» »

Mobitel instant internet

Mobitel instant internet

izzy12 ::

Lep pozdrav vsem!
Kot vedno se za pomoč s tehniko obrnem na slo-tech in tokrat imam vprašanje glede instant interneta.
V avgustu odpotujem na morje na Hrvaško in ker nikjer v bližini ni nobenega wireless-a bi rad vseeno nekako prišel do internetne povezave. Prijatelj ima instant internet in mi je pripravljen posoditi USB kamor se vtakne sim. Zadeve sam še nisem videl tako da me popravite če sem se zmotil. :)
Zanima pa me sledeče: Kako bi jaz zadevo usposobil na Hrvaškem, ali se kupi dol eno sim kartico od enga omrežja in nafila in imam internet? Gledal sem nekaj na tele-2. Kak nasvet bi bil zelo uporaben, ker brez interneta mi živeti ni. :)

Lp,I
www.vemma-si.com
Bodi pameten, pij drugače!

Malajlo ::

preveri stroške, koliko kaj stane, koliko časa misliš preždeti na netu in potem uporabi pač SLO ali HR kartico. Ampak najbrž nimaš možnosti predlačniškega interneta v HR?
jaz scer uporabljam SLO kartico, za tistih nekaj 100MB me še ni pobralo.
sem pa imel account kot Volja pred leti, ker sem visel na ISDN.

kixs ::

izzy12 ::

Tale druga je pa dost zanimiva zadeva pr t-mobile. Slabih 200kn za USB in maš internet. Sam zdj da ne bo kakih problemov s tem da sem tujec itd.
Drugač bom en mesec dol in ne vem če se bi glih splačal da bi mobitelovo omrežje koristu, ker pomoje zna bit drago.
Še kdo kak nasvet?
www.vemma-si.com
Bodi pameten, pij drugače!

kixs ::

Odvisno kje bos, imajo pa marsikje zastonj public Wi-Fi ali pa vsaj kak Cyber Caffe. Vceraj sem ravno prisel iz Novalje, kjer imajo tak Wi-Fi. Ampak se s svojim Blackberrijem nisem uspel povezat - kao ni bilo prostega IP-ja - poizkusil sem tudi ob razlicnih urah. Sicer pa mi je na morju internet ravno zadnja briga in se niti nisem sekiral ;)

V-i-p ::

Eni ga (žal) rabimo tudi zaradi službe, veš.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kixs ::

Vem, ker sem bil pred tednom na istem, pa sem se potem zmenil s sodelavcem, da niso meni tezili ;)

izzy12 ::

Žal ni brezplačnega interneta tam kamor grem in bi bil tudi sam vesel če ga nebi rabil, samo ga potrebujem zaradi dela...
Nič potem bom očitno kar šel na t-mobile in kupil tist za 200kn...

Hvala vsem za pomoč!

lp,I
www.vemma-si.com
Bodi pameten, pij drugače!

Wasted ::

Sicer je tema že od lani pa vendar me zanima kako je letos s tem? Jaz imam že instant internet (Internet neomejeno) preko mobitela pa me zanima kako je s tem na hrvaškem? Baje zadeva funkcionira pa pri nekaterih operaterjih so celo popusti? (T-Mobile) Ali se bolj splača kupiti sim kartico od T-Mobile pa preko tistega hodit na internet?

Da vse skupaj dela bolj počasi že vem, sicer pa jaz rabim samo za Maile, SSH dostop in pa HTTP za kako stvar prečekirat :) . Počasi vse to gre tudi skoz EDGE tako, da nebi smel biti problem, ali?
When I'm done there will be nothing left of you...

s0me0ne ::

Na Hrvaškem u trafiki kupiš VIP usb ključ za 149kn pol maš pa opcije:
50MB=25kn
300MB=91kn
1GB=191kn

Zadeva preverjeno deluje OK. Jaz sem imel UMTS signal tak da je zadeva res lepo delala.

http://www.vipnet.hr/vipme-broadband

krofeta ::

Najbolje je preveriti jakost signala od vseh treh hrvaških operaterjev pred apartmajem, prikolico, šotorom....
To lahko narediš z telefonom, preklopiš na ročno izbiro omrežja in vidiš, kateri opetater ima najboljši signal (3G). Potem od tega operaterja nabaviš sim kartico, jo vtakneš v USB modem...

49106 ::

Tele2 ima na otokih slabo pokritost


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127377 (10009) Daniel
»

Hr - operaterji (dopust)

Oddelek: Mobilne tehnologije
326328 (5277) MrStein
»

HT Internet vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
111622 (1172) Dr_M
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7124925 (16570) klemenSLO
»

Internet na Hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
246330 (5586) Samson

Več podobnih tem