» »

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

bleh ::

Torej kako to poteka, nisem še nikoli poslal, prodal pa sem nekaj preko bolhe, sedaj pa moram poslati preko pošte z odkupnino, za katero odštejem 1,14 evra. Denar se pa izplača, ko prejemnik plača ali na mestu? Pa še poštnino prevzame kupec. Mi mogoče lahko kdo opiše celoten postopek?
  • spremenil: bleh ()

black ice ::

Najbolje bo, da poštnino prišteješ k odkupnini. Denar pa dobiš ko kupec prevzame pismo/paket.

gvidovic ::

Greš na pošto rečeš , da boš poslal in da zahtevaš plačilo po povzetju, izpolniš 2 listka , ona ti izračuna kolko znaša poštnina prišteje k odkupnini in potem vse to dobiš povrnjeno ko kupec prevzame blago.

Furbo ::

Kupec ti zna zameriti, da bo plačal pošti kar dober procent odkupnine. Pri malih zneskih to ni problem, pri večjih pa kar nanese.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

KoMar- ::

Vsi ostali načini pošiljanja so bolj tvegani za prodajalca. Če velecenjeni Kupec želi izdelek, bo pač moral plačati še stroške odkupnine...

#000000 ::

No ja tam do 100 €+ poštnina še pošljem komu, čim je več nej pride sam po robo al pa plača preko banke ali paypala paket pa mu dostavi dostavna služba.

BC3 ::

danes mi je na pošti uslužbenka nekako tako na hitro razložila - pošiljatelj plača poštnino in storitev odkupnine, prejemnik pa vrednost odkupnine in pošiljanje denarja nazaj, k pošiljatelju (v mojem primeru 1˙68EVR kar je 5˙147% vrednosti odkupnine).

v bistvu se potem storitev odkupnine plača dvakrat? ali zakaj pošiljatelj plača 1˙14EVR za storitev odkupnine, če mora prejemnik potem ob prevzemu tako ali tako še enkrat plačati ,,enako" storitev? ali 1˙14 evra stane samo listek z napisano vrednostjo odkupnine in naslovoma, ki ga prilimajo zraven?

St235 ::

Ker gre za dve storitvi - dostava paketa z odkupnino kupcu
- dostava denarja pošiljatelju

TOP ::

to se zgodi če pošiljaš preko poštne nakaznice in je drago,zato pošlji preko položnice jo majo na pošti je pol rumena in pol rdeča sam gor moraš napisat tvoj TRR in denar boš dobil nakazan na TRR račun še isti dan ali takoj zjutraj naslednji dan,če stranka takoj prevzame pošiljko.To je najcenejše.

BC3 ::

St235 je izjavil:

Ker gre za dve storitvi - dostava paketa z odkupnino kupcu
- dostava denarja pošiljatelju

to so tri storitve in vsako posebej plačaš.

St235 ::

Ok - dostava paketa
- zaračunanje odkupnine
- pošiljanje denarja nazaj

BC3 ::

mimogrede - ali je pošta dolžna izdati račun za opravljeno storitev?
npr. pošljem navadno pismo in plačam 0˙7EVR, ali lahko zahtevam račun?
v 10ih letih ne vem, če sem že dobil kak račun, pa naj bo to za pisma, znamke, čestitke, kuverte ali karkoli drugega in res ne vem, ali so oni kakšna izjema, ali je kak drug razlog, da so tako flegma...

KoMar- ::

Seveda. Na moji pošti ga dajo brez problema.

Furbo ::

Jaz ga vedno dobim na pošti, pa tudi vedno vprašajo če rabim na firmo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BC3 ::

mimogrede
danes sem šel na pošto po pismo z odkupnino 38˙5EVR, plačati sem moral pa 40˙54EVR.
seveda sem dobil samo pismo, ko sem prosil za račun je uslužbenka rekla, da mi ga ne more dati in mi potem ob mojem vztrajanju zelo nejevoljno napisala ,,Blagajniški prejemek" (kjer piše ,,Ne velja kot račun!")...
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Furbo ::

Ja in kaj bi rad s tem povedal?

Pojdi na http://diler.si/postaslovenije.php , vnesi
Priporočeno pismo
označi odkupnina
poštna nakaznica
vnesi tvoj znesek 38EUR
videl boš da naslovnik plača slaba 2EUR

In kaj ti bo račun? Ne vidim poante.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

c3p0 ::

To imajo še neko dodatno provizijo na nakaznico, par % od odkupnine. Rop pri belem dnevu.

BC3 ::

a je res treba vsako stvar trikrat razlagat?
to, da te povsod nategujejo je jasno (na banki tudi plačaš 2˙3EVR samo zato, da vtipkajo par znakov v računalnik, ko plačuješ položnico npr.), ni važna zdaj cena pošiljanja in storitve odkupnine.
zanima me zakaj pošti ni treba izdajati računov.
plačal sem X evrov za X storitev in nisem dobil nikakršnega računa oz. potrdila.
nikjer teh X evrov ni zabeleženih, lahko bi uslužbenka to kar v žep pospravila.
včasih so bile na televiziji reklame, da moramo kupci vedno in povsod zahtevati račun za plačane izdelke in storitve, zgleda, da je pošta tukaj izjema...
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

c3p0 ::

Zato pa sem rekel rop pri belem dnevu?

Furbo ::

c3p0 je izjavil:

To imajo še neko dodatno provizijo na nakaznico, par % od odkupnine. Rop pri belem dnevu.


Kakšen rop, a ti bi zastonj nesel denar od plačnika do pošiljatelja čez pol Slovenije?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Limit-sky ::

Furbo je izjavil:

c3p0 je izjavil:

To imajo še neko dodatno provizijo na nakaznico, par % od odkupnine. Rop pri belem dnevu.


Kakšen rop, a ti bi zastonj nesel denar od plačnika do pošiljatelja čez pol Slovenije?


Seveda ne bi. Ampak bi za to uslugo zaračunal znesek, prištel DDV in izstavil račun. Kot je pri nas zakonsko določeno.

logout ::

Tistim, ki vam ni jasno, zakaj pošta ne izdaja računov za določene storitve, priporočam da si preberete "PRAVILNIK o izvajanju zakona o davku na dodano vrednost" in bo mogoče par stvari bolj jasno.

L.p., Kloko

Limit-sky ::

Kloko, imaš mogoče čas in prilepiš link do člena, ki pravi, da pošti ni treba izdati računa za storitev, ki jo opravi.
Te solate je toliko, da v dveh dneh ne pridem skozi. :|

Me pa res zanima, ker imam tudi sam s.p.

logout ::

Pravilnik o izvajanju Zakona o davku na dodano vrednost, člen 143:

143. člen
(Izjeme od obveznosti izdajanja računov)
(1) Obveznost izdajanja računov v skladu s 83. členom ZDDV-1 se ne nanaša na davčne zavezance iz drugega odstavka 94. člena ZDDV-1, kadar opravljajo dobave kmetijskih in gozdarskih pridelkov in storitev končnemu potrošniku, na tržnici ali za lastno rabo.
(2) Obveznost izdajanja računov v skladu s 83. členom ZDDV-1 se ne nanaša na prodajo vozovnic, kart in žetonov v potniškem prometu (vlak, avtobus, žičnice); znamk, kolekov, vrednotnic in obrazcev v poštnem prometu; vplačil za udeležbo v igrah na srečo, če se te izvajajo v skladu z zakonom, ki ureja igre na srečo; periodičnega tiska; na prodajo iz avtomatov; na prodajo kartic s kodo za polnjenje predplačniških sistemov mobilnih operaterjev iz bankomatov, GSM-omrežja ter interneta; na prodajo žetonov iz menjalnih avtomatov in promet storitev na teletočkah.
(3) Podatke o prodaji iz prejšnjega odstavka mora davčni zavezanec zagotoviti s popisom začetnih in končnih zalog, ki ga opravi najmanj enkrat mesečno.

L.p., Kloko

c3p0 ::

>> Kakšen rop, a ti bi zastonj nesel denar od plačnika do pošiljatelja čez pol Slovenije?

Nakaznico že plačaš ob pošiljanju, in sicer 1 EUR, dobiš račun. Prejemnik plača še par % na celotno vrednost odkupnine, za to pa nihče ne izstavi računa. Comprende?

Furbo ::

c3p0 je izjavil:

>> Kakšen rop, a ti bi zastonj nesel denar od plačnika do pošiljatelja čez pol Slovenije?

Nakaznico že plačaš ob pošiljanju, in sicer 1 EUR, dobiš račun. Prejemnik plača še par % na celotno vrednost odkupnine, za to pa nihče ne izstavi računa. Comprende?


Komprendiraj še ti amigo, da pošti po zakonu NI POTREBNO za to izdati računa.

Pa ob plačilu poštnine ti ne plačaš provizije še za poštno položnico, ki bo potem potovala k tebi, to je že druga storitev.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Limit-sky ::

Kloko, hvala.

Qrents ::

A vi res mislite da poštar vlači denar po slo. haloo kaj pa prenakazila pošt na drugo pošto!
Turn your pc into piece of ART

Furbo ::

Še vseeno ga mora prinesti tebi v roke, saj imate možnost odkupnine, kjer dobiš denar na račun. Biti komot, pač nekaj stane.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kratos ::

Bom kar tukaj vprašal, če te ni doma ti poštar pusti kaki listek ko ti prinese denar od odkupnine al pride naslednji dan ponovno ? ker danes naj bi dobil nekaj denarja vendar med pošto ni blo nobenga listka za dvig denarja na pošti.

St235 ::

Enako kot za priporočeno pošiljko dobiš tist bel listek. Na njem je potem označeno, da te čaka nakaznica. Poštar tega ne dostavlja dvakrat.

kratos ::

Ok potem pa še ni prišlo vendar mi je čudno saj je bilo plačano že v soboto... no sej bom vidu jutri. Hvala za odgovor :)

darkolord ::

Namig: vmes je bila nedelja

St235 ::

In? večina pošilj je dotavljena naslednji delovni dan.

darkolord ::

Ja, vse pa ne

kratos ::

ponavadi oz. mislim da kar vedno dobim takoj naslednji delovni dan... no sej ni problema bom počakou do jutr, samo upam da niso kej zajebal.

xtrat ::

Zdravo. Mene pa zanima ena zadeva. Z nekom bi si jaz prek pošte izmenjal telefon pa me zanima kakšno pot je najbolje ubrati, da jo ne jaz ne on ne skupiva? Glede zaupanja zadeva odpade. Se da rešiti to s kakšnimi fotokopijami osebnih dokumentov itd.?
Lp
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

Furbo ::

Prek pošte bo on dobil plačano, ti pa robo. Lahko pa, da bo ta roba kakšna opeka, telefon slabši kot je opisan itd..

Zakaj stalno rinete v težave s tem pošiljanjem telefonov preko pošte?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

xtrat je izjavil:

Zdravo. Mene pa zanima ena zadeva. Z nekom bi si jaz prek pošte izmenjal telefon pa me zanima kakšno pot je najbolje ubrati, da jo ne jaz ne on ne skupiva? Glede zaupanja zadeva odpade. Se da rešiti to s kakšnimi fotokopijami osebnih dokumentov itd.?
Lp


preko pošte je loto, največ kar lahko narediš je da vsa korespondenca poteka preko emaila tako, da imaš na "papirju" kar sta se zmenila in je v primeru kasnejših sporov lažje kaj ugotovit.

Drugače pa če gre za telefon vreden par 100€, pa menda ni tak problem dat 10€ za bencin in zadevo uredit osebno.

BlaY0 ::

Evo nove cene od 4.7.2013

UPN:
do 98 EUR... 1,05 EUR
do 501 EUR... 1,07%
nad 501 EUR... 5,36 EUR

nakaznica:
do 27,50 EUR... 1,62 EUR
do 470 EUR... 5,88%
nad 470 EUR... 27,64 EUR

Ampak so pa voluharji... načeloma je pošta brez davka, dodatna storitev pa z davkom. Ampak oni nimajo teh dveh postavk ampak imajo tri:

- prva je pač pismo ali paket (do 10kg????)... tu ni davka
- druga je pismo ali paket s storitvijo... tukaj so si izmislili davek
- tretja je pa storitev sama... tukaj je jasno davek

...ta druga postavka mi ni prav nič jasna??? Se pravi, če nekomu pošiljaš recimo z odkupnino, plačaš davek na pošiljko in še na storitev odkupnine. WTF???

suhi ::

Malo bi si sposodil tole temo. Vem, da se je o tem že pisalo zgoraj, ampak hočem met trotl-ziher:

Nekdo mi bi rad poslal paket z odkupnino. Kako natančno to izpeljati tako, da bi bilo najceneje in hkrati varno za tako prodajalca kot tudi kupca? Rad bi se izognil zloglasni poštni nakaznici in morebitnim 12EUR poštnine (kar se mi je že dogajalo). Kaj točno mora prodajalec narediti/reči na pošti?

Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: suhi ()

Furbo ::

Spisati mora UPN plačilni nalog, kot plačnika napiše tebe, kot prejemnika sebe in njegov tekoči račun in to priložiti..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kixs ::

Js osebno najraje placam v naprej na TRR - placam kupnino za predmet + strosek priporocene posiljke.

Sicer eni pravijo, da to ni ravno najbolj primeren nacin. Ker te lahko hitro nategnejo. Vendar v treh letih se nisem imel slabe izkusnje. Vedno dobim tako kot je bilo dogovorjeno.

Zgoraj je nekdo rekel, da je posiljanje z odkupnino nekaj najbolj varnega za posiljatelja. Varno sicer je, kaj pa, ce si kupec premisli in posiljke enostavno ne dvigne? Potem si placal postnino + storitev odkupnine + postnino paketa nazaj do tebe - recimo si izgubil cca 7-8€ pri paketu med 500 in 1000g).

Ker se je to zadnje meni ze zgodilo, posiljam samo v primeru placila v naprej.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kmetek ::

opcija je tudi paypal.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214303 (7552) matobeli
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378126 (5905) valkyrie
»

Vprašanje glede pošte

Oddelek: Loža
114122 (3336) Alamar
»

Grozi prodaja preko bolhe

Oddelek: Loža
468728 (6982) martincek1
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910101 (9100) kitewing

Več podobnih tem