» »

Doft Vmod za 4870, 4850, 4870X2 in vecino novih Nvidij

Doft Vmod za 4870, 4850, 4870X2 in vecino novih Nvidij

Calligula ::

http://www.overclock.net/software-news/...

Sam sem se malo igral s tem filom, ki se ga zloada s tocno te strani za 4870 in moja 4870 gre sedaj z jedrom do 850 Mhz kolikor je meja v ATIjevem driverju, z Rivatunerjem pa se se nisem ukvarjal odkar jo imam.
Skratka, ce koga zanima ampak vse na lastno odgovornost.

Se to, stromarji so prej mesece in mesece najedali in zalili folk, ki je spraseval, ce je pri 4870 mozen soft Vmod, in razlagali, da je POPOLNOMA nemogoce in naj butlji ze nehajo tezit s tem.
Seveda se je to izkazalo za neumnost in softmodi obstajajo. Tisti stromarji so potem poniknili.....

Sam se trenutno igram z voltazo 1.35 v.

Calligula ::

Se to, moja je OC verzija in ima stock jedro na 800 Mhz in ram na 950. Pa stabilnost in meje bom se v igrah testiral....

Pyr0Beast ::

Če vrm podpira VID pine potem je možen soft-mod (ponavadi taka grafa tudi znižuje napetost v 2D načinu, ni pa ziher). To se je na veliko delalo z biosi od 6800 kartic.

Ram ponavadi ostane na isti napetosti, ki je fiksna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Tocno tako. So pa vsi hard modderji pol leta pljuvali po vseh "butlih", ki so si upali dvomit o tem, da kaj takega ni mozno, ker je soft mod na 4870 NEMOGOC.
In potem si je nekdo drznil obregnit ob dogmo...

ABX ::

Če je kdo tukaj uredil zadevo za 4850 se priporočam za step by step guide. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Calligula ::

V FEAR sem moral jedro znizat na 845 ker so se pojavili majhni artefakti. Ne vem tocno ali zaradi premalo ali prevec voltaze za tako frekvenco (ali zaradi gretja ceprav se graficna ni segrela na vec kot kakih 65C).
Probal sem samo z 1.35v. Opcije so se 1.3 in 1.4v.

So pa tam pisali, da ma ATI slabo reseno regulacijo voltaz na sploh in, da so zato vsi Vmodi na njih precej manj ucinkoviti kot bi bili, ce bi bilo to drugace.
Meni se kar pozna ampak malo sumim, da ima moja OC verzija ze po defaultu malo visjo voltazo kot ostale.

Pyr0Beast ::

Včasih se z višjo voltažo (če pretiravaš) celo slabše navija, kot z nižjo. Nekaj krivde ima na sebi sama temperatura jedra, nekaj pa elektromigracijski procesi in slabša regulacija pri višjih napetostih.

Koliko pa se je zadeva navijala pred tem ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Mah, ko naredim query
rivatuner.exe /ri0,70,1a /ri1,70,1a /ri2,70,1a /ri3,70,1a
Mi vrže invalid na vse. :(
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Calligula ::

Pred tem je bilo ze karkoli nad 810 bolj ali manj no go. Je zgleda tovarnisko navita ravno do meje na stock. Nisem se kaj veliko igral zdaj s tem ampak verjetno bi blo treba tudi zadet pravo razmerje med RAMom in jedrom, ker ponavadi navitje enega malo blokira drugega. Tako je bilo ze pri kar nekaj ATIjih. Skratka kdaj sem navil ram in se potem jedro ni hotlo in obratno...

Calligula ::

Poglej, ce nimas ze kar fila za poklikat za 4850. Jaz sem zloadal tistega za 4870.
Se ti odpre command prompt in samo vpises stevilko od 1 do 4 s cemer izberes eno od voltaz na voljo:
1. stock
2. 1.3
3. 1.35
4. 1.40

ABX ::

Sem jo videl na netu. Vendar se ne bom igral na blef.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Calligula ::

Kako na blef? Saj zadeva naredi enako kot, ce bi se z Riva tunerjem igral le, da je nekdo poenostavil zadevo.

Pyr0Beast ::

Riva tunerjem ?
Misliš NiBiTor ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

ce je Nbitor bios tool potem ne. Ni sprememba preko biosa ampak preko softwera. Kolikor vem se drugace to dela preko Rivatunerja preko advanced custom zadev ampak sele v Windowsih v bistvu salta voltaza. V biosu ni spremembe. Tako kot odklep cevovodov vcasih.

Dripc ::

Ževjo!
A to je samo za grafične, ki imajo V-tec regulator?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dripc ()

Calligula ::

Ja, mislim, da samo za te. Ker bojda je te zadeve tudi obelodanil tip, ki za ta regulator za Nvidio in ATI skrbi. Vsaj tako sem zasledil.

Dripc ::

No sm bil že skoraj vesel :|
Kupim mojega prvega Atičarja pol dobim pa bučke gor nalotane, da se je tudi navihati ne da konkretno ;((

Calligula ::

Cakaj, katerega ATIja pa imas?
Pa mogoce se motim. Malo preglej tisti thread na linku. Kar veliko novejsih graficnih se da.
Pa ne bit prevec razocaran, ce se tvojega ne da. Vmod se ne pomeni nujno ful hude spemembe. Samo vcasih.

ABX ::

Kako na blef? Saj zadeva naredi enako kot, ce bi se z Riva tunerjem igral le, da je nekdo poenostavil zadevo.


Se mi ne mudi in ne bom bil poskusen zajček. Če kakšen lastnik 4850 bo potrdil da to dela in lahko kartico navije za kak Mhz več se bom lotil tudi sam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Calligula ::

"Lotil" :D
Dva klika je to "lotenje" ampak naceloma pa itak nima smisla, ce nimas potrebe...

Dripc ::

Sapphire 4870 1gb z ˝srebrnim˝ heat pipe-om. Uglavnem tiste regulatorje za napetost ima čist majhne, pa kar nekaj jih je.Tako da mislim da mi pride v poštev le ˝hard˝ v-mod.Do tega mi pa še ni-imam slabe izkušnje z 6600gt :).
Do zdaj sem še zmeraj vse komponente navihal.Imam vodno tako da temp. me ne skrbijo.Pač najlažje je sam flash-at da dvigneš napetost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI HD 4870X2

Oddelek: Pomoč in nasveti
211371 (1045) ViperR
»

Navijanje HD4850

Oddelek: Navijanje
362190 (1496) alexa-lol
»

E7200 stopinje

Oddelek: Strojna oprema
342312 (1589) Baltazar-x
»

[M-XXXX] Primerjalni test Radeona 4870

Oddelek: Strojna oprema
121770 (1530) DJ MartiNi
»

ATI HD4850 ali HD4870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626633 (4745) nuclear

Več podobnih tem