» »

Upgrade laptop HP Compaq nw8240

Upgrade laptop HP Compaq nw8240

boogie_xlr ::

Zdravo!

Ali bi se mi splačalo upgrejdat wireless na N, disk na SSD in pa rame na 2GB na tem laptopu?

Ali bi raje kr nov laptop nabavu? Sicer pa ima še licenčne OEM XPje, ki jih (še) ne bi rad zavrgel in pa resolucijo 1680x1050 (15,4").
Novi laptopi so mi tak nekam čudni pa ne vem zakaj.

LP

bluefish ::

Ali bi se mi splačalo upgrejdat wireless na N...
Če imaš router, ki ta standard podpira, potem morda ja. Seveda je nesmiselno, če je med računalnikom in routerjem ene par metrov. Prav tako velika večina dostopnih točk še vedno bazira na G ali celo A oz. B.

disk na SSD
Spet odvisno od potreb. SSD ima načeloma manj prostora, pri branju je sicer hitrejši, pri zapisovanju pa v nekaterih primerih počasnejši.

pa rame na 2GB
To pa vsekakor.

Pyr0Beast ::

SSD žre približno enako kot navaden disk.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

boogie_xlr ::

SSD žre približno enako kot navaden disk.

Jaz sem pa mislu da porabi manj elektrike. Tako trdijo tudi nekateri proizvajalci in uporabniki SSDjev, kolikor sem bral.

Druga finta je, da je zelo težko najdit 2,5" SSD za laptop IDE. Če pa že, je pa zelo drag(tipično za SSD)...

Odločil se bom za upgrade ramov, za wireless N bom pa počakal do oktobra, ko bo dokončno postal "standarden".

Pyr0Beast ::

Nah, SSD ne pozna skoraj nobenih načinov varčevanja, poleg tega so se sodobni diski zelo izboljšali, kar se porabe tiče, tako da je ta praktično zanemarljiva.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

boogie_xlr ::

Priporoča kdo kakšen laptop 2.5" IDE disk?

Pyr0Beast ::

Čemu nov disk ?
Nabaviš neko zunanjo zadevo in shranjuješ gor.

(Sicer dejansko eni SSDji so varčni pri določenih testih, vsaj kar se novejših generacij tiče, vendar pa cena zdaleč ni vredna tistega watta, kot tudi menjava diska ne)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

jaz sem nabavil si 120GB WD za mojega dell d600 in prav lepo špila tak da ti WD priporočam sam preveri koliko podpira velike diske ker moj ne podpira več kot 130GB in se je folk že zajebal ko so not rivali 160GB diske, sam še iščem kje bi dobil pentium m 755 procesor :|

boogie_xlr ::

Jaz srečnež sem dobil pentium M 760, podpira pa vse do M 780, sam mi je čist dost, na baterije pa itak vsi mnde delajo pri 800mhz.

Včeraj pa danes sem iskal rame, pa nimajo nikjer takih, kot bi jaz rad: PC2-4200 DDR2 533MHz 1GB SODIMM oziroma 2x1GB kit. Bom mogu naročit pri MemoryTen.

Pyr0Beast ::

če nimajo 533 vzameš 800Mhz
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

boogie_xlr ::

Če ni podpore... Al to kr tak paše skupaj in so downclockani?

Pyr0Beast ::

Da.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

boogie_xlr ::

Aha, spet neki novga zvedu :) tenks, življenje je sedaj mnogo lažje. Če pa slučajn ne bi delal, pa itak lahka vrnem in dobim dnar nazaj npr. pri mimovrste.

Vanadium ::

Ja jas mam v svoj 400mhz ddr ram delajo na 233mhz :P

boogie_xlr ::

Yo! Sem nabavu in dal noter rame 667MHz 2x1GB, dela ko urca na 533MHz, pa tudi na hitrosti se zloo pozna -> dela hitreje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
443914 (2938) Barko
»

Nov comp ali nove komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786162 (2920) smarty
»

Dell vostro a860 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218689 (8773) krneki0001
»

Razlika med pomnilnikom DDR2 (667Mhz) in DDR3(1333Mhz)

Oddelek: Pomoč in nasveti
333765 (3285) kixs
»

upgrade celeron m v pentium m

Oddelek: Kaj kupiti
71362 (1179) Spajky

Več podobnih tem