telefona

rabim takega, ki:
ima ok dober zvok ko kličeš

a ti fm transmitterji spraznijo baterijo v avtu?


lp
Life is a psychological game.

hojnikb ::

pozabi, menjaj radio in je to to. Te stvari so enostavno neuporabne, ce se veliko vozis, ker se ti radijske postaje prekrivajo frekvenco.
#brezpodpisa

zuz3k ::

preberi še 1x, rabim samo za bluetooth klic

zuz3k je izjavil:

zanima me glede teh FM transmitterjev iz AXpressa

rabim ga samo za klic iz telefona

rabim takega, ki:
ima ok dober zvok ko kličeš

a ti fm transmitterji spraznijo baterijo v avtu?


lp


se kdo?
Life is a psychological game.

SaXsIm ::

Če zadeva prazne baterijo v avtu, je odvisno od tega, kako ga priklopiš. Če gre na cigaretno vtičnico, ki potrebuje kontakt, da deluje, potem se baterija ne bo praznila zaradi oddajnika. Ti pa iz lastnih izkušenj tudi sam zadevo odsvetujem, ker razen če se boš vozil na območjih, kjer ne vleče nobena FM postaja, bo zadeva precej omejeno uporabna. V LJ z okolico je FM oddajnik zagotovo no-go.
SaXsIm

UganiKdo ::

Preveri kako imaš zvezano vtičnico kamor ga boš vklopil. Če ima stalno napetost, potem ti bo spraznilo akumulator slej kot prej.

Če rabiš samo za BT klice se najdejo razne rešitve, ki se priklopijo direktno na radio, oziroma imajo eksterni zvočnik.

Zvok pri tem je praviloma crap. Še posebej modulacija iz BT na FM. V naseljih kjer so frekvence praktično 100% zabite pa sploh pozabi.

zuz3k ::

se pravi, če deluje za cigarete ko avto ne deluje bo spraznilo

živim izven velikega mesta

prišlo je do spremembe in sicer rabim za poslušanje muzike in BT klici

kako bi uredil, da bi pustil original avtoradio, glasbo bi pa poslušal prek USB ključa?


lp
Life is a psychological game.

UganiKdo ::

se pravi, če deluje za cigarete ko avto ne deluje bo spraznilo

ja, če priklop ostane aktiven, ko ugasneš vozilo bo slej kot prej spraznilo akumulator.

kako bi uredil, da bi pustil original avtoradio, glasbo bi pa poslušal prek USB ključa?

Odvisno od avtoradija, poglej xcarlink ali dension vmesnike, če jih delajo za tvoj avto radio. http://xcarlink.co.uk/

Svoj čas je imel dobre rešitve tudi parrot, samo ne vem če jih še delajo.

V čem je problem menjat radio?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

matobeli ::

zuz3k je izjavil:

se pravi, če deluje za cigarete ko avto ne deluje bo spraznilo

živim izven velikega mesta

prišlo je do spremembe in sicer rabim za poslušanje muzike in BT klici

kako bi uredil, da bi pustil original avtoradio, glasbo bi pa poslušal prek USB ključa?


lp


Najcenejša opcija je menjava avtoradija, nekaj takega: https://www.electronic4you.si/pioneer-d...
Vse ostalo bo ali dražje ali pa bistveno slabše oziroma praktično neuporabno. Mogoče dobiš še 10€ za tvojega trenutnega.

UganiKdo je izjavil:


V čem je problem menjat radio?


Da ima budget 10€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

IL_DIAVOLO ::

zuz3k je izjavil:

se pravi, če deluje za cigarete ko avto ne deluje bo spraznilo

živim izven velikega mesta

prišlo je do spremembe in sicer rabim za poslušanje muzike in BT klici

kako bi uredil, da bi pustil original avtoradio, glasbo bi pa poslušal prek USB ključa?


lp


Odvisno od avta. Ce ima prek ključavnice, ko obrnes kljuc in prekine tokokrog, potem ti ne bo. Moraš sam preizkusit.

UganiKdo ::

Da ima budget 10€.

Potem odpade vse razen FM modulatorja. Oziroma bodimo pošteni, potem je v bistvu boljše da si sam poje med vožnjo.

zuz3k ::

avtoradio ne bi menjal ker je original vse skupaj izgled ok in je 2 deln

avto je Astra H 04-09

varianta je preko FM transmitter ali pa preko AUX vhoda, ki ga ima avto
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

hojnikb ::

potem defenitivno aux, ker bo vsaj zvok necemu podobn

drgac pa, ce hoces originaln izgled, si kupis taksen retrofit
https://www.aliexpress.com/item/4001038...
#brezpodpisa

zuz3k ::

jaz se ne vozim dosti po vecjih mestih

mogoče se da pri FM transmitterju nastimat frekvenco, ki ni toliko v uporabi

prek AUX bi moral bit nek predvajalnik, pred USB ključem, imam adapter iz AUX v USB naročen
ampak še nekej bi moralo bit
Life is a psychological game.

hojnikb ::

zakaj enostavno ne prklopis aux v telefon?
#brezpodpisa

zuz3k ::

kaj je zdaj s tem FM transmittorjem?

mora bit zadeva na USB kot pri drugem avtoradiu na USB, da zjutrej užgem in igra use skp
telefon rabim, pa ne bom usakič priklapljal pa še app na teleofnu pa baterijo ti žre
Life is a psychological game.

matobeli ::

a je poslušanje muzike iz tega fm srpejemnika na USB ključku zadovoljivo napram navadnem
radiu xplore ki ga imam sedaj?


Nekaj se zmišljuješ...

Anyway, če imaš dejansko AUX vhod se da kaj dobit, tudi take ki imajo mikrofon na žici ki jo spelješ nad števec ali pa k senčniku, na telefon pa priklopiš preko BTja. Dostikrat imajo tudi USB vhod tako da lahko tja not daš ključek (če muzike res ne moreš met na telefonu).

zuz3k ::

xplore avtoradio mam tudi sam ne v avtu. je iz prejšnjega

v avtu bi ostal original, k lepo zgleda. v 2020 pa se da nekako uštimat da bi na USB igralo

rabm za poslušanje prek USB in BT klic. se pravi če bi oboje speljal preko AUX, bi moral tudi
tam da špila prek USB-ja.

dosti teh FM transmittorjev se proda, čudno, če pa pravite da menja frekvenco v mestu, da ni
pogruntano prav
Life is a psychological game.

OK.d ::

LPOK.d

zuz3k ::

Life is a psychological game.

zuz3k ::

a obstaja kak FM transmitter na AUX, ki ga ni potrebno polnit? Če prav razumem ne, ker nima
polnjenja prek AUX kabla
Life is a psychological game.

zuz3k ::

a obstaja na AXpress kak FM transmitter, ki gre priklop cigaretna vtičnica ter kabl AUX in iz tam poslušaš muziko?
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

OK.d ::

Zdaj pa že malo kompliciraš, a se ti ne zdi;)
LPOK.d

zuz3k ::

ne, iščem takega ki ne bi spraznil baterije in če je priklop iz FM na AUX, potem bi
špilalo brez motenj, če mi pravite da prek radija ne dela ok.

Sodelujejo pa naj tisti, ki jih zadeva zanima
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

UganiKdo ::

Pač vsaka taka igračka rabi napajanje. Tega ne more dobit preko AUX. Lahko pa seveda to kar si zgoraj linkal polniš preko USB na avtomobilsko vtičnico. Vprašanje pa kaj bo z kvaliteto zvoka, če se bo polnil med tem ko bo predvajal. Glede na ceno mi ne zbuja preveč zaupanja, da ne bo AUX pobral še vseh motenj iz napajanja. Je pa to pač loterija.

Opkow ::

zuz3k:
Kompliciraš do amena.

Pozabi na FM odajnk, ker je brezveze. Sem tudi jaz študiral o tem.

Kupi si USB napajalnik za v vžgalnik. En bluetooth USB dongle z mikrofonom, ki ga boš priklopil direkt na napajalnik in ga povezal z obojestranskim 3,5 jack kablom na aux vhod od avtoradia.

Jaz sem imel tako narejeno in je delovalo brezhibno. Na telefonu sem imel še aplikacijo, ki je ob zaznavi ustrezne BT naprave avtomatsko zagnal mp3 player in začelo špilat muziko, brez da bi kaj pritisnil.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avtoradiji - spletne trgovine

Oddelek: Na cesti
282706 (2173) MostWanted
»

FM Oddajnik USB Avtoradio

Oddelek: Loža
71349 (1209) blackbfm
»

Avto MP3 player z FM transmitterjem

Oddelek: Kaj kupiti
164235 (2176) Unknown_001
»

Nadgradnja original radia z USB ali AUX

Oddelek: Zvok in slika
163459 (3124) misek
»

Brezžični FM oddajnik

Oddelek: Kaj kupiti
63331 (3210) dmk

Več podobnih tem